Moda

Tüm Dikkatleri Üzerinize Çekecek Kombinler

Erkek ya da bayanların giyimlerine özen göstermeleri ergenlik döneminden itibaren belirginleşmekte ve bu giyim kuşam ile karşının dikkatini çekmeye çalışılmaktadır. Zevk ve ortama göre doğru seçimlerle kombinlenecek ürünler dikkat çekmek için etkili olacak silahlardandır.

Kombin konusunda yeterli bilgi ve deneyiminiz olmadığında destek almanız önerilir. Canlı destek ya da internet ortamında kombin çeşitleri bilginizi artırmaya destek olacaktır. Bir biri ile uyumlu renklerin, kumaşların, aksesuarların iyi bir manken olan bedende taşınması tüm dikkatleri üzerinize çekecek kombinler için gerekli püf noktalardır.

Tüm Dikkatleri Üzerinize Çekecek Kombinler
Tüm Dikkatleri Üzerinize Çekecek Kombinler

Renkler Ve Renk Tonları

Kadın ve erkek sektörde, davette ve normal hayatta kıyafeti ile ağırlanır fikirleri ile yolcu edilir. Bu nedenle ilk izlenim olan ve uyumlu kombinler dikkatleri üzerinize toplamanın birinci anahtarıdır. Bir biri ile uyumlu renkler ile oluşturulan kombinler uyumlu olur. Ayrıca renklerin tonlarınında bir biri ile uyumlu olması gerekir. Sıcak renkler, soğuk renkler ve ton geçişleri dengeli olmalıdır. Aksi halde kötü bir kombin ile dikkat çeker ve olumsuz eleştirilere maruz kalınır.

Kumaş renklerinin ten renklerine uygun olması kombinin etkisini daha da artıracaktır. Her rengi her ten kullanabilir ancak beyaz tenli yada esmer tenli bir insanın aynı renk tonlarını kullanması pek mümkün olmamaktadır. Bu nedenle soğuk renkler, sıcak renkler ya da ara renklerden oluşan kombinlerin vücut renginize uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekecektir. En tehlikeli renkler kahve, füme ve mor renk olup bu renklerin kombinlenmesi zordur.

Siyah Ve Beyaz

Sadece örtünmek amaçlı giyinmenin günümüzde pek te mümkün olmadığı gerçeği ile yüzleşmekteyiz. Dikkat çekecek kombinlerin en önemli püf noktası tüm renk ve tonlara uygun siyah ve beyaz rengin uyumu. Soğuk renklere uygun bu renklerden birini kurtarıcı olarak kullanarak dikkatleri üzerinize çekmek mümkün. Yalnız mümkün olduğunca bu iki rengi ayrı ayrı kombinlerde kullanmak. Çiğ beyaz rengi kombinleyeceğiniz kıyafet tasarımında ayakkabı rengi olarak kullanmamanız gerektiğini de bilmek gerekir. Siyah ve beyaz rengi gerek aksesuar, gerek üst gerek alt veya gerekse iç giyim olarak kullanmanız gerekir.

Klasik Çizgi

Olumlu yönde dikkatleri üzerimize çekmenin en önemli kombini klasik çizgilerin modern olarak tasarlanması ile kombinlenmesi. Her daim in olan bu kombin dikkatleri üzerinize çekmek için yeterli olacaktır. Kombin yaparken ve kombinlerle dikkat çekmek için yüksek fiyatlı ürünler kullanmak şart değildir. Mühim olan ürünü taşımak ve diğer yan ürünler ile nasıl kombinleneceğini bilmek ve tasarlamak gerekir.

Temiz Görünüm Ve Sadelik

Tüm Ortamlarda dikkatleri üzerinize çekmek isteyenlerden iseniz kombinlerinizde önce temiz bir görünüm sağlamanız gerekecektir. Ter izi, buruşuk bir üst giyim, lekeli bir pantolon yada tozlu bir ayakkabı ile yaptığınız tüm pahalı yada şık kombinler out olmanıza neden olur. Ayrıca her durumda geçerli olacak kombin tüyolarından biri de sadeliği terk etmemek. Göz yorucu desen ve renklerden uzak kombinler yapmak gerekir. Şık bir davette kesinlikle keten gibi anında buruşan kombinler yapılmamalıdır.

Yerine Göre Giyinmek

Yaz mevsiminde kışlık bir kombinle dolaşmak yada sarayda bir davete spor kıyafetlerle gitmek gibi tuhaf kombinlerden uzak durulmalı mevsimsel kombinler kullanmak gerekir. Yerine göre giyinmek dikkatleri üzerinize çekmek için yeterli olacaktır. Okula balo davetine gider gibi kombinlerle gitmek. Kombinlerinizi yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta yaşına uygun kombinler yapmak ve bu kombinlerle dikkatinizi üzerinize çekmek.

Zıtlıkların Uyumu

İlgi çekici kombinleri gözümüzün önüne getirecek olursak genel olarak kombinlerde düz bir dış giyimin aksesuar ve ayakkabılarında desen ve renk kullanılmakta tersi durumda ise yani renkli ve desenli bir dış giyimde aksesuar ve ayakkabı düz renk olarak seçildiği için oluşturulan kombinler beğeni toplamaktadır. Mavi ve yeşilin uyumunu kombinlerinizde kullanabilirsiniz.

Vücudun Şekline Uygun

Kombin yapmak sanatsal bir durum olup göz zevkine hitap amaçlanır. Vücudun örtüsü olarak yapılacak kombinler vücut hatalarını kapatacak şekilde olmalıdır. Geniş vücutları daracık kıyafetlerin içerisine sıkıştırmamak gerekir. Vücudun (kalça, göbek, göğüs, kol, boyun) gibi kısımlarındaki hataları kamufle edecek giysiler tercih edilmelidir.

Dekolte Ayarı

Şık kombinler yaratmak ve her daim kombinlerle ilgi odağı olmak isteyenlerden iseniz kombinlerinizdeki dekolte ayarlarına dikkat etmeniz gerekecektir. Vücudun en kusursuz bölgesine dekolte bırakmak gerekir. Dekolte bırakılacak kısım vücut kusurlarını göstermeyecek şekilde olmalıdır. Dekoltenin derinliği bulunacak ortama göre ayarlanmalıdır.

Tüm Dikkatleri Üzerinize Çekecek Kombinler
Tüm Dikkatleri Üzerinize Çekecek Kombinler

Bütünlük

Kombin yaparken kendi zevkiniz ve karşının dikkatine göre yapmak gerekir. Günün trendlerine uygun, saç, makyaj, dış giyim ve aksesuarlarla bir bütünlük sağlayacak kombinler her daim dikkat çeker. Bu tüyolara dikkat edildiği takdirde ister pazarda, ister sporda ister denizde isterseniz davette olun tüm dikkatler üzerinize yönelecektir.

Demek ki dikkatleri üzerinize çekmek için yapılması gerekeneler;

  • Renkler ve renk tonları
  • Siyah ve beyazın mucizesi
  • Klasik çizginin her döneme etkisi
  • Temiz görünüm ve sadeliğin etkisi
  • Yerine göre giyinmenin önemi
  • Zıtlıkların uyumu
  • -Vücudun şekline giyinmenin gerekliliği
  • -Kombinlerde dekoltenin yeri ve ayarı
  • Genel bütünlük sağlandığı takdirde tüm dikkatler üzerinize yönelecektir.

Dikkat çeken bir kombin için tercihleriniz, hayat standardınız, hayata bakış açınız önemli olacaktır. Her kombin kişinin yaşam tarzı ve fikirlerine ışık tutmaktadır. Kadınların erkeklere göre kombinlerine daha önem verdikleri görülse de erkekler de kombin konusunda özen göstermektedir. Dikkat çekici kombinlerin avantajları çoktur.

Yeri geldiğinde bir iş kapısı, yeri geldiğinde bir eş edinmek için yeri geldiğinde ortamda algı yaratmak için önemli rol oynar. Bulunacağınız her ortamda etki yaratmak için öncelikli dikkat etmeniz gereken konu kombinleriniz olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu