Sinema

En Popüler Mobil Oyunlar

Günümüzde insanların büyük bir çoğunluğu mobil oyunlar aracılığıyla gününü keyifli geçiriyor. Mobil oyunların farklı özelliklere sahip olması ve mobil cihazlar aracılığıyla kolayca oynanabilmesi insanlar tarafından tercih edilmesini sağlıyor. Türlerine bağlı olarak çevrim dışı ve çevrim içi oynama imkanı sunmaları her an oyuncular tarafından oynanabilmesini sağlıyor.

Mobil cihazlar vasıtasıyla oynanabilen ve oyuncuların en fazla tercih ettikleri en popüler mobil oyunlar şunlardan oluşuyor;

 • Pubg Mobile
 • Asphalt 9 Legends
 • Mobile Legends
 • Brawl Stars
 • Clash Royale
 • Candy Crush Saga
 • Fifa Mobile
 • World of Tanks Blitz
 • Call of Duty Mobile
 • Online Soccer Manager

Bu oyunlar İos ve Android işletim sistemlerine uygun olarak Play Store ve App Store uygulamaları ile web üzerinden indirilerek oynanabiliyor.

En Popüler Mobil Oyunlar

Pubg Mobile

Mobil cihazları üzerinden oyun oynamak isteyen kişilerin ilk tercih ettikleri oyunlar arasında Pubg Mobile isimli oyun bulunur. 2018 yılından beri piyasada olan bu oyun internet bağlantısına sahip olan mobil cihazlarla oynanabilen savaş oyunudur. Ayrıca mobil cihazda oyun tarafından kullanılabilecek 2 GB yer bulunması gerekir.

Oyun arkadaş grubuyla birlikte oynanabileceği gibi oyun içerisindeki eşleşmeler aracılığıyla da oynanabilir. Savaş temasını içeren bu oyunda amaç takım olarak savaşı kazanmaktır. Oyunun arkadaş grubuyla birlikte oynanmak istenmesi durumunda en fazla 4 kişilik takım kurmak mümkündür.

Asphalt 9 Legends

Asphalt 9 Legends bir yarış oyunudur. Oyun tutkunları arasında popüler olan bu oyunda Gameloft tarafından piyasaya sürülmüştür. 60 sezona kadar ilerlenen bilen oyunda eğlenceli bir yarış deneyimi yaşanır. Oyun içerisinde farklı kamera açısı çekimleri vardır ve bu da yarış ortamının kişilere farklı yansımasına yardımcı olur. 10 milyon üzerinde oyuncu tarafından mobil cihazlara indirilen bu oyun piyasadaki en iyi yarış oyunlarından birisi kabul edilir.

Mobile Legends

Popüler olan mobil oyunlar arasında Mobile Legends ismiyle savaş ve aksiyon oyununa da rastlanır. PEGI tarafından piyasaya sürülen bu oyun dünyaca ünlüdür. Bu oyunda oyuncu kendini güçlendirerek savaştan sağ kalarak çıkmaya çalışır. Hayatta kalma adına çetin bir mücadelenin verildiği bu oyun Pubg Mobile oyunu gibi arkadaşlarla birlikte oynamaya uygun bir oyundur. Takım kurularak savaşı kazanmak ve güçlenmek adına uğraş verilebilir. Turnuvalar düzenlemeye uygun olan oyunun 100 milyon üzerinde kişi tarafından indirildiği bilgisi vardır.

Brawl Stars

Brawl Stars oyuncular tarafından en fazla oynanan ve popüler olan bir savaş ve strateji oyunudur. Supercell tarafından 2018 yılında piyasaya sürülen oyun içerisinde çok sayıda mod yer alır ve oyuncular bu modları geçmek ve düşmanlarını yenmek adına uğraş verirler.

Brawl Stars oyunu modlarından bazıları ise şunlardır;

 • Elmas kapma
 • Soygun
 • Ödül avı
 • Savaş topu
 • Hesaplaşma
 • Mezar depremi
 • Robot işgali
 • Yalnız yıldız
 • Boss savaşı
 • Alaşağı

Mobil cihazlarda en fazla oynanan oyunlar arasında yer alan Brawl Stars bireysel olarak oynanabileceği gibi arkadaşlarla birlikte oynamaya da uygun olan bir oyundur. Oyun 2020 itibariyle 200 milyon üzerinde indirme elde etmiştir.

Clash Royale

Clash Royale Supercell tarafından üretilmiş olan savaş oyunudur. Online olarak oynanması mümkün olan bu oyun popüler oyunlar listesinde ilk sıralarda yer alır. Klan mücadelesinin aktif olduğu oyunu kazanmak için strateji yapmak gerekir. Ayrıca oyunda başarılı olmak için oyununda ismini alan royal kartların kazanılması gerekir. Supercell tarafından piyasaya sürülen bu oyunun 200 milyon üzerinde indirim sayısı vardır.

Candy Crush Saga

Candy Crush Saga çocuk, genç, yetişkin veya yaşlı demeksizin her yaş grubuna hitap eden bir bulmaca oyunudur. Oyunun geliştiricisi ise King’dir. İlk olarak Facebook uygulamasında ortaya çıkan video oyunu 2013 yılından beri çok sayıda oyuncu tarafından oynanmıştır. Candy Crush Saga oyunu aynı renkteki şekerlerin bir araya getirilerek patlatılması şeklinde oynanır. 200’e yakın bölüme sahip olan oyunda bölümler ilerledikçe aynı renkteki şekerleri bir apara getirme ihtimali zorlaşmaktadır. Oyunun 500 milyon kişi tarafından oynandığı edinilen bilgiler arasında yer alır. Bu indirme oranını yakalayan piyasada çok az oyun vardır.

Fifa Mobile

Popüler oyunlar listesinde yer alan oyunlardan birisi de Fifa Mobile ismiyle anılan oyundur. Oyun isminden de anlaşılacağı gibi futbol oyunudur. Oyunu oynayabilmek için mobil cihazlarına indiren kişiler takım kurarak oynamaya başlayabilirler. Düzenlenen turnuvalarla futbol oynama hissini alan oyuncular keyifli vakit geçirirler. Futbol düşkünleri tarafından tercih edilen bu oyunun indirilme oranı ise 100 milyon üzerindedir. Fifa Mobile oyunu ayrıca çevrim içi olarak oynanabilen bir oyundur.

En Popüler Mobil Oyunlar
En Popüler Mobil Oyunlar

World of Tanks Blitz

Popüler oyunlardan olan World of Tanks Blitz isimli oyunun geliştiricisi Wargaming Group’tur. Tank savaşı temasına sahip olan oyunda oyuncular 7 kişilik gruplar halinde mücadele verirler. 7 kişilik gruplar düşmanla savaş için belirledikleri tanklardan yararlanırlar ve savaşın galibi olmaya çalışırlar. En fazla oynanan savaş oyunları arasında yer alan World of Tanks Blitz oyunun 50 milyon üzerinde indirilme sayısı vardır.

Call of Duty Mobile

Call of Duty Mobile ilk olarak 2019 yılında piyasaya çıkan nişancı oyunudur. Hayatta kalma mücadelesi verilen oyunun geliştiricileri Tencent Games ve Timi Studios isimli firmalardır. Oyunun yayıncısı ise Activision’dur. Oyun piyasaya çıktığı ayın sonunda 148 milyon kullanıcı indirmesine ulaşmıştır. Elde ettiği indirilme oranı sayesinde de geliştiricileri 54 Milyon Dolar kazanç elde etmiştir. Call of Duty Mobile oyunu IOS ve Android cihazlara ücretsiz olarak indirilerek oynanabilen bir oyundur. Oyun 2019 yılında en iyi mobil oyun ve yılın oyunu ödüllerini kazanmıştır.

Online Soccer Manager

Online Soccer Manager isimli oyun spor takımı yönetme temasını içeren bir oyundur. Spor oyunları arasında yer alan bu oyunda oyuncu kendisine bir takım kurar ve takımını yönetir. Ayrıca takımına yeni oyuncular transfer eder ve takımının ligde başarılı olmasını sağlamaya çalışır. Online Soccer Manager oyunu bireysel olarak oynanabileceği gibi arkadaşlarla lig kurularak da oynanabilen bir oyundur. Sporseverlerin menajerlik deneyimi kazanmasına imkan tanıyan bu oyunun 10 milyon üzerinde kullanıcısı vardır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu