Teknoloji

İpad’de Üreticiliğinizi Artıracak 10 Uygulama Tavsiyesi

pple’ın etkileyici cihazlarından biri olan İpad, birçok alıcı tarafından sevilerek kullanılmıştır. İpad kullanımı itibariyle, diğer cihazlardan farklı olarak hafif ve oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir. Uzun ömrü sayesinde de kullanıcılar memnun kalmıştır. Bu yazıda ipad’de üreticiliğinizi artıracak 10 uygulama tavsiyesi verilecektir.

İpad'de Üreticiliğinizi Artıracak 10 Uygulama Tavsiyesi
İpad’de Üreticiliğinizi Artıracak 10 Uygulama Tavsiyesi

Uygulamalar, telefonların ve elektronik birçok cihazın vazgeçilmez bir parçasıdır. Eğitim, üretim, sosyallik, eğlence, bilgi vs. gibi alanlarda çoğunluk gösteren uygulamalar İpad için de oldukça önemlidir. Bu etkileyici ve kullanışlı cihazı daha etkin kullanabilmek için farklı alanlarda birçok uygulama üretilmiştir.

Doğru kullanım sayesinde Ipad, daha verimli ve üreticiliği artıracak şekilde kullanılabilmektedir. Bu uygulamalar istenilen alana göre değişkenlik gösterse de en beğenilen ve en çok verim alınan, ıpad uyumlu uygulamalardır. Kullanıcıların en indirdiği uygulamalara göre seçilen bu uygulamalar, aynı zamanda kullanımı da kolaydır.

Kullanıcıların üreticiliklerini arttırması planlanan bu uygulamalara göz atabilirsiniz. Bahsedilen uygulamalar, indirilme puanlarına göre seçilip, İpad uyumlu olmasına dikkat edilmiştir.

  • Paper
  • Procreate
  • Mint
  • Note Take HD
  • Adobe Lightroom
  • GarageBand
  • Itseez3D
  • GoToMyPC
  • The Pyramids
  • Adobe Illustrator

Çoğunluğu İngilizce olarak oluşturulmuş olsa da bir kısmı Türkçe olarak da hizmet vermektedir. Bu uygulamaların İngilizce olması, aynı zamanda birçok kullanıcının da İngilizcesini geliştirmesine yardımcı olmuştur. Bahsedilen uygulamalar fotoğrafçılıktan dijital çizime, yazın edebiyattan resme kadar birçok çeşitlilik sunarken, kullanıcı sayıları da günden güne artmakta olan uygulamalardır.

Neden İpad Kullanmalı?

İpad alıcıları sayesinde popülerleşmiş ve yıllardır çokça beğenilen elektronik bir cihazdır. Bunun yanında Apple ve İpad ilişkisi de günümüzde yerini sağlam bir şekilde korumaktadır. Apple kullanıcıları birçok üründen memnun olduğu gibi İpad cihazı da beğenilen ve kullanışlı bulunan cihazlarından biridir.

Bunun yanında İpad’i diğer tabletlerden ayıran bazı özellikleri mevcuttur. Fakat en önemli sayılabilecek özelliği cihazın, seçilen uygulamaya göre şekil almasıdır. Bir fotoğraf uygulaması kullanılıyorsa, cihaz fotoğraf makinesi gibi hareket edebilmektedir.

Veya internette gezinmek isteniyorsa, bunun için basit ve ufak kısa yolları sayesinde kullanımı kolaylaşıyor. Tüm bunların dışında sadece iş amaçlı olarak da kullanımı yaygındır. Bahsedilen uygulamalar, çoğunlukla profesyoneller tarafından kullanılıp, yeni üretim alanlarının doğmasına yardımcı oluyor.

Uygulamalar İşe Yarıyor mu?

Uygulamaların işe yarıyor oluşu tamamen kişisel bir konu olup, kişinin ilgi ve becerisiyle değişebilmektedir. Örneğin dijital bir çizim sanatçısı elbette ki, İpad’deki uygulamalar konusunda oldukça şanslıdır. Kullanım alanına göre seçilen uygulamalar, yeterli yetkinlik sonrasında beceri ve merakla gelişerek olağanüstü sonuçlar edilmesine yardımcı olmaktadır.

Neredeyse her alanla ilgili uygulamaların olması, her alanda üretilebilecek ürünü temsil etmektedir. Kişinin becerilerine göre uygulama seçmesi bu yönden bakıldığında oldukça kolaydır.

İpad Ve Uygulamalar İlişkisi

İpad diğer cihazlardan farklı olarak uygulamaların daha rahat ve kolay kullanabilmesi için üretilmiş bir makinedir. Çalışılan herhangi bir proje İpad üzerinden yapıldığında manuel yapımından farklı olmayacaktır. Veya masaüstü bilgisayarlar aranmayacaktır.

İpad yapımı itibariyle uygulamalara uygun şekilde üretilerek, kullanıcının farklı materyal arayışlarına son vermesi isteği üzerine piyasaya sunulmuştur. Bunun yanında bir çok uygulamayı kolaylıkla çalıştırabilen alt yapısıyla herhangi bir zorlukla karşılaşılması güçleşmiştir.

İpad Fiyatları

İpad fiyatları kur ile birlikte değişkenlik gösterse de bilindiği gibi diğer cihazlarla kıyaslandığında oldukça pahalıdır. Aynı zamanda sürüm ve model değişimini de göz önüne aldığımızda farklı fiyatlandırmalarda karşı karşıya gelinmektedir.

Şuan için İpad, en uygun fiyat olarak 3500 tl ile 25.000 tl arasında değişmektedir. Bu alınan cihazın özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Renk, sürüm, model, üretim, hafıza, iç yapısı itibariyle birçok geniş seçeneği bulunurken, fiyatlandırması da aynı şekilde bol seçeneklidir.

Uygulama Fiyatları

Uygulamaların fiyatları da İpad fiyatları gibi değişmekle birlikte ücretsiz olanları çoğunluktadır. Birçok uygulama ücretsiz olsa da pahalı olan uygulamalar da mevcuttur. Özellikle üreticilik temelli uygulamalar ücretli olmaktadır. Bahsedilen uygulamalar arasında Procreate 89.99 tl, Note Taker HD 49.99 tl, The Pyrramids 34.99 güncel fiyatlandırmasıdır.

Diğer bahsedilen uygulamalar ise ücretsizdir. Üreticiliği arttırıcı uygulamalar söz konusu olduğunda bahsedilen fiyatlandırmalar bu civarda seyir etmektedir. Fakat farklı uygulama fiyatlarını düşündüğümüzde 15 bini geçen uygulama fiyatları da mevcuttur.

İpad Kimler İçin Uygundur?

Gün geçtikçe kolaylaşan teknolojik çağ, alıcılara farklı cihazlar sunmaktadır. Özellikle Apple, bu açıdan bakıldığında, her kesime ve her alana hitap edecek şekilde ürünlerini piyasaya sürmüştür. Öncelikli olarak İpad, eğitim alanında öğrenciler için uygundur. Bununla birlikte çocuklar ve onların oyun dünyası için çok sık kullanılmaktadır.

Bu yazıda da bahsedildiği üzere dijital içerik üreticileri, dijital sanatçılar için de oldukça kullanışlıdır. Bahsedilen kesimler, zaten İpad ve benzeri ürünleri en çok kullanan kesimlerdir.

İpad'de Üreticiliğinizi Artıracak 10 Uygulama Tavsiyesi
İpad’de Üreticiliğinizi Artıracak 10 Uygulama Tavsiyesi

Üreticilik Arttırıcı Uygulamalar Hangi Konuları Kapsar?

Günümüz uygulamalar dünyasında, var olan uygulamaların çeşitliliği, içinde birçok alanı barındırıyor oluşu doğal olarak birçok üreticiyi de kendine çekmektedir. Özellikle çizim, resim, fotoğraf, yazı, tasarım, kitap, blog, günlük, planlama, oyun, müzik, video, eğitim gibi birçok alan için biçilmiş kaftan niteliği taşır.

Bununla birlikte bahsedilen konuların dışında da birçok konu mevcut olup, temel meselenin kişinin beceri ve merakıyla ilgili olduğu anlaşılmalıdır. İpad’de veya uygulamaların genel kategorilerinde her konuya özgü çalışmalar mevcuttur. Burada söz konusu olan kişinin azmidir.

Ve elindeki cihazı ve beraberinde verilen hediyeleri iyi bir şekilde kullanması önem arz eder. Gelişen teknolojik dünyada, insanların üreticiliklerinin artması ve kendilerini geliştirebilmeleri için birçok alanın oluşması herkese pozitif etki yaratacaktır. Önemli olanın elimizdeki kaynakları yeteneklerimiz doğrultusunda kullanabilme şeklimizle ilgilidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu