Evde İngilizce Öğrenmek

İngilizce dili, Dünya üzerinde evrensel nitelik kazanmış olan bir dildir. Yurt dışı içerikli işlerin yürütülmesinde ve farklı bir ülke içerisinde yaşamaya karar verildiği zaman, İngilizce öğrenilerek rahatlıkla kişinin kendisini ifade etmesi mümkündür. İngilizce öğrenmek için ise; dil eğitimi veren kurslara gidilmesi, online olan eğitimlerin alınması veya evde ingilizce öğrenmek için uygulanabilecek yöntemler tercih edilebilir.

Dil kurslarının maliyet içermesi ve sürekli olarak kurs yerlerine gidilmesini gerektiriyor olması nedeniyle, evde İngilizce öğrenmeye dair detaylı araştırmalar yapılarak dil eğitimi tamamlanabilir. Ayrıca, dikkat edilmesi gereken konulara özen gösterilmesi halinde yeterli düzeyde dil eğitimi evde alınmış olacaktır. Konu hakkında; evde dil öğrenmenin teknikleri, bu şekilde sürdürülecek dil eğitiminin süresi, nelerin gerektiği, konularına da değinilmelidir.

Evde İngilizce Öğrenmek
Evde İngilizce Öğrenmek

Evde İngilizce Öğrenmek Mümkün Müdür?

Birçok uzman eğitimcinin de yapmış olduğu araştırmalar sonucunda, öğrenmenin en fazla ve en verimli şekilde gerçekleşmesi için gereken temel gerekler; öğrenme isteğinin fazla olması, algı açıklığına sahip olmak ve öğrenme araçlarıdır. Bu üç gereğin sağlanması durumunda, evde İngilizce eğitiminin rahatlıkla tamamlanması ve dil öğreniminin sağlanması da mümkündür.

Evde İngilizce Öğrenmek İçin Neler Gerekir?

Evde İngilizce öğrenilmek istendiği zaman, bazı gerekenler temin edilerek dil eğitimine başlanmalıdır.

Bu gerekenler:

  • Dil eğitimi için alınacak önemli notların kaydedilmesi için kağıt ve kalem
  • İngilizce için evde eğitimini tamamlamak isteyenlere özel programlar oluşturulmuştur. Bu programlar da internet ve akıllı cihaz kullanımı sayesinde dil eğitimi verir. Kullanım ücreti ve internet kullanım miktarı uygun olan bir uygulamanın indirilmesi ve internet bağlantısının olması gerekir.
  • Akıllı bir elektronik cihaz
  • Pratik yaparken yardımcı olacak yabancı bir arkadaş veya; İngilizce şarkılar, İngilizce kelime oyunları ve pratiğe yardımcı etkinlikler

Gibi gerekenler, evde İngilizce eğitiminde gerekecektir.

Evde İngilizce Öğrenmek İçin Hangi Teknikler Uygulanabilir?

Evde gerçekleşecek olan İngilizce öğrenimi için uygulanabilecek farklı teknikler vardır. İlk olarak, İngilizce ve diğer yabancı dillerde eğitimler için programlar oluşturulmuştur. Bu programlar üzerinde; gramer bilgisini pekiştirecek dersler ve etkinlikler, konuşma becerisini artıran sorular, diğer insanlarla pratik yapılmasına imkan sağlayan alanlar bulunur. Doğal olarak, dünya üzerindeki İngilizce öğrenmek isteyen diğer insanlar gibi, bu uygulamaların indirilmesiyle evde çok rahat İngilizce öğrenilebilir.

Ayrıca, sözlük kullanımı sayesinde kelime bilgilerine ulaşmak ev kitaplar kullanılarak gramer yapısını anlamak da mümkündür. Ancak; daha önceden hiç İngilizce eğitimi almamış olan, sözlük kullanımında ve gramer becerisinde yetersiz kalan insanların bu tekniği seçmesi çok da doğru olmayacaktır.

Evde İngilizce Öğrenmek Nasıl Gerçekleşir?

Evde İngilizce öğrenmeye yönelik amaç taşıyan insanlar, öncelikle hangi teknik sayesinde dil eğitimi alacaklarına karar kılacaktır. Daha sonra, uygulamalar yardımıyla İngilizce öğrenilecekse; akıllı olan cihazlar üzerinden internet bağlantısı sağlanır ve uygulama indirme alanına gidilir. İndirilmek istenen uygulamanın adı yazılarak indirme aşaması başlatılır ve uygulamanın cihaz üzerinde kurulması sağlanır.

Uygulamalar tarafından istenen; ad, soy ad, kullanıcı adı, kullanıcı şifresi, ödeme yapılması gerekiyorsa kart bilgileri ve uygulamaya yönelik bazı bilgiler doldurulur. Bu aşamadan sonra kullanıcısı olunan uygulamada, Türkçe olacak şekilde yönlendirmeler bulunur ve sırasına uygun adımlar tamamlanarak İngilizce öğrenimi gerçekleştirilir. Eğer sözlük kullanımı ve kişisel çabaların daha fazla olduğu şekilde İngilizce öğrenimi yapılmak istenirse de; kapsamlı olan ve temel İngilizce öğrenimine uygun olan İngilizce Türkçe sözlük alınır.

Ücretsiz Eğitim Setlerini İnceleyin >  https://www.pusholder.com/ucretsiz-kullanilabilen-egitim-siteleri/

Bu sözlükler içerisinde, İngilizce olarak verilen kelimelerin Türkçe kavramları ve genel kullanımı olan her Türkçe kavram için de İngilizce açıklamalar vardır. Günlük hayat içerisinde en çok gereken kelimelerin anlamlarına bakılır ve ezber yapılır. Daha sonra, İngilizce dilinin öğrenimini anlatan bir kitap üzerinden gramer çalışmaları yapılır. Bu sayede, temel düzeyde bir İngilizce bilgisi evde edinilmiş olacaktır.

Evde İngilizce Öğrenmek İçin Ne Kadar Süre Gerekir?

Evde İngilizce öğrenme amacı güden insanlar, doğru teknikleri bulmuş olmaları durumunda kısa sürede dil eğitimi alacaklardır. Ancak; yanlış şekilde İngilizce bilgisine ulaşmaya çalışan, yeterli çalışma azmini göstermeyen ve dil öğrenimi için elinde yeterli imkan olmayan insanlar için evde İngilizce öğrenmenin süresi daha uzundur.

Buradan hareketler; günde en az bir saat zamanını İngilizce eğitim için ayıran, çeşitli uygulamaları kullanarak doğru tekniklerle dil eğitimi alan ve öğrenme algısı açık olan insanlar, kısa sürede İngilizce öğreneceklerdir.

Bu süreç, ortalama iki ay ile iki yıl arasında değişir. Benzer şekilde; hiçbir şekilde İngilizce altyapısı olmayan, yanlış öğrenme adımları izleyen, düzenli çalışma aralıklarını sağlamayan insanlar, daha geç zamanlarda İngilizce öğreneceklerdir. Belirtilen durumdaki ortalama süre, iki yıl azami süre ile öğrenimin sağlanamayacak olması arasında gözlemlenecektir.

Evde İngilizce Öğrenmek
Evde İngilizce Öğrenmek

Evde İngilizce Öğrenmek İçin Kimler Uygundur?

Evde öğrenilecek İngilizce için, özellikle kurs olanakları olmayan ve zaman konusunda bir kısıtlanma durumu olan insanlar uygundur. Evde yapılacak İngilizce öğreniminde; kurslar için ayrılan ücretler ödenmez, kursa gidiş ve geliş için geçirilen zaman dilimleri heba edilmez ve yorgunluk durumu olmadan dil eğitimi alınabilir.

Doğal olarak, ev ortamında İngilizce öğrenebileceğine inanan birçok insan için bu durum oldukça avantajlıdır. Benzer olarak; herhangi bir şekilde İngilizce altyapısı olmayan, zaman konusunda, ulaşım konusunda ve maddi açıdan bir problemi olmayan insanlar için ise kurslara gidilerek İngilizce öğrenilmesi daha avantajlı olacaktır.

Evde İngilizce Öğrenmek İçin Bilinmesi Gerekenler

Evde İngilizce öğrenmenin zor olduğuna yönelik bir inanç söz konusudur. Ancak öğrenme; isteğin fazla olduğu durumlarda algı açıklığıyla daha kolay gerçekleşen, imkanların bulunduğu her alanda sağlanabilen ve ucu insana dayanan bir olaydır. Bu yüzden evde İngilizce öğreniminin olamayacağına yönelik inançlar da gerçekçi değildir.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu