Bilgi Kutusu

En Pahalı Araba Markaları ve Modelleri

Arabalara ilgi duyan birçok insan her yıl çıkan yeni modellerin takipçisi olacaktır. Buna bağlı olarak en pahalı araba modellerinin devamlı olarak değiştiğini görebilirsiniz. Onlarca marka ve model araba sürekli gelişiyor ve yeni özellikler kullanıcılara sunuluyor. Göz kamaştırıcı ve son teknolojilere sahip olan bu araçları sizin için araştırdık. Yazımızın devamını okuyarak en pahalı araba markaları ve modelleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

En Pahalı Araba Markaları ve Modelleri
En Pahalı Araba Markaları ve Modelleri

Dünyanın En Pahalı Arabası Kaç TL?

Dünyanın en pahalı arabası her yıl hatta yıl içerisinde birden fazla kez değişiklik gösterebilir. 2021 yılı sonunda çıkan ve dünyanın en pahalı arabası unvanını kazanan marka Rolls-Royce oldu. Rolls-Royce, Boat Tail modeliyle binlerce insanın hayallerini süsledi.

Dudak uçuklatan fiyatı ve son teknolojiye sahip özellikleriyle araba dünyasının yıldızı olmayı hak ediyor. Sınırlı sayıda üretilen bu havalı araba ülkemizin parasıyla 400 milyon lirayı buluyor. Vergileri hesapladığımızda bu çok daha yüksek fiyat anlamına geliyor. Mavi rengiyle tanıtılan bu araç gerçekten olağanüstü özellikler vaat ediyor.

Türkiye’nin En Pahalı Aracı Hangisi?

Rolls-Royce’nin en pahalı arabayı çıkardığından bahsettik. Fakat bu araba gerçekten çok az sayıda üretildi ve ülkemizde satışı da bulunmuyor. Bunun haricinde ulaşılabilir en pahalı ve en iyi araç Bugatti Chrion oluyor. 50 milyon liralık fiyatlıyla dudak uçuklatan Bugatti Chiron siyah rengiyle binlerce hayranının gözlerini kamaştırdı. Şu anda ülkemizde bilinen en yüksek fiyatlı arabalardan birisidir.

Türkiye’de En Pahalı Araç Kaç Para?

Ülkemizde ulaşılabilir en pahalı arabalardan birisi ise Ferrari’den geliyor. Ferrari herkesin hayallerini süsleyen ve çok üst model araçlarla kendini ileri taşıyan bir markadır. Yeni çıkardığı araçlar ile sürekli gündeme gelen Ferrari, araçlarının pahalılığı sebebiyle de mizah konusu olan bir markadır. Ferrari SF90 Stradale modeliyle ülkemizde en pahalı arabalar arasında yer alıyor. Fiyatı yaklaşık 13 milyondur ve bu ülkemizdeki en yüksek fiyatlı araçlar arasında yer almasını sağlıyor.

Pahalı Araba Markaları

Pahalı arabalar herkesin dikkatini çeker ve çoğu zaman hayalleri süsler. Bazı insanlar pahalı araba markalarını araştırmayı ve bu haberleri izlemeyi seviyorlar.

Sizlere dünyada herkes tarafından bilinen en pahalı arabaları tanıtacağız listemiz sırasıyla şöyledir;

  • Ferrari – Monza
  • Bentley – Bacalar
  • Pininfarina – Battista
  • Mercedes – AMG Project One
  • Aston Martin – Valkrye
  • Bugatti – Chiron Pur Sport
  • Lamborghini – Sian

Listemizin en pahalı araçları başlıca bunlardır. Bu araçlar ayrıca teknik veri anlamında da iddialı vaatlerde bulunuyor.

Ferrari – Monza

Monza, dünyanın en ünlü otomobil üreticisi olan Ferrari logosunu taşıyan üstü açılır bir otomobildir. Gerçek bir spor otomobilin 2 kişilik tasarımının en güzel örneklerinden biridir. Aracın teknik detaylarını kontrol ettiğimizde bu arabada 809 beygir gücünde bir V12 motor görüyoruz.

6,5 litrelik yakıt deposu, bu arabayı kullanırken gerçekten tedirgin olmanıza neden olan yakıt tüketimini açığa çıkarıyor. Bu araba hakkında bir anekdot paylaşmak gerekirse, Amerika Birleşik Devletleri’nde Monza ile yasal olarak sokaklara çıkamazsınız. Çünkü bu araba Amerika Birleşik Devletleri’nde bir kazaya neden olabilecek potansiyelde değerlendiriliyor.

En Pahalı Araba Markaları ve Modelleri
En Pahalı Araba Markaları ve Modelleri

Bentley – Bacalar

Bir diğer İngiliz devi Bentley’in performans modeli Bacalar, bu en pahalı otomobiller listesinde ikinci sırada yer alıyor. Bu arabanın muhteşem tasarımının yanı sıra düzgün teknik detayları da şüphesiz insanların ilgisini çekecektir. Bu model, toplam motor gücü 660 beygir olan 6 litrelik turboşarjlı V12 motor kullanıyor. 1,9 milyon dolarınız varsa ve bu arabayı almaya karar verirseniz size kötü bir haberimiz var. Çünkü Bentley bu arabadan sadece 12 tane üretti. Bu denli pahalı araçlar genellikle 20’ye kadar sınırlı sayıda üretiliyor.

Pininfarina – Battista

İsmini firmanın kurucusundan alan Pininfarina, ürettiği elektrikli araçla gündeme geliyor. 4 milyon liralık fiyatıyla çok konuşulan Battista, gelecek yıllarda çok etkili bir araç olmayı hedefliyor. Dünyayı kirlettiğimiz ve kaynaklarımızı bitirmeye başladığımız bu zamanda çevre dostu üretimler oldukça dikkat çekiyor. Battista ve benzeri araçlar pahalı olmasının yanı sıra çevre dostudur. Bu ve benzeri araçların gelecek yıllarda normal araç fiyatlarıyla eş değer olması ve yaygınlaşması bekleniyor.

Mercedes – AMG Project One

Bir zamanlar AMG Project One modeliyle herkesi büyüleyen Mercedes, bu aracın üretimini çok uzun tuttu. Üretimi yıllarca beklenen AMG Project One çıktığı güncen beri sıkça konuşulan ve üzerine tartışılan bir araç oldu. Hibrit bir model olan AMG Project One, 1200 beygir gücüyle adeta canavar. Meraklıları AMG Project One modeline büyük hayranlık duyuyorlar. Farklı Mercedes tarzı isteyenler bu araba modelini inceleyebilirler. Bu araç renkleriyle de oldukça dikkat çekmişti.

Aston Martin – Valkrye

Aston Martin, dünyanın en iyi araç üreticileri arasında yer alan bir markadır. Arabalara merakı olan insanlar Aston Martin ve yeni çıkardığı modellerle alakalı bilgi sahibi olabilirler. İsmini mitolojiden alan Valkrye, 6.5 litrelik V12 motoru ile olağanüstü teknik güce sahiptir. Aracın fiyatı yaklaşık 3.5 milyon liradır. Farklı tarzı ve merak uyandırıcı teknik özellikleriyle listemizin pahalı arabaları arasında yer almayı hak ediyor.

Bugatti – Chiron Pur Sport

Görenleri şaşkına çeviren tasarımıyla listemizde girmeye hak kazanan Chiron Pur Sport hakkında söylenecek çok şey var. Bugattinin araçlar konusunda ne kadar başarılı ve önde gelen bir marka olduğunu zaten biliyoruz. 2021 başlarında satışa başlanan ve halen gündemden düşmeyen Chiron Pur Sport, şu anda yaklaşık 4 milyon liralık fiyatlıyla satılıyor.

Lamborghini – Sian

Agresif bir görüntüyle dizayn edilen Lamborghini Sian, sevenlerinin gözdesi olmaya devam ediyor. 3.6 milyon liralık fiyatı ve rakipsiz rengiyle çok konuşulmuştu. Bu araçtan 63 adet üretilmiş olması ve araçların sahiplerini bulmuş olması da üzücü bir detay. Tasarımı ve fiyatlıyla listemizde olması gereke bir model.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu