Facebook Piksel

Kobe Bryant’ın Kariyeri ve Sözleri

Basketbol tarihinin en kariyerleri oyuncularından biri olan Kobe Bryant, güzel bir hayat öyküsünün ardından hayata veda etmiştir. Geçirdiği helikopter kazasının ardından hayatını kaybeden ünlü basketbol oyuncusunun önemli bir kariyeri bulunmaktadır. Kobe Bryant’ın dünya genelinde birçok seveni ve takipçisi bulunmaktadır. Ünlü sporcunun hayatını kaybetmesinin ardından hayranları Kobe Bryant’ın kariyeri ve sözleri hakkında araştırmalar yapmaya başlamıştır. Kobe, uzun yıllar boyunca LA Lakers forması giymiştir.

Kobe Bryant'ın Kariyeri ve Sözleri

1.98 boyunda olan ünlü basketbol oyuncusu, basketbol tarihinin en yetenekli oyuncularından biri olarak kariyerini sonlandırmıştır. Oyun kurucu pozisyonun yanında şutör olarak da görev yapan oyuncunun kırdığı birçok rekor bulunmaktadır. Hem dünya genelindeki hem de Türkiye’de ki basketbol severler tarafından hayran olunan oyuncunun ilginç bir kariyeri bulunmaktadır. Liseden mezun olmasının ardından üniversiteye başvurmayan ünlü yıldız, NBA kariyerine başlamıştır. 1996 yılında Lakers takımına giren oyuncu, kariyerin sonuna kadar aynı takımda bulunmuştur.

Kobe Bryant Basketbol Kariyeri

1996 yılında yapılan NBA seçimlerinin ardından ligin güçlü takımlarından LA Lakers’a seçilmeyi başaran Bryant, 24 yaşına geldiğinde 3 adet NBA şampiyonluğu kazanmayı başarmıştır. Kazandığı 3 şampiyonluktan sonra bir süre başarılara ara veren oyuncu 2008 yılında tekrar aynı başarıyı elde etmiştir. Kariyerinde ilk defa NBA finallerinin en değerli oyuncusu olarak seçilen yıldız isim, kariyerine yeni bir başarı eklemeyi başarmıştır.

2008 yılındaki şampiyonluktan hemen sonra tekrar şampiyonluk kazanmayı başaran oyuncu, üst üste ikinci defa en değerli oyuncu seçilmeyi başarmıştır. Oyuncunun kariyerinin en önemli başarılarından biri de 30 bin sayı barajını aşan en genç basketbol oyuncusu olmasıdır. Bir maçta attığı 81 sayı ile bu sıralamada da 2.sıraya yükselmeyi başaran oyuncunun birçok madalyası ve kupası bulunmaktadır. All Star organizasyonlarında da sayısız başarısı olan oyuncunun değerli bir kariyeri bulunmaktadır.

Kobe Bryant Kariyer Başarıları

Basketbol tarihindeki bazı oyuncular, tüm dünya genelinde sevilmeyi ve tanınmayı başarmıştır. NBA yıldızları, elde ettikleri başarılarla her zaman isimlerinden söz ettirmeyi başarmıştır. NBA ve basketbol söz konusu olduğunda akla ilk gelen oyunculardan biri de Kobe Bryant olarak dikkat çekmektedir. 2020 yılının başında hayatını kaybeden oyuncunun birçok seveni ve hayranı bulunmaktadır. Kariyerinde sayısız başarı bulunan bir oyuncudur.

Basketbol kariyerinde genellikle iki numara pozisyonunda görev almıştır. Basketbol kariyeri boyunca sürekli All Star kadrosuna seçilmeyi başaran oyuncu, birçok maçta sayı rekorları kırmıştır. Topa olan hakimiyetinin yanında hızlı ve gücüyle birçok oyuncuya karşı üstünlük kazanan Bryant’ın en önemli kariyer özelliklerinden biri de kariyeri boyunca aynı takımda forma giymesidir.

Kobe Bryant Sözleri

Dünyaca tanınmış olan isimlerin, hayatlarındaki başarılar ve söyledikleri sözler her zaman önemli olmuştur. Basketbol tarihinin en çok tanınan isimlerinden biri olan Kobe Bryant’ın da akıllara kazılan birçok sözü bulunmaktadır. Söylediği önemli sözlerle dikkat çeken oyuncu, her yönden sevilen bir isim olmayı başarmıştır.

Kobe Bryant'ın Sözleri

Basketbol camiası tarafından Black Mamba lakabı verilen oyuncu, kazandığı başarıların ardından 2016 yılında kariyerini sonlandırmıştır. Başarılı oyunculuk hayatının yanında oldukça bilgili ve duygusal bir kişilik olan Bryant, akıllarda kalan sözleriyle de dikkat çekmektedir. Özellikle; kazanmak birçok şeyden öncedir. Kazanmak için çalışmak ve çabalamak gerekir, sözleriyle başarısının sırrını anlatmıştır.

Kobe Bryant’ın Ölümü

Basketbol denilince akıllara ilk gelen basketbol yıldızlarından olan Kobe Bryant, 2020 yılında hayata veda etmiştir. Kızı ve yanındaki yedi isimle birlikte helikopter yolculuğu yapan Kobe, geçirilen helikopter kazasının ardından hayatını kaybetmiştir. Ani ölümü karşısında şok olan dünyada birçok kişi yasa boğulmuştur. Ölümünün ardından Kobe Bryant’ın kariyeri ve sözleri önem kazanmış, birçok basketbol sever tarafından araştırılmaya başlanmıştır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu