TikTok’tan Nasıl Para Kazanılır?

Fenomenler son günlerde sık sık tiktok’tan nasıl para kazanılır? Sorusunu soruyorlar. TikTok, içeriğinde bulunan yüzlerce görsel ve ses efektiyle kısa videolar çekmenizi sağlayan Çin menşeili bir uygulamadır.

Bu uygulama ile becerilerinizi sergilemek için sohbet edebilir, klip çekebilir veya video oynatabilirsiniz. Bugün dünya çapında 1 milyardan fazla insan TikTok kullanıyor.

Üstelik bu sayı her geçen gün artıyor. Bu büyüyen trend, uygulamayı hem pazarlamacılar hem de şirketler için ilgi odağı haline getirdi. Tiktok üzerinden para kazanabileceğiniz günümüzde birçok alternatif yollar bulunuyor.

Tiktoktan Nasıl Para Kazanılır?
Tiktoktan Nasıl Para Kazanılır?

Tiktok Hesabınızı Geliştirin ve Satın!

TikTok’tan para kazanmanın ilk yolu, hesabınızı geliştirmek/büyütmek – takipçi sayınızı artırmak – ve yeterli takipçiniz olduğunda hesabınızı başkalarına satmaktır.

Bu yöntem günümüzde e-ticaret veya ürün endüstrisinde giderek daha popüler bir pazarlama yöntemi haline geldi. Tıpkı Instagram’da olduğu gibi, belirli bir segment seçiyorsunuz ve ardından o segment için ilginç içerikler oluşturuyorsunuz.

Ana hedef, ideal müşterilerinizin dikkatini çekmek için potansiyel olarak viral içerik oluşturmaktır. Bugün TikTok profillerini belirli bir hedef kitleye başarıyla hedefleyerek bir amaca hizmet eden sayısız kullanıcı var.

Bu kullanıcılara ait hesaplar genellikle bir nişe ait markalara erişimi veya nüfuzu olan ve satacak hiçbir şeyleri olmasa bile onlara TikTok profillerini satan kişiler tarafından yönetilir.

TikTok’u seveceğinizi düşünüyorsanız ve kitlelerin sizi takip etmesini sağlayacak niş bir konu bulmak ve kendi kitlenizi oluşturmak istiyorsanız, bir an önce bu hayali gerçekleştirmeye çalışın. Bu sayede hayallerinizdeki markalara ulaşabilir ve bu büyük markaların geniş takipçi kitlesi ile TikTok hesabınızı satabilirsiniz.

Bağışlar Toplayın!

TikTok’tan para kazanmanın ikinci yolu, canlı yayınlar aracılığıyla insanlardan bağış toplamaktır. TikTok kullanıcısı olduğunuzda ve hesabınıza giriş yaptığınızda, “Cüzdan” bölümünü ziyaret edin ve “Coins” adlı sanal para birimi satın alın. 100 jeton için 7 TL ödeyeceksiniz. Örneğin, favori içerik oluşturucularınızdan biri yayına girdiğinde, harika içerikleri için onlara teşekkür etmek için onlara maddi hediyeler gönderebilirsiniz.

Inflencer Kampanyalarını Tasarlayın ve Yönetin!

Influencer veya etki pazarlaması yeni bir kavram değildir. Instagram kullanıcılarının aşina olduğu “influencer” kavramı, uzun süredir etkili bir pazarlama stratejisi olarak kullanılmaktadır. Aynı strateji TikTok’a da uygulanabilir. Etkili bir etkinlik koordinatörü olarak, anlaşma imzalamaktan her iki taraf için düzenlemeye veya ürün teslimatlarının sorunsuz olmasını sağlamaya kadar, sağladığınız birçok farklı hizmet için bir ücret talep edebilirsiniz.

TikTok akıllıca tasarlanmış bir platformdur. Sisteme entegre edilmiş yerleşik bir etkileyici programı bile var. Yani büyük markalar da TikTok’a üye olabiliyor ve bu özellik sayesinde hangi influencer’ların/TikTok kullanıcılarının markanızla uyumlu olduğunu öğrenebilirsiniz.

Tiktok ADS Kullanın!

Tıpkı Facebook ve Instagram reklamları gibi TikTok reklamları ile de para kazanmak mümkün. Artık Google “TikTok Reklamları” yapabilir ve uygulamanın reklam platformuna erişmek için kaydolabilirsiniz.

Daha önce başka platformlardaki web trafiğinden gelir elde ettiyseniz TikTok Ads uygulamasının ne yaptığını anlamanız daha kolay olacaktır. Bu deneyime sahipseniz veya mevcut pazarınızı TikTok’a taşımayı düşünüyorsanız, TikTok Ads ile bir veya iki reklam oluşturabilir, süreci test edebilir ve ne bekleyeceğinizi kendiniz görmek için belirli bir bütçe ayırabilirsiniz. TikTok ile bu süreçte satışlarınızı önemli ölçüde artırabilirsiniz.

Hesap Yönetimi Hizmetleri Verin!

TikTok’tan para kazanmanın bir başka yolu da içerik oluşturuculara yönetici hizmetleri sağlamaktır. TikTok’taki bazı içerik oluşturucuların milyonlarca takipçisi var ve bazen bu sayıya bir gecede ulaşıyor.

Bu artış, içerik oluşturucuları da şaşırtacak, bu nedenle desteğe ihtiyaçları olabilir. İşiniz bu noktada başlıyor, içeriklerini veya yaratıcı stratejilerini geliştirmelerine veya karşılaştıkları fırsatları/teklifleri nasıl değerlendireceklerine hizmet ediyorsunuz. Dolayısıyla, yaratıcılık veya hikaye anlatımında sağlam bir temeliniz olduğunu düşünüyorsanız, içerik oluşturuculara yönetmenliği hizmetleri sağlamak için bu özelliklerden yararlanabilirsiniz.

Tiktok Üzerinden Danışmanlık Hizmetleri Verin!

Profesyonel bir TikTok kullanıcısıysanız, yüzlerce/milyonlarca görüntüleme alan videoların nasıl çekileceği, yani içeriğin nasıl oluşturulması gerektiği konusunda net bir fikriniz olacak; düşündüklerinizi paylaşmak için danışmanlık hizmetleri sunmayı düşünebilirsiniz.

Bu, platformdaki uzmanlığınızdan yararlanmanın ve TikTok etkileyicisi olmak veya viral içerik oluşturmak isteyen birine yardım etmenin harika bir yoludur. Bu sayede pazarlama stratejinizi daha da güçlendirebilir ve videolarınızın milyonlarca olmasa da yüzbinlerce izlenmesini sağlayabilirsiniz.

Elbette bunu hizmet olarak sunmak için sağlam bir altyapı ve deneyime ihtiyacınız var. Bunu teklif ettiğinizde, insanlar deneyim ve bilgeliğinizden yararlanmak için size ödeme yapmaktan çekinmeyeceklerdir. Görüşlerini veya takipçi sayılarını artırmalarına ya da bir influencer sözleşmesi imzalamalarına yardımcı olursanız, hesap danışmanı olarak imzaladıkları sözleşmenin bir yüzdesini isteyebilirsiniz.

Tiktok Adresinden Diğer Sosyal Medya Ağlarına Linkler Verin!

Tiktok’ta yeterince popülerlik kazandığınızda profilinize bağlayabilir ve takipçilerinizi Instagram ve Youtube gibi sosyal medya hesaplarınıza yönlendirerek daha kolay para kazanabilirsiniz.

Tiktoktan Nasıl Para Kazanılır?
Tiktoktan Nasıl Para Kazanılır?

Satış Ortaklığı Yapma!

Affiliate Marketing, diğer insanların ürünlerini tanıtmak ve her satıştan komisyon kazanmak olarak tanımlanır. Tek ihtiyacınız olan, ürününüzü tanıtmak için bir trafik kaynağı ve açılış sayfasıdır.

Bu, birçok platformda kullanılabilen, çevrimiçi para kazanmak için yaygın olarak kullanılan pratik bir stratejidir. Başlamanın en kolay yolu, önce tanıtmak istediğiniz ürünü veya ürünleri bulmaktır. İnternetteki birçok bağlı kuruluş programı, kaydolmanıza ve ürünlerini ücretsiz olarak tanıtmanıza olanak tanır.

Bağlı kuruluşlara başkalarıyla paylaşmak için bağlantılar sağlayın. Bu bağlantıyı tıklayan herkes doğrudan ürünün açılış sayfasına yönlendirilecektir.

Başkaları bağlantılarınız aracılığıyla bir şey satın alırsa, bağlı kuruluşlar her satıştan sizlere komisyon verir. Bağlı kuruluş bağlantınızı doğrudan tanıtabilirsiniz, ancak hedef kitlenizi kendi oluşturduğunuz bir açılış sayfasına göndermek en iyisidir. Teklifinizi içeren bir açılış sayfası ve teklifinizi neden satın almaları gerektiğini açıklayan bir video daha etkili olacaktır.

 

Başa dön tuşu