Futbolcu Fabrikası Altınordu

Ülkemiz futbola ilgi açısından cennet bir ülkedir. Kadın, erkek, genç, yaşlı tüm bireyler futbola düşkündür. Futbol ise çok büyük ve kapsamlı bir camiadır. Bu camiada futbolcu faktörü özel bir yer tutmaktadır. Futbolculuğun maddi getirisi de göz önüne alındığında gelecek vaat eden bir iş dalı cümlesini bile kurabilmekteyiz. Ülkemizde bu anlamda kaliteli bir kulüp bulunuyor. Bu tesis için kulüp kelimesi yerine eğitim merkezi tabirini de kullansak doğru olur.

Çünkü futbolcu fabrikası Altınordu futbolcu yetiştirerek kulüplere altyapıdan futbolcu kazandırıyor. 4 yıldır İzmir’de altyapıdan futbolcu yetiştiren kulüp, yurt dışındaki dev kulüplere dahi oyuncular veriyor. Altınordu spor kulübü bu anlamda dünya ülkelerindeki futbol piyasasında tanınıyor. Dünyanın dev kulüplerine oyuncu yetiştiren kulüp, Türk oyuncularının da başarısını dünyalara duyurmasına vesile oluyor. Bu anlamda Türkiye’nin futbol anlamında güzel gelirler elde etmesini sağlıyor.

Futbolcu Fabrikası Altınordu
Futbolcu Fabrikası Altınordu

Futbolcu Fabrikasında Neler Yapılıyor?

Futbolcu olmak yıllar öncesinden beridir maddi anlamda kazanç sağlanan bir sektörü oluşturuyor. Bu bakımdan aileler çocuklarını bu sektöre yönlendirmek istiyor. Ancak her çocuk futbolcu olamıyor. Bir çocuğun futbolcu olabilmesi için belli bir eğitimden geçmesi gerekiyor.

Bunun yanı sıra;

 • Yetenek,
 • Karakter,
 • Heves,
 • Fit bir vücut,
 • Futbola karşı ilgi gibi faktörlerin de olması gerekiyor.

Futbolcu fabrikasında yetiştirilen ve bu faktörleri de üzerinde barındıran çocukların iyi ve başarılı bir futbolcu olmasının önünde hiçbir engel bulunmuyor. Yetenekli ve kabiliyetli çocuklar bir süre eğitim aldıktan sonra altyapı kulüpleri ve büyük kulüplerde futbolcu olarak oynayabiliyor. Altınordu’daki futbolcu fabrikası futbolculuğa aday olduğunu düşündüğü çocukların yetenekli bir futbolcu olması için tüm eğitim şekillerini uyguluyor. Başarısından emin olunan sporcular, kulüpler tarafından satın alınarak profesyonel futbol dünyasına adım atıyor.

Futbolcu Fabrikasına Nasıl Başvuru Yapılıyor?

Futbolcu olmanın eski yıllarda maddi sıkıntı yaşayan ailelerin tercihi olduğu filmlere dahi konu olmuştu. Günümüzde ise hala bu bakış açısını taşıyan kişiler bulunuyor. Futbolcu fabrikası bu anlamda çok kaliteli bir iş yapıyor. Özel eğitmenler eşiğinde çocukları futbol camiasına kazandırıyor. Futbolcu olmak isteyen çocuklar şimdiki yıllarda kulüplerin açmış olduğu spor okullarında ücretli olarak kursa gidiyor.

Devlet okullarında da kulüplere oyuncu kazandırmak adına turnuvalar düzenleniyor. Futbolcu fabrikasına girmek için ise bazı seçme ve elemelerden geçmek gerekiyor. Farklı yaş gruplarından futbolcuların bulunduğu turnuvalarda futbolcu fabrikasına öğrenci seçiliyor. Kulüp temsilcileri bu turnuvalara katılarak, yetenekli gördükleri ve gelecekte futbol adına başarı sağlayacaklarını düşündükleri oyuncuları öğrenci olarak seçiyor. Bu seçim işlemi sonrasında çocuklara etkili bir futbol eğitimi veriliyor.

Futbolcu Fabrikasına Giren Tüm Sporcular Bir Takıma Transfer Oluyor Mu?

Futbolcu fabrikasına seçilen oyuncuların yetenekli olması şart. Ancak futbolcu fabrikasında eğitim aldılar diye mutlaka bir kulübe transfer olurlar denilemez. Transfer işi yetenekle ilgili olan bir iştir. Eğer iyi bir performansa sahip olur ve kulüp temsilcileri tarafından beğeni alırlarsa kulüplere transfer olabiliyor. Beğenilen ve gerçek anlamda futbol ayağı olan oyuncuların transfer olması mümkündür.

Bu bakımdan çocukların futbol fabrikasında verilen eğitim sistemine tam olarak uyması şarttır. Profesyonel futbolcu olmanın tüm detayları futbolcu fabrikasında sporculara öğretiliyor. Bu eğitimde başarı sağlayan tüm oyuncular, istekleri ve azimli olmalarına istinaden başarılı bir dünya yıldızı olabiliyor.

Altınordu Futbol Kulübüne Neden Futbolcu Fabrikası Deniyor?

Altınordu İzmir’in 1 lig ekiplerinden biridir. Altınordu futbol kulübüne futbolcu fabrikası denmesindeki en önemli sebep futbol eğitiminde sunmuş olduğu kaliteli bilgilerdir. Kulüp altyapıdan yetiştirmek istediği sporculara çok kapsamlı bir futbol eğitimi veriyor.

Bu eğitim;

 • Teorik,
 • Uygulama,
 • Hız,
 • Birebir,
 • Kondisyon,
 • Güç çalışmaları,
 • Depar,
 • Kaleci eğitimi,
 • Odaklanma,
 • Centilmenlik gibi içerikleri de kapsıyor.

Futbolculuğa dair her türlü bilgi ve kural haline gelmiş olan klişelerin tam anlamıyla sporculara yansıtılması Altınordu Kulübünün futbolcu fabrikası olarak anılmasında büyük bir etmen oluşturuyor.

Futbol Fabrikasının Sporculara Katkıları Neler?

Futbol fabrikası, sporcuların yeme içme alışkanlıklarından ahlak kurallarına uymaları konusuna kadar birçok yarar sağlıyor. Gençlerin iyi yetişmiş bireyler olmasının yanı sıra futbolcular için eğitimsiz olarak anılma durumunu da ortadan kaldırıyor. Spor eğitiminden kültürel anlamda eğitim almalarına kadar bir dizi artı sunan kulüp, başarılı ve karakterli bir nesil yetiştirilmesine katkı sağlıyor.

Diyet detayıyla da kilo alma konusuna önem veren kulüp, sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olma konusunda katkıda bulunuyor. Cengiz Ünder ve Çağlar Söyüncü gibi yurt dışında yıldız olarak anılan ünlü futbolcuları futbol dünyasına kazandırmış olan kulüp, yetenekli olan tüm oyuncuların en iyi futbol eğitimini alması konusunda özel çalışmalar yapıyor.

Futbolcu Fabrikası Altınordu
Futbolcu Fabrikası Altınordu

Futbolcu Fabrikası Seçtiği Yetenekli Sporculara Ücret Ödüyor Mu?

Altınordu spor kulübü, spor okullarından seçtiği yetenekli oyunculara ücret ödemesi yapıyor. Gençler spor okullarında aldıkları eğitim için ücret ödemek zorunda olurken, Altınordu futbol fabrikasında görmüş oldukları eğitim için ise maaş alıyor. Bu durum gençlerin çok daha istekli olmasını sağlarken, maddi bakımdan sıkıntı yaşayan gençler rahat bir yaşam sağlayabiliyor.

Altınordu Futbolcu Fabrikasının Sağladığı İmkanlar

Altınordu futbolcu fabrikası, altyapısına yetiştirmek için aldığı futbolcularına her türlü imkanı sağlıyor. Tesislerden yararlanma, her türlü spor aletinin bulunması, profesyonel eğiticilerden ders alma, sürekli futbol üzerine çalışma, gerçek bir futbol sahasında eğitim alma gibi imkan sağlıyor. Kulüp altyapıya aldığı her sporcusu için lisans sağlıyor.

Aynı zamanda eğitim hayatına devam eden öğrencilerin izinlerinde hiçbir pürüz oluşturmuyor. Kulüp, futbola altyapıdan yetişme konusunda gerçek bir istek besleyen oyuncularına eğitim konusunda büyük destekler sağlıyor. Tüm aletlerle sınırsız çalışma imkanı bulunan sporcuların başarılı olması için tüm destek ve katkılar Altınordu spor kulübü tarafından sunuluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu