Sağlık

Zayıf Görünmenin Yöntemleri

Neredeyse herkes zayıf bir görünüme sahip olmak ister. Bu yüzden sıklıkla sporlar ve beslenme programları uygulamaları yapılır. Kilo vermek uzun bir süreçtir. Hemen kendiliğinden olmaz. Fakat bazı hususlara dikkat edildi taktirde normal kilonun altında bir görünüm elde etmek mümkündür. Bu yüzden doğru tercihler yapılmalıdır.

Zayıf görünmek için yapılması gerekenler:

  • Zayıf bir görüntü için bedeninize uygun giysiler tercih edin.
  • Siyah gibi koyu renkler daha zayıf görünmeyi sağlar.
  • Kendinizi sıkacak giysilerden uzak durun ve tercihlerinizi bol giysilerden yana kullanın.
  • Özel gün ve gecelerde hoş bir görünüm için korse kullanın.
  • Duruşunuza dikkat edin ve daima dik durmaya özen gösterin.

Bu gibi yöntemler sayesinde olduğunuzdan daha az kiloya ulaşabilirsiniz. Buda sizlerin daha mutlu olmanıza yardımcı olacaktır. Hem bu sayede giysiniz üzerinizde daha şık ve göz alıcı durmuş olur.

Zayıf Görünmenin Yöntemleri
Zayıf Görünmenin Yöntemleri

Zayıf Bir Görünüm İçin Korsenin Önemi

Kilolu kişilerin vücut hatlarını saklamak için kullandığı yöntemlerden biri korse kullanımıdır. Korseler düğünler ve davetler için kısa yoldan fit görünmenin en etkili yollarındandır. Kişinin vücut hatlarını sıkarak vücudunun daha toplu görünmesini sağlar. Ayrıca spora gidenler de sıklıkla korse kullanır.

Bunun nedeni vücudun daha kolay ve hızlı şekilde şekillenmesine yardımcı olmaktır. Korseler hareket esnasında terlemeyi hızlandırır. Bu sayede ter yoluyla zayıflatmayı hızlandırarak zararlı toksinlerin uzaklaşmasını sağlar. Zayıf görünmek için korse seçerken dikkatli olunmalıdır. Genellikle kendi bedeninizin bir altı bedende korse seçilmelidir. Bu sayede vücudu aşırıya kaçmadan toparlayacaktır.

Siyah Renk Daha Zayıf Bir Görünüm Sağlıyor

Renk seçimi de zayıf görünmek adına çok önemlidir. Kilolu bayanlar ve erkekler açık renklerden daha çok koyu renkleri tercih etmelidir. Koyu renkler kiloları gizlemekte açık renklilere oranla daha başarılıdır. Kilo gizlemek için tercih edilen ve başarılı olan renklerden biri elbette siyah renktir. Siyah giyenler normal kilolarından daha az bir görünüm yansıtmaktadırlar.

Zayıf Görünmek İçin Duruşunuza Dikkat Edin

Sağlık açısından vücudun duruşu çok önemlidir. Omurga eğilmeleri veya duruş problemleri kişinin kısa görünmesine neden olur. Kısa bir görüntü ise vücut hatlarının daha belirgin görülmedi demektir. Kambur duruşlu kişilerdeki yağ tabakası göbek bölgesinde daha fazla birikebilir. Bu yüzden olduğundan şişman bir görünüm ortaya çıkar. Omuzlar ve omurganın dik olduğu durumda ise tam tersidir. Hem omurga sağlığı korunur hem de daha fit bir fiziğe sahip olunmuş olur. Dik bir görünüm için sırt korseleri de kullanılabilir. Bu sayede daha zayıf bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Dar Giysilerden Uzak Durun

Kilolu kişilerin kesinlikle kendini sıkan giysilerden uzak durması gerekir. Dar kalıplar her zaman kilonun daha ön planda olmasını sağlar. Aynı zamanda kişinin hareketlerini kısıtlar. Bu yüzden üzerlerine yapışmayan salaş parçalar seçmek daha doğru olacaktır. Kilo gizlemenin bir yolu da doğru giysi seçimidir. Aynı zamanda bedene göre uygun giysiler seçmek gerekir.

Zayıf Görünmenin Yöntemleri
Zayıf Görünmenin Yöntemleri

Yatay Çizgili Giysilerden Uzak Durun

Zayıf görünmek için seçeceğiniz giysilerin desenleri de oldukça önemlidir. Elbise seçimlerinde yatay çizgileri tercih etmeyin. Mümkünse uzak durun. Çünkü yatay çizgiler kişiyi enine daha da şişman gösteriyor. Kalçalı ve basenli bir vücut hattınız varsa yatay çizgili desenleri kullanmayın. Onun yerine dikine çizgileri tercih edebilirsiniz. Kıyafet seçiminde dikine desenlerin seçimi kişinin daha uzun ve zayıf görünmesine yardımcı oluyor. Büyük desenler ve şekiller genellikle kilolu görünmenin sağlar. Bu yüzden küçük desenlere daha çok ağırlık verilmelidir. Küçük desenli ve dikine çizgileri olan elbiseler sizlerin daha zayıf görünmesine yardımcı olacaktır.

Etek Boyuna Dikkat Edilmelidir

Kilosunu gizlemek isteyen kadınların etek boyuna ayrıca dikkat etmesi gerekir. Üst bacak kısmı kalın olan kadınlar diz üstü etek seçerse kiloları daha dikkat çekici hale gelir. Bu yüzden kilolu kadınlar diz altında etekler seçerse daha doğru bir seçim yapmış olurlar. Ayrıca uzun eteklerde bu ara oldukça popüler ve şık duran parçalardır. Uzun etek seçimlerinde daha zarif ve zayıf bir görünüm yakalamaları mümkün. Ayrıca bacaklarda ufak değişimlerle zayıf görünmek mümkün. Bacaklara vücut yağı sürülebilir. Bacağın daha ince ve parlak görünmesini sağlar. Sürme işlemi ön bacak ve arka bacak olmak üzere gerçekleştirilmelidir. Bu sayede hem zayıf hem de seksi bir görüntü elde edilmiş olur.

Zayıf Bir Yüz İçin Doğru Makyaj Seçilmeli

Genellikle kilolu görünmenin nedenlerinden biri tombul yanaklardır. Tombul yanakları makyaj hileleri ile daha zayıf bir hale getirmek mümkündür. Bunun için tene ve yüz yapısına uygun makyaj seçimi yapılmalıdır. Elmacık kemiklerin altına köyü tonlarda allık sürmek daha ince bir yüz yapısına kavuşmayı sağlar. Gözler ne kadar küçük görünürse yüzünüz o kadar büyük görünür. Bu yüzden göz makyajına ağırlık vermek gerekir. Göz makyajı uygularken gözlerin daha ön plana çıkması için göz kalemi ve mutlaka rimel kullanın. Highlither gibi ürünler de yüzün daha ince görünmesini sağlayacaktır. Bu şekilde doğru makyajla daha zayıf bir görüntüye kavuşmak mümkündür.

Ayakkabı Seçimlerinizi Topukludan Yana Yapın

Boyunuz ne kadar uzun olursa kilonuzu o kadar kolay gizleyebilirsiniz. Bu yüzden daha zayıf görünmek isteyen kadınlar topuklu veya tabanlı ayakkabılar tercih etmelidir. Bu sayede daha uzun bir boya sahip olurlar. Kısa boylularda kilolar daha ön planda durur. İşte bu problemi gidermek için de ayakkabı seçimi oldukça önemlidir. Yüksek topuklar seçmeye özen gösterin. Çünkü alçak seçilen topuklar daha kısa ve kilolu görünmenizi sağlar. Ayakkabıların modeli de çok önemlidir. Bağcıklı modeller bağcıklı olmayanlara oranla bacağın ha kalın görünmesini sağlar. Bu yüzde bağcıklı olmayan ayakkabı modelleri tercih edilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu