Sinema

En İyi Yabancı Komedi Filmleri

Günlük yaşamın yarattığı sıkıntılardan ve streslerden kurtulmak için kafanızı dağıtacak aktivitelere yönelmeniz gerekir. Bu aktivitelerden biri de film izlemektir. Stresi minimum seviyeye indiren en önemli şeylerden biri gülmektir. Bu nedenle birçok insan kafasını dağıtmak için komedi filmlerine yönelirler.

Bu hususta izleyebileceğiniz binlerce sayıda yapıt vardır. Ancak bu yapıtlar arasında bazıları özellikle ön plana çıkmaktadırlar. İzlerken kahkahalara boğulacağınız ve tekrar tekrar izlemek isteyeceğiniz bu filmler, kafanızdaki tüm sıkıntıları bir kenara koyabilmenize yardım ederler. İşte en iyi yabancı komedi filmleridir.

En İyi Yabancı Komedi Filmleri
En İyi Yabancı Komedi Filmleri

Baby’s Day Out – Bebek Firarda

Özellikle de ailecek izleyebileceğiniz yabancı komedi filmlerinden biridir. Filmde 3 tane beceriksiz hırsız vardır. Bu hırsızlar, çok zengin olan bir ailenin bebeğini çalmaya karar verirler.

Ancak o bebeği kaçırdıklarında onu kaybederler. İşlerin iyice kontrolden çıkması, hırsızların panik yapmalarına neden olmuştur. Fidye saatine kadar bebeği bulmak için yoğun bir çaba içerisine girerler. Ama bu, sandıkları kadar kolay olmayacaktır. Çünkü bebek, bu beceriksizleri alt edebilecek kadar zekidir. İzlerken çok eğlenebileceğiniz kahkaha dolu bir yapıttır.

The Internship – Genç Çıraklar

Nick ve Billy isimli iki genç, pazarlama departmanı bölümünde birlikte çalışırlar. Ancak bu iki şahıs, dünyada meydana gelen yeniliklere pek fazla ayak uyduramazlar. Bu uyumsuzluk sonucunda işlerinden kovulurlar. İşsizlik karşısında çaresiz kalan bu gençler, Google’la başvuruda bulunurlar.

Ancak bu işe yoğun bir başvuru olduğu için çok zeki olanları seçilmeye başlanır. Bu ikili, rakipleriyle mücadele ederken aynı zamanda birbirleriyle de mücadele etmeye başlarlar. Kendilerini kanıtlamak için türlü girişimlere başvururlar. Karşılarındaki insanların iş konusunda deneyimli olmaları onları bir hayli zorlar.

Dan in Real Life – Şamar Oğlanı

Ashburn, başkalarına öğüt veren ve onlara hayatı anlatan bir köşe yazarıdır. Terzi kendi söküğünü dikemez sözü tam da bu adama göredir. Çünkü başkalarına öğüt verirken kendini bambaşka bir dünyanın içinde bulur.

Ashburn hem dul hem de çocukludur. 3 tane kız çocuğuna sahiptir. Köşe yazarlığı konusunda kendini herkese sevdirmeyi başarmıştır. Bir gün Beth isimli bir kadınla tanışır. Ve ona kısa zaman içinde aşık olur. Buraya kadar her şey normal bir şekilde ilerler. Ancak Beth’in, kardeşiyle sevgili olduğunu öğrenince işler sarpa sarar. Bu durumda nasıl bir yol izleyeceğini bilemeyen Ashburn, kendi söküğünü dikmeye uğraşır.

3 Idıots – 3 Dangalak

3 Idıots, Hindistan yapımlı bir film olarak karşımıza çıkar. Amir Khan’ın en beğenilen filmlerinden biridir. Yapıtta, eğitim sistemi eleştirilir. Ancak 3 öğrencinin böylesine derin bir sistemi eleştirmeleri çok da kolay olmayacaktır. Yapılan bu eleştiriler komik bir şekilde yansıtılmıştır. Okul hayatını çok farklı bir şekilde yansıtan film, 2009’da izleyicisiyle buluşmuştur. Gerçekten izlenmeye değer komedi filmlerinden bir tanesidir.

Groundhog Day – Bugün Aslında Dündü

Sıra dışı bir kurguya sahip olan Groundhog Day, sıradanlığın komik bir şekilde yansıtıldığı bir filmdir. Phill, son derece burnu havada olan bir sunucudur. Phill, iş gereği bir kasabaya gitmek zorunda kalır. Maceraları da bu kasabada başlar. Gün karışımı içerisinde olan Phill, bir önceki günü yaşadığını düşünür. Komediye farklı bir soluk getiren Groundhog Day, 1993 yılında izleyici ile buluşmuştur. Sıradanlığın komik bir hale geldiğini görmek istiyorsanız, tam da size göre bir filmdir.

Shaun Of The Dead – Zombilerin Şafağı

Hem korkmak hem de gülmek isteyenler için önerilen bir filmdir. Shaun, arkadaşları, kız arkadaşı ve ailesi arasında kalan bir gençtir. Tüm bu kargaşa içerisinde yaşarken ortaya çıkan zombi istilası her şeyi daha da karmaşık hale getirir.

Gencin hayatı, bu istila sonucunda çok fazla değişmiştir. Korkunun alaya alındığı bu filmi izlediğiniz zaman oldukça fazla eğleneceksiniz. Gözünüzü ekrandan ayıramayacağınız filmlerden bir tanesidir. Bu film, birbirine zıt olan temaları çok güzel bir şekilde işlemiştir.

Hot Fuzz – Sıkı Aynasızlar

2007 yılında vizyona giren bu komedi filmi, gerilim temalıdır. Polisiye filmleri arasında yer alır. Yapıtı izlerken istemeden de olsa koltuğa kitlendiğinizi göreceksiniz. Yapıtta İngiliz mizahını çok net bir şekilde görebilirsiniz. Çok başarılı bir filmdir. Polisiyenin komedi türüyle birleşmesi, izleyiciye farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Simon Pegg’i başarılı bir şekilde izleyebileceğiniz Hot Fuzz, sizi gülmekten bayıltacaktır.

Patrondan Kurtulma Sanatı / Horrible Bosses

Filmde Kurt, Dale ve Nick adlı üç arkadaş vardır. Bu arkadaşlar aynı işyerinde çalışmaktadırlar. İşyerinde kendilerini çok fazla mutsuz eden bir patronları vardır. Ve bu patrondan kurtulmak için işbirliği yapmaya başlarlar.

Eğer onu öldürmeyi başarırlarsa çok mutlu olacaklarını düşünürler. Böylece mutluluklarının önündeki en büyük engelden kurtulmuş olacaklardır. Bunun için farklı farklı planlar yapmaya başlarlar. Hatta cinayet için kiralık katil tutmayı bile düşünürler. Ancak daha sonra bunun çok iyi bir fikir olmadığına kanaat getirirler.

Bu yüzden de kendi işlerini kendilerinin halletmesi gerektiğine karar verirler. Ancak bu cinayeti işlemek sandıkları kadar kolay olmayacaktır. Arada yaşanan olaylar, izleyicileri kahkahalara boğacaktır.

En İyi Yabancı Komedi Filmleri
En İyi Yabancı Komedi Filmleri

Diğer En İyi Yabancı Komedi Filmleri

Komedi türüne ait binlerce yabancı film vardır. Bunlardan birkaçı yukarıda verilmiştir. Ancak bunlar haricinde sizi gülmekten bayıltacak diğer en iyi yabancı komedi filmleri ise şunlardır:

  • Siyah Giyen Adamlar 3 – Men in Black 3
  • Felekten Bir Gece Daha – The Hangover Part II
  • Aman Tanrım! – Bruce Almighty
  • Liseli Polisler 2 – Jump Street
  • Nedimeler – Bridesmaids
  • Davetsiz Çapkınlar – Wedding Crashers
  • Bu Nasıl Aile! – We’re the Millers
  • Kötü Komşular – Neighbors

Gibi filmlerde de komediyi sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu