Netflix Dizi Önerileri 2021

Dizi ve film içerikleri bakımından dünyanın en büyük platformu olan Netflix, birçok ülkede kaliteli senaryo ve yapımları ile kendinden söz ettirmektedir. Televizyon kanallarındaki dizileri geride bıraktırarak izleyenleri ekran başına kitleyen Netflix’in her geçen gün dizi ve filmleri sayıları artmaktadır. Binlerce Türk ya da yabancı aksiyon, komedi, bilim-kurgu, dram, korku gibi birçok türü içerisinde barındırmaktadır. Aşağıda Netflix dizi önerileri 2021 ile ilgili kısaca bilgi verilmektedir.

The Breaking Bad

Netflix’in 9,5 ile en yüksek IMDb puanına sahip olan 5 sezon devam eden dizisidir. Suç ve dram türünde olan dizide, 50 yaşında olan ve lisede kimya öğretmeni olan Walter White, ailesinin tüm gereksinimlerini karşılamak için New Mexico’nun uyuşturucu imparatoruna dönüşmesini konu alan dizidir. Karakterlerin birbirleri ile uyumu ve olay örgüsü ile sürükleyici olan dizide Bryan Cranston, Anna Gunn ile Aaron Paul başrolleri oynamaktadır.

Our Planet

Netflix’in 9,3 ile yüksek IMDb puanına sahip olarak tek sezon ve 8 bölümden oluşmaktadır. Belgesel ve doğa türünde olan sunumunu doğa tarihçilerinden olan David Attenborough’un yaptığı bir belgesel serisidir. Our Planet, doğanın tüm güzelliklerini gösterirken aynı zamanda insanların dünyanın dört bir yanında doğaya verdikleri zararı da göstermektedir.

Avatar: Son Hava bükücü

Netflix’in 9,3 IMDb puanına sahip olmasının yanı sıra Emmy ödüllü alan 3 sezonluk dizisidir. Animasyon türünde olan dizi Japon animesinin Amerikan versiyonuna benzetilmektedir. Asya esintili olan dizide, Avatar Aang ile arkadaşlarının dünyayı acımasız olan Ateş Kral’ın elinden kurtarmak için atıldıkları macerayı anlatılmaktadır. Küçük, büyük herkesin ilgisini çeken dizisinin ikinci serisi niteliğinde Su bükücü Kora’nın maceralı adli dizi çıksa da ilk serisi kadar ilgi görmemiştir.

Sherlock

Netflix’in 9,1 IMDb puanlık dizisi olan ve Conan Doyle’nin aynı ismi taşıyan romanlarından uyarlanan mini dizisidir. Suç ve gizem türünde olan dizinin konusu günümüz Londra’sında geçmektedir. Baker Street’te yaşatan dedektif Sherlock Holmes ile ev arkadaşı olan Doktor Watson ile maceralar yaşayarak çözülmeyen birçok sırrı çözmeye çalışmaktadır. Emmy ödüllü Benedict Cumberbatch Sherloch rolünde oynarken yine Emmy ödüllü Martin Freeman’da Dr. Watson rolünü oynamaktadır. Toplam dört sezon süren dizinin beşinci sezonu ne zaman yayınlanacağı belli değildir.

Peaky Blinders

Netflix’in 8,8 IMDb puanına sahip olan dizi gerçek bir hikayeden esinlenerek yazılmıştır. Dönem, suç, dram türünde olan dizi, 1890 yıllarının sonu ile 1990 yıllarının başında geçerek sokak çeteleri tarafında yönetilen Birmingham çıkışlı olan Peaky Blinders çetesinin İngiliz devletindeki yükselişini anlatmaktadır.

Peaky Blinders

Cillian Murphy, Tom Hardy, Adrien Brody gibi oyuncularla dolu olan kadrosunun yanı sıra, kostüm ve setlerin tasarımı ile görüntü yönetmeni çok başarılı bir dizi ortaya çıkarmıştır. Yayınlanmış olan beş sezonu bulunmakta olup altıncı sezonun ne zaman yayınlanacağı belli değildir.

Bir Başkadır

Netflix’in 8,6 IMDb puanına sahip olan ve Berkun Oya’nın yazarak yönettiği Türk yapımı olan tek sezon ve 8 bölümden oluşan dizidir. Dram türünde olan dizinin konusu, birbirleri ile bağlantılı olan karakterlerin yaşamlarından kesitler vererek, toplumda var olan ve karşımıza çıkabilecek insanları anlatmaktadır.

Anne With An E

Netflix’in 8,7 IMDb puanına sahip olan 3 sezonluk dizidir. Dram türünde olan dizinin konusu, genç bir kızın çocukluk yıllarından başlayarak yetişkin bir kadın olmasına kadar geçen yolculuğunu anlatmakta olup bu yolculukta yaşadığı tüm problemlere ve üzücü olaylara rağmen sevilmeyi beklerken önemli mücadeleler veren genç bir kızın hayatını anlatmaktadır. Bu dizi Lucy Maud Montgomery’in “Anne of Green Gables” adlı kitabından uyarlanmıştır.

Fatma

Netflix’in 7,9 IMDb puanına sahip ve Türk yapımı olan tek sezonluk dizisidir. Dram, polisiye ve gerilim türünde olan dizinin konusu, Fatma temizlikçi olarak çalışan sıradan bir kadındır. Kocası olan zafer hapisten çıkınca bir süre ortadan kaybolur. Bu esnada kocasını arayan Fatma ise beklenmedik bir cinayet işlemek zorunda kalır. Zafer’in karanlık bağlantıları bu cinayeti öğrenir ve Fatma’yı öldürmek ister. Ancak Fatma’nın hayatta kalması için öldürmekten başka çaresi yoktur.

Aşk 101

Netflix’in 7,5 IMDb puanına sahip olan ve iki sezon süren Türk yapımı dizisidir. Gençlik ve drama türünde olan dizinin konusu, 1998 yıllında geçen ve hayatta kendi yollarını arayan bir grup gençlerin çok sevdikleri öğretmenlerinin okuldan ayrılmaması için okuldan basketbol koçu ile aşk yaşaması için uğraşırlar.

Squid Game

Netflix’in 8,2 IMDb puanı ile çok kısa bir sürede oldukça popüler olan ve dünya çapında yayınlanan Güney Kore dizisidir.

Dram, gerilim ve aksiyon türünde olan dizinin konusu, toplumda borç batağında yaşayan bir grup insanın aldıkları gizemli davetleri kabul etmeleri sonucu çocuk oyunlarından oluşan yarışmaya katılmaları ile hayal bile edemeyecekleri bir para ödülünü kazanmak için yarışmalarını konu almaktadır. Ancak bilmedikleri şey oyunu kaybettiklerinde ölecekleridir.

Shadow And Bone

Netflix’in 7,7 IMDb puanlı ve Leigh Bardugo’nun romanından esinlenerek yazılmış olup tek sezonu yayınlanmış olan dizisidir. Dram, fantastik ve Aksiyon türünde olan dizinin konusu, ikiye bölünmüş olan bir evrende vahşi yaratıklar ile komşu olarak yaşayan insanları anlatmaktadır. Fakat bir gün askerlerden biri bu iki evreni birleştirecek sihirli bir gücün varlığını keşfederek kendisini zorlu olan bir savaşın içinde bulmaktadır.

Sweet Tooth

Netflix’in 7,9 IMDb puanına sahip olan ve DC çizgi romanında uyarlanan dizisidir. Macera, fantastik ve bilimkurgu türünde olan dizinin konusu, kıyametten sonra insan ile geyik karışımı olan bir çocuğun dünyada kendisi gibi melek insanlardan oluşan bir aileye katılmasıyla birlikte tehlikelerle dolu olan macerasını anlatmaktadır.

 

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu