Sinema

En Çok İzlenen Kore Dizileri

Kore dizileri, bir çok ülke tarafından severek izleniyor ve seviliyor. Önceleri pek bilinmiyor olsa da günümüzde bir çok uluslararası dizi ve film sitelerinde kore dizilerini görmek mümkün.

Kore dizileri dendiği zaman akıllara romantik veya romantik komedi konulu diziler gelse de şu an bir çok farklı konu içeriğine sahip dizilerde çekilip yayınlanıyor. Hatta daha öncesinde yayınlanan ve final yapan kore dizileri de günümüzde severek izlenmeye devam ediliyor.

En Çok İzlenen Kore Dizileri
En Çok İzlenen Kore Dizileri

En Çok İzlenen Kore Dizileri Listesi

Kore dizilerinin büyük bir kısmı kısa bölümlerden oluşmaktadır. İkinci sezonu çekilen diziler yok denecek kadar azdır. Tarih sıralaması olmadan geçmişten günümüze en çok izlenen diziler arasında şu dizler yer almaktadır;

 • Blood,
 • Bride of the Century,
 • Hyde, Jkyll and Me,
 • Birth of Beauty,
 • Doctor Stranger,
 • Orange Marmelade,
 • Flower Boy Next Door,
 • Playful Kıss,
 • Angel Eyes,
 • The Heirs,
 • Personel Taste,
 • Full House Tayland,
 • Cunnıng Sıngle Lady,
 • Love Rain,

Yong Pall adlı dizilerdir. Diziler en çok izlenen ve en çok puan alan dizi başta olmak üzere sıralanmıştır. Bir çoğunun yayın tarihi çok eski olmasına rağmen dizi severler tarafından hala izlenmektedir. Bir çok başarılı Kore oyuncusu bu diziler sayesinde tanınmış ve sevilmiştir.

Blood

2015 yapımı olan bu dizi 20 bölümden oluşmaktadır. Dizide iyi ve kötü vampirler olmak üzere iki grup vampirin birbirleriyle kıyasıya mücadelesi anlatılmaktadır. Başrol oyuncusu Ahn Jae-hyun, Ji jin-hee aktörlerin paylaştığı dizi de heyecan oldukça üst seviyededir.

Başrol oyuncusu anne ve babasından dolayı doğuştan bir vampirdir. Babası kötü bir grup vampir tarafından öldürüldüğü için annesi ile birlikte hem kötü vampirlerden uzakta hem de insanlardan uzakta yaşamını sürdürmektedir.

Ancak hiç beklemediği bir anda annesi de kötü vampirler tarafından öldürülünce yapayalnız kalır. Hayata tek başına devam etmek ister, ancak insanlar hakkında çok bilgisizdir. Dizinin ilerleyen bölümlerinde ise başrol oyuncusunun hayat mücadelesini, kendisini geliştirmesini ve çok iyi bir doktor olmasını izleriz.

Aynı zamanda kendisi gibi bir doktor ile önce rekabet daha sonrasında aşk dolu hikayesi de oldukça dikkat çekmektedir. Dizi bittikten sonra ikinci sezon uzun bir süre beklense de, senarist ve yönetmenler tarafından herhangi bir açıklama yapılmamış ve ikinci sezon çekilmemiştir.

Bride of the Century

2014 yılı yapımı olan dizi 16 bölümden oluşmaktadır. Hem tarihi dönem, hem romantizm hem de komediyi bir arada bulunduran dizi yayınlandığı döneme damga vurmuş ve en sevilen diziler arasında yer almıştır.

Dizide Kore’nin en büyük holdingine sahip bir ailenin 100 yıllık laneti konu ediliyor. Bu lanetin ailenin ilk oğlu evlendikten bir süre sonra eşinin ölmesi ile başlıyor. Evlendikleri günün ilk akşamı evdeki hayalet yüzünden aşık olduğu kadının öldüğüne inanan başrol oyuncusu büyük bir bunalıma giriyor ve soğuk bir kişiliğe bürünüyor.

Hayatına devam ettiği diğer dönemde ise uçurumdan atlayarak intihar etmek isteyen bir kızı kurtarıyor ve asıl hikaye burada başlıyor. Hayat bu ikiliyi sürekli birbirleri ile birleştirmeye çalışıyor ancak, daha öncesinde aşık olduğu kadının kendisi yüzünden öldüğünü düşünen başrol oyuncumuz yeni bir adım atmaya cesaret edemiyor.

Hyde, Jkyll and Me

2015 yapımı olan bu dizi ise 20 bölümden oluşmaktadır. Oldukça sürükleyici ve dikkat çekici yapımlardan birisidir.

Çift kişiliğe sahip olan bir adamın hayat içerisinde yaşadığı zorluklar ve diğer kişiliği ile iletişim halinde olması ile olaylar başlar. Bir çok psikolojik tedavi gören ve ilaç kullanan ana karakter diğer kişiliğinden uzun süre kurtulamaz.

Tam kurtulduğunu sanırken yine diğer kişiliği ile yüz yüze kalmak zorunda kalır. Bu durum iş hayatında ve sosyal hayatında onu çok zorlar. Dizinini ilerleyen bölümlerinde ise ailesinden kalan sirki ayakta tutmaya çalışan bir kızın hayatından kesitler izleriz.

Hayat bu ikiliyi bir araya getirecek ve kız hem ana karaktere hem de karakterin ikinci kişiliğine karşı bir şeyler hissetmeye başlayacaktır. Dizide karakterlerin kendi içlerinde ve birbirleri ile verdikleri savaşı izlemek son bölüme kadar oldukça heyecan verici bir şekilde devam ediyor.

En Çok İzlenen Kore Dizileri
En Çok İzlenen Kore Dizileri

Birth of Beauty

2014 yapımı dizi 20 bölümden oluşmaktadır. Yayınlandığı dönem hem drama, hem komedi, hem de romantizm alanında birçok kişinin favori dizisi olarak en çok izlenen ve sevilen diziler arasına girmeyi başarmıştır.

Büyük bir şirketin ana temsilcisi olan bir adam yaşadığı duygusal boşluklardan dolayı kırık kalp sendromu yaşamaktadır. Sevdiği kadının kendisini terk etmesi ile beraber bunalıma girmiş ve sevdiği kadını geri kazanmak için bir plan yapmaya karar vermiştir.

Çekici olmayan niteliklere sahip kilolu bir kadını bambaşka bir kadın haline dönüştürerek istediği kadını kıskandıracak ve ona geri dönmesini sağlayacaktır. Ancak işler istediği gibi gitmez. Dönüştürmek istediği kadına karlı bir şeyler hissetmeye başlar ve bu durum dizinin tüm akışını başka bir boyuta taşır.

Doctor Stranger

2014 yapımı olan dizi 20 bölümden oluşmaktadır. Yayınlandığı dönem en çok izlenen diziler arasında olmasının yanı sıra 2020 yılında da Netflıx adlı dizi ve film izleme platformunda da en çok izlenen kore dizileri arasında yer almıştır.

Dizide babası tarafından Güney Kore’den, Kuzey Kore’ye kaçırılarak sıkı bir eğitim sonrası başarılı bir doktor olan bir adamın tekrar Güney Kore’ye dönmesi ve mesleğini başka bir ülkede yapmaya başlaması konu ediliyor. Dizide aynı zamanda Kuzey ve Güney Kore arasında yıllarca süregelen düşmanlığı da dile getiriyor.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu