Control Xbox Game Pass Pc Çıkış Tarihi Duyuruldu

Microsoft, Xbox Game Pass hizmetinin bir parçası olarak mevcut oyun kitaplığını sürekli olarak genişletiyor. Oyun şirketinin aboneliğini yalnızca konsollarında değil, aynı zamanda bugünkü duyuru bunun en iyi örneği olacak.

Control Xbox Game Pass Pc Çıkış Tarihi Duyuruldu
Control Xbox Game Pass Pc Çıkış Tarihi Duyuruldu

22 Ocak’tan Sonra PC için Xbox Game Pass

Kişisel bilgisayarlar için Xbox Game Pass hizmetinde 4 gün içinde görünecek. Daha da önemlisi, oyunun eklentisiz temel versiyonundan bahsediyoruz. Bunlar promosyon fiyatlarında ayrıca satın alınabilecek. Burada oyun kontrolünün ilk olarak Xbox konsollarında Xbox Game Pass’te göründüğünü belirtmekte fayda var. Bu nedenle, ilk olarak konsolda hizmette ve daha sonra PC’de bir dizi oyunu besleyen Doom Eternal ile benzer bir durumla karşı karşıyayız. Birkaç ay önce Remedy Entertainment, bulutta uzaktan oynamaya dayalı olarak Nintendo Switch konsolları için adının özel bir versiyonunu hazırladı.

Şubat 2021’de Özel Sürüm Piyasaya Sürülecek

Şubat ayının başında, oyunun yeni nesil konsollar için tasarlanmış özel bir sürümü piyasaya sürülecek. Çoğu kullanıcı zaten buna alışkın, ancak bu tür şeyleri hatırlamak gerekiyor. Çoğu durumda, Xbox Game Pass hizmeti oyunları yalnızca sınırlı bir süre için satın alıyor. Bu durum abonelikte bulunan oyunların rotasyonunun büyük olduğu anlamına gelir. Yakın gelecekte de farklı olmayacak çünkü 1 Şubat itibariyle 5 oyun hizmetten kalkıyor.

Bunlar;

 • Final Fantasy XV Konsollar ve PC
 • GRIS PC
 • Bölünemez Konsollar ve PC
 • Deniz Tuzu Konsollar ve PC
 • Fishing Sim World: Pro Tour Konsollar ve PC

Umutsuzluğa kapılmaya gerek yok, çünkü bu ay itibariyle olmak üzere birçok harika oyun daha piyasaya sürüldü. PES 2021, Injustice 2 ve Torchlight III ve Ocak ayındaki ilgi çekici yerler burada bitmiyor, çünkü Microsoft önümüzdeki günlerde Xbox Game Pass için yeni oyunların bir listesini yayınlayacak. Şirketin doğruladığı söylentilere göre, geçen yılki büyük bir oyunun hizmete dönüşü de hazırlanıyor. O Red Dead Redemption 2 olabilir.

Oyun Xbox One ve Xbox Series X / S Hizmet Sürümü

Oyuncuların beğendiği kontrol geleceğini Xbox Oyun Geçidi adına PC 21 Ocak tarihi itibariyle Remedy Entertainment oyunu hizmet verecek. PC sürümüne sahip olan Xbox Game Pass Ultimate abone ve kullanıcısına özel hizmet sunacak. Kontrol Xbox One ve Xbox Series X / S Game Pass’te içeriğinde yer alıyor.

PC önerisi minimum kontrol gereksinimi;

 • İşletim Sistemi: Windows 7-64 bit
 • RAM: 8 GB
 • İşlemci: Intel Core i5-4690 / AMD FX 4350
 • DirectX: DX11
 • GPU: NVIDIA GeForce GTX 780 / AMD Radeon R9 280X

Remedy Entertainment’in sahip olduğu popüler oyun Control, bu hafta itibari ile Game Pass PC kullanıcısının beğenisine sunulacak. Microsoft’un yaptığı göre oyun 21 Ocak itibarıyla resmi açıklamalara göre Game Pass PC’ye eklenecek.

PC için Önerilen Kontrol Gereksinimleri

Control ilk olarak geçen ay konsol Game Pass’e eklendi. Oyun PC kullanıcısına sunulmadı ve biraz tepki çekti ancak bu önemli sorun sonunda çözüldü. Gecikmeli olarak bu hafta içerisinde Game Pass PC kullanıcısı da Control başında keyfini çıkaracak. EA Play, 10 Kasım’da Xbox Game Pass’e katılıyor haberleri de en yeni haberler arasında yer alıyor.

PC önerisi kontrol gereksinimi;

 • İşletim Sistemi: Windows 7-64 bit
 • İşlemci: Intel Core i5-7600K / AMD Ryzen 5 1600X
 • GPU: NVIDIA GeForce GTX 1660/1060 / AMD Radeon RX 580
 • Ray Tracin için: NVIDIA GeForce RTX 2060
 • RAM: 16 GB
 • DirectX: DX11 / DX 12

Teması Bilim kurgu olan ve üçüncü kişi aksiyon, macera oyunu Control, ilk olarak 2019 yılında piyasada bulundu. İnovatif olan oyun mekaniği, yüksek görselliği ve muhteşem atmosferiyle kullanıcıların büyük beğenisini topladı. Oyun 2019 yılının en iyi oyunları arasında yer aldı. Game Awards Yılın En İyi Oyunu kategorisine aday gösterildi. Control daha önce oynamayanlar için yeni bir fırsat sunuyor.

Control Xbox Game Pass Pc Çıkış Tarihi Duyuruldu
Control Xbox Game Pass Pc Çıkış Tarihi Duyuruldu
Control Xbox Game Pass Pc Çıkış Tarihi Duyuruldu
Control Xbox Game Pass Pc Çıkış Tarihi Duyuruldu

Xbox Game Pass Türkiye Fiyatları

Türkiye’de kullanıcılarla buluşan Xbox Game Pass artık en uygun fiyatıyla kullanıcıları bekliyor. Belirlenen rakamlar arasında aylık olarak 30 TL belirlenen oyun oldukça uygun bir fiyata sahip. Türk oyun severler için birçok oyun şirketi sürekli geliştirdikleri oyunları Türkiye’ye özel olarak uygun fiyata sunuyor. Türkiye’de bulunan hatırı sayılır oyuncuların Xbox Game Pass oyununa olan özel ilgisi de şirketlerin gözünden kaçmıyor.

Xbox Game Pass Bölgesel Fiyatlar

Xbox Game Pass servis olarak Avrupa’da ve ABD’de 10 dolar ya da 10 Euro olarak bölgesel fiyatlandırma uygulaması yapıyor. PC için Game Pass, Xbox için Game Pass ve Xbox Live Gold aboneliği içerisinde tam kapsamlı olan Game Pass Ultimate 45 TL abonelik fiyatıyla olacak. Game Pass Control üyeliği içerisinde EA Play servisi de dâhil olacak. EA Play aslında Game Pass Control içerisinde de olacaktı ancak Microsoft Store’da yaşanan entegrasyon sıkıntısı nedeniyle erteleme yapıldı. 2021 yılı itibariyle tüm sorunlar çözülecek ve EA Play PC Game Pass içeriğine eklenecek.

Xbox Series X ve Xbox Series S Fiyatında Değişiklik

Son çıkan oyun ile birlikte en yeni konsol fiyatları merak edilmeye başlandı. Gümrük vergisinin eklenmesi sonunda ortaya çıkan konsol fiyatı Series X modelinde 8.299 TL olarak belirlenmiştir. Series S modelinde ise bu fiyat 5.399 TL olarak netlik kazandı. Teknoloji marketlerde satılan bu serilerde fiyatın değişmesi belirsizliğini koruyor. Kur etkisine bağlı olarak fiyatın düşmesi ya da artması söz konusudur.

Ek indirimler yapılarak konsol fiyatları olabildiğince düştü. Kur fiyat dalgalanmalarına göre ilerleyen dönemlerde fiyatlar netlik kazanabilir gibi görünüyor. Oyun şirketleri tarafından hem konsol hem de oyunlarda ilerleyen gelişmeler söz konusu. Oyun şirketleri yeni geliştirdikleri oyunlarda hızla yapay zekâ kullanımına başladı. Konsolların da yeni teknolojiye uyumlu olması beklenen arasında yer alıyor. Birçok oyunun piyasadan kalkacağı biliniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri İçin Takip Edin.