Teknoloji

Pubg Mobile PC Sistem Gereksinimleri I Güncel (2023)

Pubg mobile pc sistem gereksinimleri nedir? Mobil oyunların başında elbette PUBG Mobile geliyor. Oyuncular, bilgisayarlarında yeterli donanım varsa bilgisayarlarındaki bir emülatörde PUBG Mobile oynayıp oynayamayacaklarını araştırıyorlar.

Mobil oyunların hayatımıza girmesi ve PC oyuncularının mobil oyunlara olan talebi ile birlikte çeşitli Android emülatörleri hayatımıza girdi. Bu emülatörler arasında Gameloop emülatörü kararlıdır ve çoğu oyun için mükemmele yakın desteğe sahiptir.

Bu emülatör ile neredeyse tüm mobil oyunları tam uyumlulukla oynayabilirsiniz. Bu mobil oyunların başında elbette PUBG Mobile geliyor. Bazı oyuncular, bilgisayarlarında yeterli donanım varsa bilgisayarlarındaki bir emülatörde PUBG Mobile oynayıp oynayamayacaklarını araştırıyorlar.

Pubg Mobile PC Sistem Gereksinimleri I Güncel (2023)
Pubg Mobile PC Sistem Gereksinimleri I Güncel (2023)

PUBG Mobile PC Sistem Gereksinimleri Nedir?

Pubg Mobile Pc Sistem Gereksinimlerinde;

  • İşletim Sistemi: Windows 7 veya üzeri İşlemci: Intel i5 6400 veya üstü / AMD Ryzen 5 1400 veya üstü
  • RAM: 8GB
  • Grafik kartı: GTX 660 veya daha iyisi / AMD 7850
  • Depolama: En az 10 GB boş depolama alanı Burada yer alan veriler, gözlemlerimize göre kararlı bir emülatör olan Gameloop’tan alınan verilerden alınmıştır.

Bunlar ortalama performans için sistem gereksinimleridir, minimum performans için değildir.  Sistem gereksinimleriniz burada listelenen sistem özelliklerinden daha düşükse PUBG Mobile’ı daha düşük bir FPS’de oynamanız mümkündür. Aslında, PUBG Mobile oynamak için özellikle iyi bir bilgisayara ihtiyacınız yok. Ortalama bir bilgisayar, PUBG Mobile’ı düşük ayarlarda bile sorunsuz oynayabilir.

PUBG Mobile Bilgisayar Sistem Gereksinimleri Kaç GB (2023)

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri PC 2023 detayları kaç GB diye merak edenler için iyi bir cevap. Pubg Mobile 2023 bilgisayar sistem gereksinimleri oyunu oynamak isteyen kişiler tarafından soruluyor.

Pubg Mobile bildiğiniz üzere emülatörler sayesinde bilgisayarınızda da oynanabiliyor. Pubg Mobile’ın oyun yapımcısı, oyunun çıkışından kısa bir süre önce Tencent Gaming Buddy adlı bir emülatör yayınladı. Oyunda ilk kez özel bir emülatör yayınlandı. Bu emülatör, bilgisayarınızda oyun oynamanıza izin verir.

Pubg Mobil Dizüstü Sistem Gereksinimleri

Pubg mobile, dizüstü bilgisayarınızda oynayabileceğiniz bir oyundur. Dizüstü bilgisayarda oyun oynayanlara bir tavsiyede bulunmak gerekiyor. Dizüstü bilgisayarınızın sistem gereksinimleri de yukarıda yer alan özellikler ile eşleşmelidir.

Yukarıda belirtilen PUBG Mobile Sistem gereksinimlerinde belirtilen sistem gereksinimlerine sahip bir dizüstü bilgisayarda bu oyunu oynayabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarlarda Pubg Mobile oynamaya çalıştığınızda oyun bazen donuyor veya takılıyor.

Oyun yüksek sistem gereksinimlerinde bile donuyorsa, PUBG Mobile sistem gereksinimleriniz için bu sorunu çözmek için, dizüstü bilgisayar şarj kablosunun bağlantısı kesildiğinde cihazı şarj cihazına bağlayın. Bir şarj cihazına bağlandığında tam güçte çalışır, bu nedenle donma veya takılma olmaz.

Pubg Mobile Boyutu Kaç Gb?

Pubg Mobile oyunu oynama için bilgisayarınız da en az 4 GB boş disk alanına ihtiyacınız vardır. Pubg Mobile oyunu çok az bir alana sahiptir fakat bu oyun içi indirmeler mevcuttur. Bu sebeple, istenilen hafıza boyutunun 6 GB veya daha fazla olması iyidir. Laptopunuzda çoğu depolama alanı aygıtının boyutu 80 GB’tan başlar.

Pubg Mobile oyununu indirmek için alanınız bitiyorsa bazı dosyaları, fotoğrafları, müzikleri ve oyunları silmeniz gerekebilir. Boş alanınız olduğunda, Pubg Mobile oyunlarını kolayca indirebilirsiniz.

Pubg Mobile Pc Kaç Gb Ekran Kartına İhtiyaç Duyar?

Pubg Mobile oyununu bilgisayarınızda oynamak isterseniz en az 2 GB hafızaya sahip bir ekran kartına gereksinim vardır. Pubg Mobile oynarken ekran kartını günümüz oyunlarını kaldırabilecek yeni nesil bir ekran kartı olması çok önemlidir. Pubg Mobile eski bilgisayarlarda çökebilir.

Pubg Mobile PC Sistem Gereksinimleri

PC’nizde PUBG Mobile oynamak istiyorsanız, bir emülatöre ihtiyacınız var. Öykünücü, ana bilgisayar Windows’un işletim sisteminin içerisinde sanal bir Android işletim sistemi ortamı oluşturur. Kullanıcılar, Windows bilgisayarlarında bazı Android uygulamalarını çalıştırmak için sanal bir ekosistemi kullanabilir.

Pubg İçin Önerilen Sistem Gereksinimleri

PUBG, milyonlarca oyuncuyu çeken harika birçok oyunculu video oyunudur. Oyun daha çok görev odaklı ve bu görevleri ne yapacağınız oyunun başında uçakta size anlatılıyor. Uçakta 100’e yakın oyun şablonu sizi bekliyor. Oyunun amacı, diğer oyuncuları öldürerek hayatta kalmak veya ayrılan süre içinde en yüksek sağlık yüzdesini elde etmektir.

Player Unknown’s Battlegrounds (PUBG), her biri iki veya dört kişilik takımlar halinde çevrimiçi rakiplere karşı tek başına savaşan yaklaşık 100 oyuncuya sahiptir. PUBG, Counter Strike benzeri bir oyun olmasına rağmen oyuncu profilleri, modülleri ve güncellemeleri ile bu alanda bir adım daha ileri gitmiştir.

Bilgisayarda PUBG Sistem Gereksinimleri?

Sistem çok basittir. Listeden istediğiniz oyunu seçin ve “Oynayabilir miyim?” butonuna tıklayın. Ardından program indirip sisteminizi algılar ve sisteminizin oyunu kaldırıp kaldıramayacağını size bildirir.

Pubg’ın maksimum sistem gereksinimlerine ve Pubg’ın önerdiği sisteme göz atabilirsiniz. Pubg sistem gereksinimleri minimum gereksinimlerdir ve programı çalıştırdığınızda önerilen Pubg sistem gereksinimleri görüntülenir.

Pubg Mobile PC Sistem Gereksinimleri I Güncel (2023)
Pubg Mobile PC Sistem Gereksinimleri I Güncel (2023)

Pubg Mobile İçin Ne Tür Bir Bilgisayar Gerekir?

Pubg Mobile için büyük bir bütçe ayırmanıza gerek kalmadan orta seviye bir bilgisayar yeterlidir. Çok yüksek bir bütçe ayırıp Pubg Mobile’ı son ayarda oynayabilirsiniz ama orta bütçeli bir bilgisayar bile Pubg Mobile’ı takılma, donma olmadan oynayabilecek kadar güçlüdür. Bilgisayar seçerken ekran kartı, en az 4 GB RAM ve 100 GB’tan fazla bellek olmasına dikkat etmelisiniz. Pubg Mobile oynamak için tüm kriterleri karşılayan bir bilgisayar yeterlidir.

Pubg’yi 4GB RAM ile Oynanır Mı?

Pubg mobile 4 GB RAM’e sahip yeni nesil bilgisayarlarda oynanabilir. Bilgisayarın yeterli hafızası ve ekran kartı olduğu sürece PC’nizde Pubg Mobile oyunlarını rahatlıkla oynayabilirsiniz. Pubg mobile oyunu daha düşük bir ayarda daha iyi oynanabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu