Teknoloji

Dc Karartma Nedir?

Günümüz dünyasında pek çok teknolojik gelişmeyle birlikte bireyler kendilerini geliştirebilecek aşamalar bulmuşlardır. Bu noktada sosyal medya ağlarının kullanımı artış göstermektedir. Ayrıca diğer sitelerine girişlerin sağlanması ve daha birçok noktada telefonların uzun süreli kullanımı dikkat çekmektedir.

Özellikle ekrana uzun süreli bakan bireylerde gözlerin zayıflaması durumu söz konusu olabilmektedir. Yazı okuma, yazı yazma, izleme gibi aktivitelerden kaynaklı olarak yapay ışık gözlere direkt olarak temas etmektedir. Bu konuda dc karatma sistemleri bireylerin göz kaslarının zara görmemesi açısından yapay ışığın zarar vericiliğini hafifletmek amacıyla geliştirilmiş sistemlerden biridir.

Dc karartma ile birlikte bireylerin daha rahat bir şekilde teknolojik işlemleri izleyebildiği ya da yazabildiği görülmektedir. Bu noktada karartma sistemi ile bireyler uzun süreli olarak telefonlara barkken gözleri yorulmamaya başlar, göz ağrılarının önüne geçilmiş olur. Bu yazımızda sizler için dc karartma nedir? Sorusunu cevaplandırma ya çalışacağız.

Dc Karartma Nedir?
Dc Karartma Nedir?

Dc Karartma Nedir?

Dc karartma işlemleri ile birlikte bireylerin teknolojik aletlere karşı durdukları rahatsızlıklar göz açısından minimize dilebilmektedir. Bu noktada birçok uygulama bünyesinde dc karartma sistemi bulunabilir. Dc karartma sitemi ile birlikte bireyler gerek telefonlarda gerekse mobil cihazlar dışındaki uygulamalarda karartma işlemleri sayesinde rahat bir okuma imkânı ile karşılaşır. Ayrıca bu konuda dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise bu sistemin tam olarak nasıl bir altyapısının olduğu ile ilgidir.

Dc karartma önemli bir teknolojik sistemdir. Bu sistem ile cihazın ekrana sağladığı yüksek ışık daha az hale getirilir. Ayrıca dc karartma işlemi cihaz ekranlarında voltaj ile akım arasında ilişki kurma işlemlerini gerçekleştirir. Bir başka önemli nokta ise bu sistem ile birlikte bireyler yapay ışığın zararlarından korunmuş olur. Dc karartma teknolojisi panele gelen ışığın azaltılmasını sağlar. Ayrıca bu güç azaltma teknoloji ile birlikte ışığın parlaklığını azaltmayı sağlamaktadır.

Dc Karartma Özelliğini Destekleyen Telefonlar

Her bir telefona baktığımızda ekranın görüntüsü gözlerimizi rahatsız edebilmektedir. Bu durum laptop ve bilgisayarlar içinde geçerli olabilmektedir. Uzun süreli okuma, izleme gibi aktivitelerin yapılmasını engelleyen bir sorundur.

Ayrıca bireylerin ışığa karşı hassasiyeti de bu denli artmaya başlayacaktır. Erken yaşta gözlerde bozulmanın gerçekleşmesinde de yapay ışığın etkisini küçümsememek gerekir.

Dc karartma sistemi birçok telefonda kullanılabilmektedir. Ancak bazı telefonlarla uyum içerisinde olamamaktadır. Bu noktada bazı telefon markalarında uyum sağlayabildiğini görmekteyiz.

Dc karartma sisteminin uyum sağladığı cihazlar;

  • Black Shark 2
  • Xİaomi Mİ 9
  • One Plus 7
  • Xİaomi Mİ 8
  • One Plus 7 Pro
  • Oppo Reno 10X Zoom

Şeklinde belirtilebilir. Bu cihazların içerisinde dc karartma sistemi mevcut olarak ta bulunabilir. Ancak eğer yoksa sistem üzerinden birçok farklı dc karartma modelini indirilebilmenizde mümkün olabilmektedir.

Dc Karartma Nedir?
Dc Karartma Nedir?

Dc Karartma Nasıl Çalışır?

Dc karartma hizmetleri ile birlikte bireylerin telefon kullanırken daha az arahtsız olduğunu görmekteyiz. Özellikle gençlerin uzun srüe kullandığı bu telefonalr için gerek eğitim gerekse eğlence amaçlı videoların izlendiği görülmektedir. Uzun süreli telefon kullanımın pek çok sebebi olabilmektedir. Telefonda dc karartmanın nasıl kullanıldığında önemli sorulardan biridir.

Dc karartma sistemi çalışma biçimi olarak basit bir görünüme sahiptir. Ayrıca her telefonun bu özelliği desteklemediği görülmektedir. Bir başka önemli nokta ise dc karartma ile telefonun ışığını sizler ayarlayabilirsiniz. Belirli bir ışık butonunda durmamaktadır. Arka ışık olarak çalışan yapay ışığın gerilimini düşürme hizmeti sunmaktadır.

Ayrıca ışığı azaltarak ışığa duyarlı gözlerimizin zara görmesini engeller. Işığa duyarlı bireylerin bu soruna karşı problem yaşamamasını sağlar. Karartma sistemi telefonların ana yüzlerine takılarak telefonla birlikte kullanılan bir sistemdir. Bu sistemin sağlanabilmesi için teknoloji marketlerine gidilmesi gerekebilir.

Her Telefonda Dc Karartma Neden Açılmaz?

Birçok telefonda kullanılabilen dc karartma sistemi bazı telefonlarda çalışmama durumu sergilemektedir. Bu noktada dc karartma sisteminin neden böyle bir sorunla karşılaştığını fark etmek gerekir. Amoled tipi ekranları olan akıllı telefonlarda bu özellik desteklenebilmektedir. Ancak bu tipte olmayan telefonlar için kullanımı bulunmamaktadır. Ayrıca amoled tipi ekranlar her bir piksel için ayrı bir güç sağlarlar. Bu yüzden telefon ekran tipinin ne olduğu önem taşır.

Bu ayrı olarak belirtilen güç sistemi ise akımın düşürülmesi sırasında dc karartmalarda renklerin kaymalarına sebep olabilmektedir. Ayrıca bu özellik ile kullanıcılar istedikleri zaman dc karartmayı açıp kayabilirler. Dc karartma sisteminin tam olarak anlaşılabilmesi için iş alanında yer alan bireylerle görüşme sağlanabilir.

Dc Karartma Telefon Kullanımı

Dc karartma sistemlerinde önemli olan bir başka nokta ise telefon kullanımıdır. Bu özelliği desteklemekte olan akıllı telefonlarda birçok açıdan fayda sağlayabilir. Ancak unutamamak gerekir ki dc karartma sisteminin zaman ayarlayıcı bulunmaktadır. Ayrıca telefon ayarlınızı girdikten sonra yardımcı programlar açmanız doğru olacaktır. Programların arasında bulunan özelliğin aktif hale getirilmesi ile dc karartma sistemi çalışmaya başlayacaktır. Unutmamak gerekir ki her açtığınızda bu sistemi aktifleştirmeniz gerekmektedir.

Telefon Parlaklığı İşlemleri

Telefonlarınızı dc karartma ile düzenleyemediğiniz durumlarda ışığını düşürmek için darbe genişliği modülasyonu kullanabilirsiniz. Ayrıca PMW nin çalışmadığı durumlar oluşabilir. Bu noktada dc karartma kullanılabilir.

Dc Neyin Kısaltmasıdır?

Dc kelimesi pek çok alanda kullanılabildiği gibi ışık ayarlama işlemlerinde de önemli bir kelimedir. Dc karartma dc kelimesinden gelmektedir. Bu sistem ise birçok farklı telefonda ışık ayarlama sistemi olarak geçer.

Telefonda Dc Nedir?

Telefonda dc bir ışık karartma sistemi olarak adlandırılabilir. Bu karartma sistemi ile birlikte telefonların farklı alanlarda da aktif bir şekilde de kullanılabilme kapasitesi artmaktadır. Ayrıca bireyler bu sistem ile birlikte daha başarılı ürünler ortaya da koyabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu