Rüya Tabirleri

Rüyada Boşanmak Nedir?

Rüyada boşanmak birçok rüya tabircisi alime göre iyiye yorumlanmaz. Alimler bu rüyayı görmenin rüya sahibine sıkıntı getireceğini vurgulamışlardır. Onun için rüyada boşanmak nedir? Sorusuna genelde iyi cevaplar verilmez. Fakat bu rüyanın görülüş şekli ve boşanan kişilerin rüya sahibinin hayatındaki yeri önemlidir. Tüm rüyalarda olduğu gibi boşanma rüyasında da rüyanın görülüşü ve rüyada boşanan kişilerin rüya yorumuna etkisi çoktur.

Rüyada Boşanmak Nedir?
Rüyada Boşanmak Nedir?

Rüyada Boşanma Görme Çeşitleri

Rüyada boşanma farklı şekillerde görülebilir. Bu rüyaların farklılığı kadar rüyada boşanan kişiler de önemlidir. Bu kişiler veya boşanma durumu rüya yorumlarını etkiler.

Sık olarak görülen boşanma rüyaları şu şekildedir;

 • Rüyada boşandığını görmek
 • Rüyada boşandığını duymak
 • Rüyada boşandığını söylemek
 • Rüyada boşandığı için ağlamak
 • Rüyada kardeşini boşandığını görmek
 • Rüyada komşunun boşandığını görmek
 • Rüyada akrabanın boşandığını görmek
 • Rüyada anne babanın boşandığını görmek
 • Rüyada boşandıktan sonra tekrar evlenmek
 • Rüyada boşanmayı istemek
 • Rüyada boşanmayı isteyip boşanamamak

Bu rüyalar küçük ayrıntı farklarına sahip olsa da rüya yorumu da birbirinden farklıdır. Rüya sahibi gördüğü rüyayı net olarak hatırlamaz ise rüya yorumu sağlıklı olmaz.

Rüyada Boşandığını Görmek

Evli birinin rüyasında boşandığını görmesi maddi sorunlar yaşayacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin ikili ilişkiler sonunda maddi zararlara uğrayacağına işarettir. Farklı bir yoruma göre de rüyayı gören kişinin farklı bir sektöre veya işe girişeceği ve bu işte başarılı olacağına dalalettir.

Rüyada Boşandığını Duymak

Rüyada boşandığını duymak rüya sahibi için genelde iyiye yorumlanmaz. Bu rüya büyük kavgalara, aile ilişkilerin bozulmasına ve ön yargılara yorumlanır. Aile içerisinde üzüntü yaşanacağı veya ayrılık olacağına da dalalettir. Farklı bir yorumda ise bu rüya rüya sahibinin işlerinin bozulacağına yorulur.

Rüyada Boşandığını Söylemek

Rüyasında boşandığını başka birine söyleyen kişinin bu rüyası bazen gerçek olabilir. Rüya sahibinin eşi ile arasının açılacağı ve bu sorunları çözmekte çok zorlanacağı anlamına gelir. Rüyayı gören kişi bu sorunları çözemezse boşanmak zorunda da kalabilir. Bu rüya büyük bir mutsuzluğa yorumlanır.

Rüyada Boşandığı İçin Ağlamak

Rüyada boşandığını görmek ve bu boşanmadan dolayı ağladığını görmek farklı şekillerde yorumlanır. Rüya tabircisi alimler bu konuda farklı görüş bildirmiştir. Bunlardan birincisi rahatlamaya ve dertlerin sona ermesi şeklindedir. Bu rüya gerçek hayatta da ağlamaya yorumlanır. Farklı bir alimin görüşüne göre rüya sahibinin başının belaya gireceği şeklinde yorumlanır. Yine Rüyasında ağladığını gören kişinin göz yaşları sıcak ise üzüntüye soğuk ise sevince işarettir.

Rüyada Boşanmak Nedir?
Rüyada Boşanmak Nedir?

Rüyada Kardeşini Boşandığını Görmek

Rüyada kardeşinin boşandığını görmek rüyayı gören kişinin beklentileri karşılayacağına, yaptığı işlerde başarılı olacağına ve işlerinin iyiye gideceğine yorumlanır. Ayrıca sorunlarla karşılaşacağına, sevdiği kişileri ile tartışacağına ve hayırsız bir işle meşgul olacağına dalalettir.

Rüyada Komşunun Boşandığını Görmek

Rüyasında komşusunun boşandığını gören kişi kendisini zor duruma düşürecek olaylardan uzak durması gerektiğine işaret eder. Ayrıca kişi başka kişiler tarafından üzülecektir. Bu kişileri hayatından çıkarması gerekiyor. Farklı bir yorumda ise kişinin kötü kişiler ile karşılaşacağı ve işlerinin bozulacağına işaret eder. Kişinin belli bir süre darlık yaşayacağına da yorumlanır.

Rüyada Akrabanın Boşandığını Görmek

Rüyada akrabalarından birinin boşandığını görmek rüya sahibinin iş hayatında güzel gelişmelerin yaşanacağına yorumlanır. Kişi daha kazançlı bir iş kuracağı ve bu işi kurmak için çok çaba sarf edeceğine işarettir. Rüya sahibinin böyle bir durumda mücadeleden vazgeçmemesi gerekir.

Rüyada Anne Babanın Boşandığını Görmek

Rüyada anne ve babanın boşandığını görmek rüya sahibinin kötü bir haber alacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin canını sıkacak, onu daha mutsuz edecek ve işlerini bozacak bir haber alacağına dalalettir.

Rüyada Boşandıktan Sonra Tekrar Evlenmek

Rüyada boşandığı ve tekrar evlendiğini görmek rüyayı gören kişinin iş hayatında yapacağı hatalara yorulur. Rüya sahibinin hata yapacağı ve bu hataları düzeltmek için büyük çaba harcayacağı şeklinde yorumlanır. Farklı bir yoruma göre de rüya sahibinin evlilik hayatında mutlu olacağı anlamına gelir.

Rüyada Boşanmayı İstemek

Rüyada boşanmayı istemek rüya sahibinin maddi sıkıntı yaşayacağına dalalettir. Rüya sahibi birçok maddi sıkıntı içinde kalacağı ve bu sıkıntıları aşmak için birinden borç istemek zorunda kalacağı anlamı taşır. Farklı bir yorumda ise rüya sahibi maddi yönden sıkıntılardan kurtulacaktır.

Tüm Rüya Tabirlerini İncele > https://www.pusholder.com/ruya-tabirleri/
[/box]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu