Sinema

En Popüler Animeler

Japonların kendilerine özgü çizimlerinden oluşan animeler son zamanların en dikkat çekici dizi ve filmleri arasında yerini almayı başardı. Birçok kişi tarafından merak edilen animeler, yetişkin ve çocuk fark etmeksizin herkesin ilgisini çekmeye devam ediyor. Peki en popüler anime çeşitleri nelerdir? işte detaylar:

En Popüler Animeler
En Popüler Animeler

Anime Nedir?

Japonya’ ya özgü olan animeler, manga sanatı ile çizilmiştir. Dizi gibi uzun soluklu olabildikleri gibi film gibi etkileyici ama kısa süreli de olabilirler. Animeler 7′ den 70′ e herkese hitap edebilir. Sadece küçükler için hazırlanmış olan çizgi film değildirler. Anime türleri:

  • Gerilim
  • Bilim kurgu
  • Romantik Komedi
  • Aksiyon

Türlerinde birçok anime bulunur. Animelerde çizimler genellikle abartı şekilde yapılır. Yüz ifadeleri oldukça dikkat çekicidir. Çoğu animede karakterler büyük gözlü ve uzun bacaklı olarak çizilir.

Animeler herkese hitap eder ve çoğu kişi tarafından da sevilerek takip edilir. En çok izlenen ve en popüler anime çeşitlerini sizler için derledik. İşte anime çeşitleri ve detaylar:

Death Note

En iyi animeler arasında bulunan Death Note, herkesin izlemesi gereken animeler arasında yerini alıyor. Her şey zeki ve derslerinde de bir o kadar başarılı olan bir gencin defter bulması ile başlamaktadır. Defterin ik sayfasında “Bu deftere ismi yazılan kişi ölür” yazmaktadır. Zeki ve başarılı gencimiz ise bu defter ile dünyayı kötü kişilerden kurtarmayı amaçlamaktadır. Bir solukta izleyeceğiniz bu yapımı çok seveceğinize eminiz.

One Piece

En iyi anime dizileri arasında yerini alan One Piece IMDb puanı yüksek bir animedir. Anime korsan olmak isteyen Luffy’ nin maceralarını anlatır. Bu uğurda uzun bir yolculuğa çıkan Luffy, One Piece adı verilen hazinenin olduğu yolculuğa en yakın tayfası ile birlikte çıkar. Bakalım Luffy, hazinenin peşinden gidip hayalleri olan korsanlığa ulaşabilecek midir?

Cowboy Bebop

Her türlü müziği içerisinde barındıran bu anime, IMDb puanı olarak yüksek bir puan almıştır. 8,9 Luk puanı ile 7’den 70’e herkesin severek izleyeceği bir yapımdır. İnsanoğlunun gelecekteki gezegenlerde yaşamasını konu olan bu yapım çizim ve müzikal kalitesi ile ön plana çıkmaktadır.

Sword Art Online

Günümüzün popüler online oyun çılgınlığını konu alan anime, geniş kitlelere adını duyurmayı başarmıştır. Anime bir oyuna hapsedilmiş kişileri konu ediniyor. Sanal oyun oynamak için oyuna giriş yapan bütün oyuncular oyuna hapsediliyor. Gerçek hayat ile bağlantılı hale gelen hayatlar, inanılmaz aşamaları da beraberinde getiriyor.

Öyle ki oyunda ölen kişiler gerçek hayatta da ölecektir. Yaşamak için ise tek bir kural vardır: 100 katlı zorluklarla dolu aşamaları geçmek. 25 bölümlük bu anime, anime severlerin ilgisini çekeceğe benziyor.

Monster

Gerilim içerikli kurguya sahip olan bu anime, 74 bölümden oluşuyor. Asıl karakter olarak bir beyin cerrahi karşımıza çıkıyor. Beyin cerrahı, birçok gizemi ve cinayeti de beraberinde getiriyor. Gerçek tarih ile de ilintili olan bu yapım, doktorun geçmişte tedavi ettiği bir hastanın canavar’ a dönüştüğünü görmesi ile heyecanlı bir hal almaya başlıyor. Mutlaka izlenmesi gereken animeler arasında yerini alan Monster, çizimleri ile de hayli dikkat çekiyor.

Hunter * Hunter

Anime’ nin başrolü olan Gon Freecs, öldüğü sandığı babası gibi avcı olmak istemektedir. Çünkü babası yeryüzünde ki en iyi avcılardan birisidir. Ama avcı olmak Gon Freecs’ in tahmin ettiğinden de daha zordur.

Ufak bir adadan avcı olmak için Dünyalara açılan küçük Gon Freecs bu yolculukta birçok Avcı ile karşılaşacak ve babası ile ilgili bilinmeyenleri ortaya çıkaracaktır. En iyi animelerden biri olan Hunter* Hunter mutlaka izlenmelidir. Animeyi izlerken dakikalarınız boşa gitmeyecektir.

Erased

Gerilim, gizem ve bilim kurgu türlerini içerisinde barındıran bu anime, hikayesi ve kurgusu bakımından oldukça sürükleyicidir. Satoru Fujinama kendisini ifade etmekte zorlanan fakat özel yeteneklere sahip birisidir.

Faciaya ve ölüme yol açacak olan olayları engelleyebilen Satoru, bir gün bir kaza ile karşılaşır. Bu kaza sonucu katil durumuna düşer. Kazada bulunan kişiyi kurtarmaya çalışırken kendini geçmiş zamana gönderir. Her şey burdan sonra başlar. Mutlaka izlenmesi gereken ve en sevilen animeler arasında yer alan Erased, sizleri çok farklı dünyalara götürecektir.

En Popüler Animeler
En Popüler Animeler

Steins; Gate

Gençlik anime dizisi olan Steins; Gate’ de olaylar bir üniversite de geçiyor. Üniversite öğrencileri buldukları zaman makinası ile geçmişlerine bir mesaj göndermek istiyorlar. İyi kurgulanmış bir senaryo ve karakterler ile izleyenlerin unutamayacağı bir yapım olan Steins; Gate’ i siz de mutlaka izlemelisiniz.

Kimi No Nawa​

Farklı yerlerde yaşayan iki kişinin hikayesini konu alan anime, en çok izlenen animeler arasında yeri almıştır. Dağlık bir alanda kırsal kesimde yaşayan Mitsuha, hayatından pek de memnun değildir. Babası validir ve işleri çok yoğundur.

Dürüst bir kişiliğe sahip olan Mitsuha, zamanının çoğunu kız kardeşi ve büyük annesi ile geçirmektedir. Hoşuna gitmeyen şeyler vardır. Bunlardan ilki Shinto tapınağına ait gelenekler ikinci ise babasının seçim kampanyasında yer alması zorunluluğudur.

Mitsuha artik Tokyo gibi bir şehirde yaşamayı istemektedir. Diğer bir kahramanımız ise Taki’ dir. Taki yaşamını Tokyo’ da geçiren bir liselidir. Bir gün uyandıklarında bu ikili kendilerini birbirlerinin bedenlerinde bulacaktır. Aralarındaki gizemi kimse bilmemektedir. Gizemli ve bir o kadar da sürükleyici hikayesi olan bu animeyi mutlaka izlemelisiniz.

En popüler olan ve en dikkat çekici anime çeşitleri arasında bunlar yer almaktadır. Siz de hemen bu animeleri izleyebilir, anime dünyasına giriş yapabilirsiniz. Anime izlemek hayal gücünüzü geliştireceği gibi olaylara karşı bakış açınızı da değiştirecektir. Şimdiden bütün anime severlere iyi seyirler diliyoruz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu