Rüya Tabirleri

Rüyada Saç Kesmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada saç kesmek çoğunlukla kişinin sırtındaki yüklerin azalacağına delalettir. Rüyada saç kesmek ne anlama gelir? Denildiğinde rüya sahibinin saç kesmesi ya da rüya sahibinin saçının kesilmesi ile alakalı farklı yorum ve rivayetler mevcut bulunuyor.

Rüyada Saç Kesmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada Saç Kesmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Kendi Saçını Kestiğini Görmek

Rüya sahibin saçını kendi kendine kestiğini görmek hayattan bıktığına ve kişinin iş yükü ile ilgili olumsuz durumlar yaşadığına yorumlanabiliyor. Rüya sahibi kendi saçını keserken canı acıyor ise yüklerinin kendi emek ve tecrübeleri ile azalacağına, ruhsuz bir şekilde hiç bir şey hissetmeden kendi saçını kesiyor ise de yaşanan zorlukları umursamayıp daha büyük felaketlere yol açacağına rivayet edilir.

Kendi saçını kesen kadın zorlukları bir bir atlatacağına ve bu süreçte tek takılacağına, rüyayı gören erkek ise zor ve ağır bir işte çalışıp yüklü bir miktar gelir elde edeceğine yorumlanır

Rüyada Makasla Saç Kestiğini Görmek

Makas görmek rüyanın bozulduğunu gösterir. Rüyada yaşanan her durum makas ile oluştuğu taktirde rüya ya tamamen bozulur ya da tam tersi ile sonuçlanır. Rüya sahibinin kendi saçını makas il kesmesi mutlu bir şekilde kesiyor ise dert, keder ve üzüntüye yorumlanıyor. Fakat rüya sahibinin makas ile kestiği saçların yok olması ve mutsuz bir şekilde, istemeyerek saçlarını kendisinin kesmesi mutluluk verici bir haber geleceği şeklinde rüya tabirlerinde karşılık buluyor.

Rüyada Kardeşinin Saçını Kestiğini Görmek

Kardeş demek aile halkı ve akraba demektir. Rüyada kız kardeşinin saçını esen rüya sahibinin kardeşinin erkek ya da kız olmasına göre farklı yorumlar mevcut bulunuyor. Rüya sahibi erkek ise ve erkek kardeşinin saçını kesiyor ise askerliği gelen akrabaya yorumlanır. Rüya sahibi erkek ve kız kardeşinin saçını kesiyor ise kız kardeşine talip geleceğin dair yorumlarda bulunulabiliyor.

Rüyada Tanımadığın Birinin Saçını Kestiğini Görmek

Tanınmayan kişinin kılık kıyafeti rüyayı yönlendirir. Tanınmayan kişi erkek ise ve rüya sahibi tanınmayan kişinin saçını esiyor ise bilinmeyen bir yerden yüklü miktarda miras kalacağına, tanınmayan kişi kadın ise iffetsiz ve çirkef bir kadının hane halkı ile sorun yaşayacağına dair yorumlar bulunuyor. Tanınmayan kişinin kılık kıyafeti kötü ise ve yaşlı ise kadın erkek fark etmez bir ölü haberi geleceğine dair rivayetler bulunuyor.

Rüyada Saçı Kısa Kestiğini Görmek

Rüya sahibinin saçının kendi kesmesi ve oldukça kısa kesmesi dert ve ederlerden kısa sürede kurtulacağına, kısa saç kesen kişinin aile fertlerinden birisi olması rüyanın sahibinin şan ve şöhret içinde yaşayacağına yorumlanır. Rüya sahibi kuaförde kısa saç kestiriyor ise kendine bakan, güzel ve alımlı bir kadınla tanışacağına dair rivayetler mevcut bulunuyor.

Rüyada Saçı Tamamen Kestiğini Görmek

Saç ömür olarak nitelendirilir. Saç sahibinin istemeyerek tamamen saçını kesmesi ve kel kalması ömrünün kısalacağına delalettir. Saçının hane halkından biri tarafından sıfırlandığının görülmesi ise aile büyüklerinden birinin büyük sağlık sorunları yaşayacağına ve iyileşme sürecinin çok uzun olacağına dair yorumalar bulunuyor.

Rüyada Saçı Kesip Kestiğini Boyadığını Görmek

Saçını kendisi kesen ve kendisi boyayan kadın namuslu ve şerefli bir ömür süreceğine ve herkesin kendisine saygı, sevgiyle bakacağına delalettir. Saçını kendi kesen be boyayan erkek ise yasa dışı işlere bulaşacağı ve yakalanarak büyük cezalar alacağına dair yorumlar da mevcut bulunuyor. Ayrıca akrabalardan birinin saçının kestirip boyanması ise akrabaların rüya sahibini çok sevdiğine işaret eder.

Rüyada Saç Kesmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada Saç Kesmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Saçını Kesip Çöpe Attığını Görmek

Kişinin kendi saçını kesip çöpe attığını görmesi başkalarından kendini koruyamadığını her şeyi çok kafaya takan bir birey olduğunu belirtir. Rivayete göre çöpe atılan her saç teli kişinin günahlarını ve kesilen her saç teli de ömrünün kısalması manasına geliyor. Tanınmayan bir kişinin saçının kesilmesi ve saçların çöpe atılması kazanılan paraya, çöpe atılmayan saç ise iş yerinde yapılan bir hırsızlığa yorumlanır. Çöpe atılan malzeme değeri ise paranın azalacağına ve sıkıntıya düşüleceğine, değersiz bir mal ise paranın artıp hane halkının rüya sahibine saygı göstereceğine yorumlanır.

Rüyada Saç Kestirip Uyuduğunu Görmek

Rüya sahibinin kendi saçını kesip uyuduğunu görmesi sağlık sorunlarına dikkat etmesi gerektiğine işarettir. Uykuya dalma süresinin kısa olması ve saçın kısa kesilmesi de ufak bir kaza atlatılacağını fakat bir yakının duasının kişiyi beladan koruduğu şeklinde yorumlanır. Rüya sahiplerinin uyumaya çalışıp saç kestikten sonra uyuyamaması ise dert ve tasalar nedeni ile hastalanacağına rivayet edilir. Uyumak kişinin yaşamının bir dönüm noktasına gelindiğini gösterir.

Rüyada Saç Kesip Yıkadığını Görmek

Rüya sahibinin saçını kuaförde kestirip yıkattığın görmesi helal paraya işaret eder. Yıkanan saç sonrası saçın kesişmesi ise haram para olmaktadır. Rüya sahibinin akrabalarından kız olan çocukların saçlarını kesip yıkadığını görmesi rüya sahibinin gelirinin artacağına delalettir. Rüya sahibi erkek ise ve bir erkeğin saçını kesip yıkıyor ise yakınları ile tartışacağına ve kan döküleceğine işarettir.

Tüm Rüya Tabirlerini İncele > https://www.pusholder.com/ruya-tabirleri/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu