Sinema

Yeni Bir Bilim Kurgu Dizisi Geliyor: Börü 2039

Herkesin sıklıkla merak ettiği yeni bir bilim kurgu dizisi geliyor: Börü 2039. Son zamanlarda tanıtım videosu yayınlanan Börü 2039, yapımcısı ile de adından oldukça söz ettirmeyi başardı. Dağ, Dağ II, Panzehir ve Börü gibi filmleri başarıyla izlenen ünlü yönetmen ve senarist Alper Çağlar şimdi de Börü 2039 dizisiyle gündemde. Bu makale sayesinde dizi ile ilgili her şeyi öğreneceksiniz.

Yeni Bir Bilim Kurgu Dizisi Geliyor: Börü 2039
Yeni Bir Bilim Kurgu Dizisi Geliyor: Börü 2039

Börü 2039 Aslında Ne?

Börü 2039 aslında bir bilim kurgu dizisi. Bilinen ilk oyuncusu Murat Arkın olan dizinin birkaç ay sonra başlaması bekleniyor. Teknolojinin hızla ilerlemesi sonucu dünyanın ve savaşların değişiminin anlatılacağı dizinin şimdiden çok sayıda bekleyeni var.

Oyuncu Kadrosu

Oyuncu kadrosunun oldukça önemli olduğu günümüz dizi ve film sektöründe elbette Alper Çağlar gibi yönetmen, senarist ve yapımcının kötü bir kadro seçeceği tahmin edilemez. Blu TV’de yayınlanacak olan dizinin kadrosu henüz belli olmasa da hem oyuncularıyla hem de kurgusuyla oldukça ses getireceği söylenebilir.

Börü 2039 Konusu Nedir?

Kıyamet sonrası İstanbul’un anlatıldığı dizi hakkında kesin bir açıklama yapılmadı. Yalnızca bilinen Alper Çağlar’ın hayal gücü ile diğer Göktürk serisine devam dizisi niteliğinde olacağı. Ayrıca Ahmet Atalay ile ortaklaşa bir dizi-film olayına başlamaları daha şimdiden izleyicileri heyecanlandırmış durumda. Bizler de merakla beklemekteyiz.

Börü 2039 Dizisine Benzer Dizi ve Filmler

Öncelikle belirtmekte fayda var ki bu dizi ve filmler hem sürükleyici hem de alternatif olarak izlenebilen diziler. Yani boş zamanınızda açıp tek oturuşta bitirebileceğiniz diziler de içinde barınıyor.

Birkaç örnek vermek gerekirse:

  • Origin: Uzay gemisinde uyanan bir grup insanın hikayesi.
  • Er Ryan’ı Kurtarmak: Er Ryan adlı genci kurtarma görevi üstlenen bir grup askerin hikayesi.
  • Kardeşler Takımı: İkinci Dünya Savaşının konu alındığı şahane bir film.
  • Biz Askeriz: Vietnam-Amerika Savaşının ele alındığı bir film.

Bu ve benzeri film ve diziler Börü 2039 çıkana kadar izleyebilecekleriniz. Elbette Börü 2039 çıktığı gibi bu mini diziye başlamanız oldukça faydalı olabilir. Alper Çağlar’ın muhteşem bir içerik sunacağı şüphesiz.

Yeni Bir Bilim Kurgu Dizisi Geliyor: Börü 2039
Yeni Bir Bilim Kurgu Dizisi Geliyor: Börü 2039

Börü 2039’u Neden İzlemelisiniz?

Adından ve serinin diğer filmlerinden de anlaşılacağı üzere Börü 2039 oldukça aksiyonlu bir diziye sahip olacak gibi gözüküyor. Dağ, Dağ II, Panzehir ve Börü’de de olduğu gibi sürükleyici, heyecanlı, bol aksiyon dolu bir dizi olacağı su götürmeyen bir gerçek. Ayrıca izleyenler bilir, diğer filmlerin sonunda oldukça şaşırtıcı gerçeklerle yüzleşilmişti, aynısı bu dizide de olacak gibi gözüküyor. Fakat henüz bir açıklama yapılmadığı için hiçbir şey hakkında kesin konuşmamakta yarar var diye düşünüyoruz.

Börü 2039 Tanıtım Videosu

En son tanıtım videosu yayınlanan dizinin ne zaman yayında olacağı belli değil fakat Blu TV sayesinde en güzel ayrıcalıklara sahip olup yakın sürede izleyebileceğimiz kesin. Ayrıca tanıtım videosunda dizi hakkında fazla detay verilmese de seyirciler canlı görüntüler eşliğinde diziyi izleme fırsatı bulabilecek. Bu dizi hakkında şimdilik yalnızca 6 bölüm için anlaşıldığı biliniyor. Detaylar birkaç haftaya belli olur diye tahmin ediliyor.

Serinin Diğer Filmleri Nasıldı?

Bahsedildiği üzere Dağ, Dağ II, Panzehir ve Börü filmlerinde oldukça heyecanlı aksiyonlu ve gerilim dolu dakikalar eşliğinde filmi tamamlamıştık. Üstelik görüntüler oldukça canlı ve dolu doluydu. Oyuncu kadrosu genel itibariyle Çağlar Ertuğrul, Murat Arkın, Ufuk Bayraktar, Murat Serezli ve Ahu Türkpençe gibi kişilerden oluşuyordu. Oldukça etkileyici bir fragman izlendi ve çok uzun bir süre görüntülerin etkisinden çıkılamadı.

Oyunculuklar müthişti. En azından çoğunluğun görüşü bu yöndeydi. Diğer filmlerde olduğu gibi Börü 2039 dizisi de bu etkiye sahip olacak gibi gözüküyor. Detayların en yakın zamanda gelmesi seyircileri de fazla meraklandırmamak ve ilgiyi azaltmamak adına oldukça önemli. Seyircilerin ise Alper Çağlar’ın kötü bir dizi çıkarabileceğine olan inançları oldukça düşük.

Börü 2039 Ne Zaman Yayınlanacak?

Dizi hakkında söylenen birçok şey var fakat yayınlanma tarihiyle ilgili henüz bir bilgilendirme yapılmadı. En yakın zamanda Blu TV’de 6 bölüm şeklinde yayınlanacağı biliniyor. Alper Çağlar’ın bu konu hakkında da bir açıklaması yok. Yayınlanan tanıtım videosuna göre ise Murat Arkın’ın dizide olabileceği biliniyor. Nitekim Dağ filmi serisinde bunun tam tersi şekilde oyuncu kadrosu ve sahneler apaçık şekilde verilmişti. Seyircilerin ilgisini canlı tutmak için meraklandırma yolunda adım atılmış gibi gözüküyor.

Ahmet Atalay’ın da oldukça etkisinin olduğu bu dizide eğer konuya sadık kalmayı başarılabilir ve günümüz teknolojisi yerinde bir şekilde kullanılabilirse ortaya oldukça güzel bir dizinin çıkacağını düşünüyoruz. Tahmini süresinin ise 40-45 dakika olması diziyi izleyenleri sıkmayacak, sürükleyici bir ortam oluşturacaktır. Ayrıca kullanılan müziklerin de dizi-film sektöründe oldukça önemi vardır. Ayrıca müzik de oldukça önemlidir.

Bazı Bilgiler

Diziyi izlemeden önce günümüz teknolojisi hakkında bilgi sahibi olmanız, askeri ile ilgili bazı bilgileri edinmeniz ve serinin diğer filmlerini izlemeniz oldukça yararlı olacaktır. Ayrıca olay örgüsünü kavramanız açısından oyuncuların diğer filmlerini de izleyebilirsiniz. Uzun soluklu dizilere alışamadıysanız bazı askeri dizilere bakabilirsiniz. Bununla beraber Alper Çağlar’ın yapımcılığını yaptığı Camgöz ve Bukalemun filmlerine de bakabilirsiniz.

Oldukça kaliteli işler başaran Alper Çağlar’ın bu zamana kadar yaptığı film ve dizilerin bu denli iyi bir eğitimden sonra ortaya çıkmasına şaşırmamalı. Kendisi hala film ve dizi sektörüne devam ediyor ve adını altın harflerle zirveye yazdırmayı başarıyor. Ahmet Atalay ise ABD yapımı The Cure filmiyle tanınmış durumda. Her iki yönetmenin de böyle giderse başarıyla dolu bir kariyerleri olacağını düşünüyor ve kendilerine sinema sektöründe başarılar diliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu