Seyahat

Antalya’da En İyi 10 Otel

Antalya, ülkemizin en güzel şehirleri arasında yer alıyor. Bundan dolayı hem yerli hem yabancı turistler buraya akın ediyor. Özellikle yaz aylarında Antalya’da en iyi 10 otel araması en üst sıralarda yer alıyor.

Antalya’da En İyi 10 Otel
Antalya’da En İyi 10 Otel

Antalya’da Bulunan Oteller

Antalya, yaz tatili için biçilmiş kaftan olarak görülüyor. Doğal güzellikleri burayı çekici kılıyor. Ancak yerli ve yabancı turistler bazı durumlarda kalacak yeri sıkıntı edebiliyor. Antalya’da birçok otel bulunduğu için kalacak yerin sıkıntı edilmemesi gerekiyor.

Antalya’da her bütçeye uygun otel bulunuyor. Kişiler dilediği otelde kalabiliyor. Ancak yaşanan yoğunluktan dolayı otel resepsiyonunu önceden arayıp yer ayırtmak gerekebiliyor. Antalya’da bulunan oteller güveni, konforu ve huzuru aynı anda sunuyor.

Antalya Otel Fiyatları

Yerli ve yabancı turistler yaz aylarında deniz tatili için Antalya’yı tercih ediyor. Antalya’yı tercih edenler otel fiyatlarını merak ediyor. Otel fiyatları artan dolar kuruna bağlı olarak artabiliyor. Çünkü bazı oteller Euro ve Dolar birimini kullanıyor.

Otel fiyatlarına gelen zamlar müşteriye yansıyor. Müşteriler aylar önceden ekonomik planını yaparak zamlardan etkilenmemeye çalışıyor. Ancak bu durum çok mümkün olmuyor. Otellerin resmi sitesinde fiyat bilgisi yer alıyor. Ancak bu bilgiler bazen yanlış olabiliyor.

Otel Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Otel seçerken dikkatli olmak gerekiyor. Bütçeye uygun olmayan oteller, kişinin ekonomik olarak zorlanmasına neden olabiliyor. Bu durumu yaşamamak için belli bir bütçe ayırıp ondan sonra otel seçimi yapmak gerekiyor. Seçilecek otelin belirlenmesinde birçok husus etkili oluyor.

Otel seçimini önemsemek gerekiyor. Otel seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar:

  • Otelin sunduğu hizmetler
  • Otelin merkeze ve havaalanına olan uzaklığı
  • Otelin ekstra ücretleri

Otel seçiminde uzman kişilerden yardım alınabiliyor.

Otel Fiyatları Kişi Başı Mı?

Oteller genel olarak ücretini kişi başı olarak hesaplıyor. Ancak odalar tek kişi olarak hesaplanmıyor. Bunun için de bir odanın ücreti iki kişi olarak hesaplanıyor. Kişiler bir oda kiralayabilmek için iki kişilik ücret ödeyebiliyor. Ancak oteller yılın bazı dönemlerinde kampanya yapabiliyor. Kampanya ile birlikte ucuz fiyata oda kiralanabiliyor.

Otel fiyatları kişi başı olarak hesaplansa da çocuklardan belli bir yaşa kadar olanları için ücret alınmıyor. Çoğu otelde 0-7 yaş çocuklar için ücret talep edilmiyor. Ancak ebeveynlerin çocuklarının kimliğini göstermesi gerekiyor.

Otel Odalarının Türleri

Otel odaları tek bir türden oluşmuyor. Birden fazla otel odası çeşidi bulunuyor. Müşteriler yer olması durumuna istediği odada kalıyor. Ancak her odanın fiyatı aynı olmuyor. Bazı odaların fiyatları diğerlerine göre daha pahalı olabiliyor.

Single room adıyla bilinen odalarda tek kişi kalabiliyor. Bu odalara ikinci bir kişi dahil edilmiyor. Double room adının verildiği odalarda ise iki kişi kalabiliyor. Twin room adı verilen odalarda ise iki kişilik yatak ve ayriyeten tek kişilik yatak bulunuyor.

Antalya Otel Seçimi Ne Zaman Olmalı

Antalya’daki oteller en fazla ay aylarında dolu oluyor. Yaz aylarında okulların kapalı olması, havaların sıcak olması ve deniz tatili için en ideal zamanın olması otellerin doluluk oranını etkiliyor.

Otel seçimini son ana bırakan tatilciler yer kalmadığı için sorun yaşayabiliyor. Bu sorunun yaşanmaması ve uygun fiyatlardan yararlanabilmek için kış aylarında rezervasyonun yapılması öneriliyor.

Antalya’da En Çok Otel Hangi İlçede

Antalya’da bulunan otel sayısı yıldan yıla artıyor. Otel sayısının artmasındaki en büyük etken müşteri talebi olarak görülüyor. Antalya’nın her ilçesinde otel bulunuyor. Her ilçedeki otellerin yıldız sayısı değişiyor. Ancak Antalya’da en çok otel Alanya’da bulunuyor.

Yazın Gezebileceğiniz En Güzel Yerler > https://www.pusholder.com/turkiyede-yazin-gezilebilecek-yerler/

Alanya’dan sonra en fazla otel Manavgat’ta bulunuyor. Son verilere göre Alanya’da 582 otel, Manavgat’ta ise 535 otel bulunuyor.

Otel Fiyatları Nasıl Öğrenilir?

Seçilen otellerin fiyatı genelde kış aylarında düşük oluyor. Artan talebe göre yaz aylarında fiyatlar daha pahalı olabiliyor. Otel fiyatını öğrenmek için otelin resepsiyonu aranabiliyor. Otel resepsiyonundan dönüş alınamazsa otelin resmi sitesine girilebiliyor.

Resmi sitesinde olan fiyatlar bazen yanıltıcı olabiliyor. En doğru bilgi, otel yetkililerinden alınıyor. Otel görevlileri belirlenen tarih için müşterilere yardımcı oluyor.

Her Şey Dahil Otel Ne Demek

Seçilen otellerde yalnızca odaya para verilmiyor. Otelde yenen kahvaltı ve akşam yemekleri için de ücret ödemek gerekiyor. Bazı oteller yalnızca oda parası alıp diğer aktiviteleri ekstra ücret olarak kabul ediyor. Ancak her şey dahil oteller her öğündeki yemeği ve içeceği fiyata dahil ediyor.

Her şey dahil otel, diğer otellere göre daha avantajlı olabiliyor. Ancak her şey dahil otellere biraz daha fazla ücret ödemek gerekiyor. Her şey dahil otellerin fiyatı sabit olmuyor.

Antalya’da En İyi 10 Otel
Antalya’da En İyi 10 Otel

Antalya’da Kışın Hangi Otele Gidilir?

Antalya’da bulunan oteller yalnızca yaz aylarında hizmet vermiyor. Otellerin çoğu hem yazın hem de kışın hizmet veriyor. Bazı kişiler tatillerini yaz aylarında yapmak yerine kış aylarında yapmayı tercih ediyor. Bu kişilere uygun oteller de bulunuyor. Çünkü oteller kışın da faaliyetine devam ediyor.

Kış aylarında bazı oteller kapalı olabiliyor. Ancak Antalya’daki çoğu otel kış aylarında müşterilerine hizmet veriyor. Sessizliği ve sakinliği seven kişiler kış aylarında tatil yapmayı tercih ediyor.

Antalya’da Hangi İlçede Tatil Yapılır?

Antalya’nın her ilçesi büyülüyor. Antalya’da hangi ilçe tatil yeri olarak seçilirse seçilsin otel bulunabiliyor. Bu oteller, tatilcilerin keyifli anlar geçirmesine yardımcı oluyor. Yerli ve yabancı turistler tatil için en fazla Kaleiçi ilçesini tercih ediyor.

Kaleiçi, Antalya’nın merkez ilçesi olduğu için olanakları daha fazla oluyor. Finike, Alanya, Kaş gibi ilçeler de çoğu turist tarafından tercih ediliyor. Antalya’nın her ilçesinde farklı güzellikler bulunuyor. Bu güzellikleri yerinde görmek tatilcilere farklı duygular yaşatıyor.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu