Ekonomi

Hepsiburada’da Nasıl Satış Yapılır?

Hepsiburada online mağazası şu anda Türkiye’nin en büyük E-ticaret siteleri arasında yer alıyor. Siz de ürünlerinizi hemen ekleyerek hepsiburada mağazanızda satışa başlayabilirsiniz. Fakat bunu yapmak için bazı şartları karşılamalısınız. Günümüzde birçok insan Hepsiburada üzerinden satış yapmanın yollarını arıyor. Bazı şartları yerine getirenler hemen bir mağaza açarak müşterilerine ulaşabilirler. Bu yazıda Hepsiburada mağaza açmak ve satış yapmakla ilgili temel bilgileri edineceksiniz.

Hepsiburada'da Nasıl Satış Yapılır?
Hepsiburada’da Nasıl Satış Yapılır?

Hepsiburada Ne Kadar Komisyon Alıyor?

Hepsiburada hesabında satış yapmaya başlayan kişiler komisyon oranları hakkında detayı bilgi almak istiyorlar. Bilindiği üzere her E-ticaret sitesi farklı oranlarda komisyon kesmektedir. Bunun sebebi sistemin devamlılığını sağlamak ve reklam ücretlerini karşılayabilmektir. Ayrıca bilmeniz gerekiyor ki, Hepsiburada üzerinden yapacağınız satışların komisyon oranları kategoriye göre değişiklik gösteriyor. Örneğin, aksesuar ve giyim kategorisindeki komisyon oranları aynı olamaz. Genel komisyon oranı %5 ile %20 arasında değişiklik göstermektedir.

Hepsiburada Mağaza Açmak Ücretli Mi?

Hepsiburada üzerinde bir mağaza açmak istediğinizde ücrete takılmazsınız. Mağaza açmak veya ürünlerin satışını yapmak için bir ücret ödemeyeceksiniz. Sadece satış yaptığınız ürünlerden bir miktar hizmet bedeli ödemeniz gerekir. Bunun haricinde mağaza açarken, ürün eklerken veya mağazayı yönetirken ücret ödemezsiniz. Dilerseniz kendi isteğinizle Hepsiburada üzerinden ürünlerinizin reklamını yapabilirsiniz. Bu reklam hizmeti ise ücretlidir.

Hepsiburada Satış Yapma Avantajları

Hepsiburada çok geniş bir platform olduğu için avantajları da aynı oranla büyüyor. E-ticaret sektörüne ilk defa girecek olan kişiler için oldukça iyi bir başlangıç olacaktır.

 • Pazar ve reklam gücü
 • Site altyapısı
 • Site linki
 • Avantajlı kargolar
 • Uygun komisyonlar
 • Ücretsiz mağaza
 • Gelişmiş mağaza paneli

Hazır kitle sayesinde ürününüzün hedef kitlesine kolayca ulaşma imkanınız var. Pazar ve reklam gücünün yüksek olması da mağazanızı kısa sürede duyurmak için iyidir. Hepsiburada sitesinde mağazaya sahip olan kişiler birçok avantajdan faydalanabilirler.

Pazar ve Reklam Gücü

Pazar ve reklam gücünün yüksek olması çok iyi bir avantajdır. Hepsiburada’nın sunduğu reklam seçenekleri ile hedef kitlenize daha çabuk ulaşabilirsiniz. Ürünleriniz sadece sizin mağazanızla ilgilenme potansiyeline sahip kişilere gösterilir. Bu avantaj ise doğrudan marka itibarınıza ve satış sayınıza olumlu şekilde yansır. Aylık 85 milyondan fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapan Hepsiburada, E-ticaret işine yeni başlayacak kişiler için avantajlı olacaktır.

Site Altyapısı

Hepsiburada üzerinde bir mağaza açtığınız zaman site linkine sahip olurusunuz. Bu sayede sosyal medya hesaplarından reklam yapmaya devam edebilirsiniz. Diğer mecralarda paylaşılan mağaza linklerinden trafik akışı gerçekleşebilir. Ayrıca mobil uyumlu web siteler her zaman daha fazla ziyaret edilmektedir. Bunun bir ucu SEO kurallarına dayanıyor. Mağazanız mobil uyumluysa daha fazla öne çıkar ve üyeler tarafından daha çok ziyaret edilir.

Hepsiburada'da Nasıl Satış Yapılır?
Hepsiburada’da Nasıl Satış Yapılır?

Mağaza Paneli

Hepsiburada üzerinde mağazaya sahip olduğunuzda size özel bir panel verilir. Bu panel sayesinde ürünlerinizi kolayca kontrol edebilirsiniz. Reklam vermek veya satışları kontrol etmek için faydalı bir paneldir. Temel işlemlerinizi ister web ister mobil uygulamalardan basit bir şekilde halledebilirsiniz. Bu panelde logo ekleyebilir ve mağazanızın temel bilgilerini değiştirebilirsiniz. Etkileyici bir mağazaya sahip olmak için satıcı panelinizi kullanmayı öğrenin.

Hepsiburada Mağaza Açmak İçin Gerekenler

Hepsiburada sitesinde pek çok mağaza ile karşılaşabilirsiniz. Bu mağazaların her biri şirkettir ve vergiye muaftır. Sitede yeni mağaza açacak kişiler minimum şahıs şirketine sahip olarak Hepsiburada üzerinde mağaza açmanın ilk adımı atmış olurlar. Aşağıdaki gereklilikleri yerine getirerek kısa sürede Hepsiburada mağazanızı kurabilirsiniz.

 • En az şahıs şirketine sahip olmalısınız.
 • Gönderim deposu adresi vermelisiniz.
 • Vergiye muaf olmalısınız.
 • Fatura kesebiliyor olmalısınız.
 • Mağaza başvurusu yapmalısınız.

Hepsiburada üzerinde bir mağaza açmak sanıldığı kadar zor değildir. Sermayenizi korumak amaçlı şahıs şirketi kurabilirsiniz. Diğer şirket türlerine nazaran daha az maliyetli olacağı için başlangıçta kullanılabilir. Bunun haricinde Hepsiburada üzerinde mağaza açmak zor bir süreç değildir.

Hepsiburada Fatura Kesmek

Hepsiburada üzerinden satış yaptığınızda müşterinize fatura kesmek zorundasınız. Bunu bazı aracı programlarla e-fatura şeklinde yapabilirsiniz. Siz müşterilerinize fatura keserken Hepsiburada ise sizden aldığı komisyonla ilgili bir fatura hazırlayacaktır. Hepsiburada üzerindeki faturalandırma işlemleri çift taraflı ilerler. Hepsiburada satışlarınız için kesilen faturalara ekstra bir ücret ödemeniz gerekmez. Yaptığınız satışların tutarı komisyon ve KDV düşülerek bakiyenize aktarılır.

Hepsiburada Mağaza Başvurusu

Hepsiburada üzerinde bir mağazaya sahip olmak istiyorsanız gerekli belgeleri toplamalısınız. Arından direkt başvuru formuna giderek mağaza açmak için ilk adımı atabilirsiniz. Hepsiburada’ya başvuruda bulunurken doğru bilgiler girdiğinizden emin olmalısınız. Hepsiburada üzerinde herkes mağaza açamaz ve güvenilirliği kanıtlamak önemlidir. Herhangi bir eksik belge durumunda başvurunuz kabul edilmeyebilir. Hepsiburada mağaza açma başvurunuz kısa sürede değerlendirilir. Başvuru cevabı ise kayıtlı olan e-posta adresine gönderilecektir. Arından satıcı paneline giderek logo veya mağaza adı gibi düzenlemeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Trendyol’da Nasıl Satış Yapılır? > https://www.pusholder.com/trendyolda-nasil-satis-yapilir/

Hepsiburada Kargo Süreci Nasıldır?

Hepsiburada üzerinde satış yapmaya başladıysanız kargo konusunda titiz davranmanız gerekiyor. Kargoyla ilgili bazı kurallara uymadığınız sürece bazı cezalara çarptırılabilirsiniz. Hepsiburada mağazanızda bir ürün satıldığında 2 iş günü içerisinde kargıya vermeniz gerekiyor. Sipariş üzerinden 2 gün geçtiğinde bakiyenizden gün başıma 5 TL düşülmektedir. Bu ceza sistemi, müşterilerin memnuniyetini korumak ve ürünleri hızlı bir şekilde ulaştırmak için önemlidir.

Hepsiburada Satış Yapmak İçin Belge Gerekir Mi?

Hepsiburada üzerinde satış yapmak için bazı belgeler elbette gereklidir. İlk olarak en az şahıs şirketine sahip olduğunuzla alakalı bir belge gerekiyor. Mağaza açma başvurusu sırasında banka ve şirket bilgileri girmeniz gerekecektir. İmza sirküleri de mağaza açmak için gereken belgeler arasındadır. Son 6 ay içerisindeki bir faaliyet belgesini de paylaşarak mağaza açma başvurusunu yapabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu