Sağlık

Burun Estetiği Sonrası Şişlikler Ne Zaman Düzelir?

Burun estetiği günümüz çağında oldukça popüler olan bir konudur. Yıllar geçtikte burun estetiği yaptıranların sayısı epey bir artıyor. İnsanların güzellik algısına göre hareket etmesi ve bunu sürekli olarak düşünmesi pek çok insanı burun estetiği olmaya itiyor. Fakat bu güzellik algısı genel olarak iyi bir şey gibi görünse de çoğu insanı bunalıma sokup kendinde bir değişim yaratmak istemesine neden oluyor.

Burun estetiği yaptırmak her ne kadar bir kaç saat süren bir işlem gibi görünse de asıl olay estetik ameliyatını geçirdikten sonra başlıyor. Estetik ameliyat olmak özellikle de burun estetiği ameliyatı olmak son derece ağrılı olabiliyor. Kimi insan çok rahat bir şekilde ameliyatını olup kısa bir sürede sağlığına kavuşurken, kimi de aylarca ağrı ve acı çekebiliyor.

Burun estetiği sonrası insanların kafasında beliren en büyük ve en merak edilen sorulardan ilki burun estetiği sonrası şişlikler ne zaman düzelir? Sorusu oluyor. Burun estetiği sonrası oluşan şişliklerin tamamen geçmesi 1 sene sürüyor. Bu süre bazı insanlarda uzayabilirken bazılarında daha da kısa olabiliyor.

Burun Estetiği Sonrası Şişlikler Ne Zaman Düzelir?
Burun Estetiği Sonrası Şişlikler Ne Zaman Düzelir?

Burun Estetiği Kaç Yaşından İtibaren Yapılır?

Burun estetiğini 18 yaşına giren her kişi kendi iradesi doğrultusunda yaptırabilir. Fakat bazı durumlarda daha küçük yaşlarda da yapıldığı bilinmektedir. Gençler özellikle de ergenlik döneminde vücudunda sürekli kusur gördüklerinden dolayı takıntılı olabilmektedir. Bu konuda ailesine baskı yapan en küçük 16-17 yaşlarındaki çocuklara da ailesinin izni doğrultusunda burun estetiği yapılır.

Elbette bu yaşta estetik olmak için gereken tek şart bu değildir. Kişi kemik gelişimi tamamlamışsa ve erkenden estetik olmak istiyorsa yine ailesinin izni doğrultusunda burnu yapılabilir. Onun haricinde bazı insanların burunlarında doğuştan gelen problemler olabilmektedir.

Bu problemler nefes alamama, burun eğrili vs şeklinde sıralanabilir. Eğer kişi reşit olmayı beklemek istemiyorsa ve bu durum ciddi sağlık problemlerine yok açmaya başladıysa gereken müdahale yapılır. Bu ve bunun gibi pek çok durumda 18 yaşının altındaki çocuklarda ailesinin izni doğrultusunda ameliyat gerçekleştirilebilir.

Burun Estetiği Fiyatları Ortalama Ne Kadardır?

Burun estetiği fiyatları çoğu kişi tarafından sürekli olarak araştırılan ve merak edilen şeylerden biridir. Burun estetiği fiyatlarını çoğu kişi gereksiz şekilde pahalı bulurken, kimisi de bu paranın yerli yerinde bir harcama olduğunu savunmaktadır. Burun estetiği fiyatları ortalama olarak 3.500-40.000 arasında değişmektedir. Bu fiyatlar kişinin estetik yaptıracağı doktora ve hastaneye göre artıp azalabilir.

Bu yüzden net bir şey söylemek mümkün değildir. Özel hastanelerde yapılan estetik ameliyat fiyatları devlet hastanelerinde yapılan fiyatlandırmaya göre daha fazla olabilmektedir. Bunun sebebi ise özel hastanede sunulan hizmet, doktorlar ve kalite farkıdır. Kişinin bütçesi neye el veriyorsa ona göre bir seçim yapıp ameliyatını olabilir.

Burun Estetiği Sonrası Oluşan Yamukluk Durumunda Ne Yapılmalıdır?

Burun estetiği sonrası oluşan ve istenmeyen bazı durumlar meydana gelebiliyor. Bu gibi durumlarda kişinin asla kendi başına hareket etmemesi gerekiyor. Çünkü olası bir kötü durumda bilinçsizce müdahale etmek daha kötü sonuçlara neden olabilir. Bu sebeple estetik olduktan sonra kötü bir durumla karşılaşılırsa yapılması gereken ilk şey kişinin doktoruna durumu bildirmesi ve yardım istemesidir. Eğer doktora ulaşılamıyorsa herhangi bir hastaneye gidip muayene olunmalıdır.

Burun Estetiği Doktoru Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun yüzün tam ortasında bulunan ve solunum yapmaya yarayan bir organ olduğundan dolayı hem vücut için hem de görünüm açısından oldukça önemlidir. Bu sebeple burun estetiği yaptırmak isteyen kişilerin doktorunu büyük bir özenle seçmesi gerekir. Burun estetiği yapılmaya başlandığından beri piyasada pek çok burun doktoru meydana gelmeye başlamıştır. Bu yüzden içinden en iyi olanı seçmek çok önemlidir.

Çünkü işini iyi yapmaya bir doktora yaptırılan burun her anlamda kötü şeylere yol açacaktır. Burun estetiği sonrası nefes alamayan, burunu yamuk olan, burnu düşen pek çok hasta olduğu birçok insan tarafından bilinen bir şeydir. Bu ve bunun gibi etkenler burun doktoru seçerken oldukça önemlidir.

Ayrıca burun estetiği için verilecek olan parada bu gibi konularda büyük bir önem arz etmektedir. Bazı doktorlar olması gerekenden çok daha fazla paralar isteyebildiğinden dolayı herhangi bir dolandırmaya maruz kalmamak için birkaç tane doktordan fiyat alınması daha iyi olacaktır.

Burun Estetiği Olduktan Sonra İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer?

Burun estetiği olduktan sonra iyileşme süreci çok önemlidir. Bu noktada kişinin kendine çok dikkat etmesi ve burnunu herhangi bir yere çarpmaması gerekir. İyileşme süreci için tam bir şey söylemek mümkün değildir. Fakat yaraların kapanması ve burnun kendini toparlaması bir kaç hafta içinde gerçekleşir. Burnun yüze tamamen oturması ise birkaç sene alabilir. Bu yüzden bu gibi konularda aceleci olunmamalıdır.

Her insanın bünyesi bir olmadığından dolayı kişilerin iyileşme süreci de bir değildir. Bazı insanlar ameliyatları çok hafif ve acısız atlatırken bazıları ise sancılı ve uzun bir dönemi ağrılı geçirebilmektedir. O yüzden eğer kişi iyileşemiyorsa ve bu süreç uzun sürüyorsa bu durum onun bedeniyle alakalı bir durum olabilir. Bu gibi durumlarda doktorla konuşulması önemlidir.

Burun Estetiği Sonrası Şişlikler Ne Zaman Düzelir?
Burun Estetiği Sonrası Şişlikler Ne Zaman Düzelir?

Burun Estetiği Doktoru Nereden Bulunabilir?

Burun estetiği yaptıracak olan kişilerin en önemli problemlerinden biri de estetiği yapacak olan doktoru bulmaktır. Günümüzde bu gibi şeyler oldukça basittir. Doktor bulma konusunda pek çok yerden yararlanılabilir. Önemli olan doktoru bulmak değil elbette anlaşmak ve güvenmektir.

Burun estetiği doktoru bulunabilecek alanlardan şu şekilde bahsedilebilir:

  • Instagram
  • Twitter
  • Özel Hastaneler
  • Web Site

Bu gibi yerlerden çok rahat ve hızlı bir biçimde doktorlarla iletişim sağlanıp gereken bilgiler alınabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu