Sinema

Witcher 3 Game Of The Year Edition Kaç Gb?

The Witcher 3: Wild Hunt Game Of The Year Edition oldukça başarılı bir oyun olan The Witcher 3 oyununun genişletilmiş versiyonu olarak piyasaya sürülmüştür. Ana hikayesi oldukça başarılı olan bu oyunu oynamak ve almak isteyen oyuncuların aklında temelde bir soru bulunuyor. Eğer aklınızda “witcher 3 game of the year edition kaç gb?” diye bir soru bulunuyorsa bu yazı sayesinde aklınızdaki bütün sorular cevaplanmış olacak.

Witcher 3 Game Of The Year Edition Kaç Gb?
Witcher 3 Game Of The Year Edition Kaç Gb?

The Witcher 3: Wild Hunt Hakkında 6 Temel Bilgi

 • The Witcher 3 oynamak istiyor ancak bu oyunu oynayıp oynamama konusunda temel kararsızlıklara sahipseniz aşağıda listelenen temel bilgilere dikkat etmenizde yarar var:
 • The Witcher 3: Wild Hunt’ın çıkış tarihi 19 Mayıs 2015 olarak belirlenmiş, oyun tam tarihinde piyasa sürülmüştür.
 • Geliştiricileri CD Projekt ve CD Projekt RED, yapımcısı Marek Ziemak olan bu oyun tek oyunculu bir oyun moduna sahiptir.
 • The Witcher 3 PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One ve Microsoft Windows’da oynanabilen bir oyundur.
 • Oyun birden fazla genişletme paketine sahip olduğu ve ödül aldığı için yeni bir oyun modu ile yeniden piyasaya sürülmüştür.
 • The Witcher 3: Wild Hunt Game Of The Year Edition temel oyunun genişletme paketidir ve hikâyede pek bir değişiklik yapılmamıştır.
 • Oyun bir RPG oyunudur, yani hikâyeye sahip olan bir rol yapma oyunudur.

Bu temel fakat gerekli olan bilgiler eşliğinde, The Witcher 3: Wild Hunt Game Of The Year Edition oyununu satın alıp almak istemediğinize karar verebilirsiniz.

The Witcher 3: Wild Hunt Game Of The Year Edition Hikâye Olarak Ne Anlatıyor?

The Witcher 3: Wild Hunt’ın genişletilmiş bir versiyonu olan bu oyun, serinin diğer oyunlarında olduğu gibi Geralt of Rivia’nın hikâyesini anlatıyor. İkinci oyunun sonunda yaşanan birtakım olayların üzerinden altı ay geçmiş ve Geralt’ın hafızası yerine gelmiştir.

Hafızasını geri kazanmış olan Geralt, kayıp olan aşkı Yennefer’ı aramaya karar vermiştir. Ardından Geralt Ciri’yi geri getirmek için Emhyr var Emreis’den hayatının en büyük kontratını almaya karar verir. Ancak Ciri’yi bulması hiç kolay olmayacaktır çünkü Ciri’nin peşinde oyuna da ismini veren Wild Hunt vardır.

The Witcher 3: Wild Hunt Ödül Aldı Mı?

The Witcher 3: Wild Hunt toplamda 50’den fazla dalda 12 farklı ödül töreninde aday olarak gösterilmiştir. Bu dalların 34 tanesinde ödül kazanan The Witcher 3: Wild Hunt’ın oldukça başarılı bir oyun olduğunu söylemek, yanlış olmaz.

National Academy of Video Game Trade Reviewers ödüllerinde yılın oyunu ödülünü aldıktan hemen sonra oyun yapımcıları oyuna yeni genişletme paketleri getirdi. Ödülle aynı isme sahip olan The Witcher 3: Wild Hunt Game Of The Year Edition, oyunculara daha uzun bir oynanış süresi sunuyor. Bu yeni genişletme paketleri ile birlikte oyunun ne kadar başarılı olduğunu da gözler önüne seriyor.

The Witcher 3: Wild Hunt Game Of The Year Edition Oynanış Süresi

The Witcher 3: Wild Hunt’ın genişletme paketi olan Game Of The Year Edition, oyunculara daha uzun oyun süresi sağlamak için tasarlanmıştır. Öyle ki bu oyunun ana hikayesi acele bir şekilde oynarsanız 37 saat 36 dakika, sakin bir şekilde oynarsanız 55 saat, oldukça yavaş bir şekilde oynarsanız 75 saat 17 dakika sürüyor.

Ayrıca bu oyunu ana ve yan görevleri ile birlikte oynamak isterseniz oyun süreniz minimum 76 saat, maksimum 261 saat 20 dakika olacaktır. Oyun ortalama olarak en az 56 saat 11 dakika, en fazla 193 saat 4 dakika sürüyor. Yani oyunun oldukça uzun süren bir oyun olduğunu söylemek yanlış olmaz.

The Witcher 3: Game Of The Year Edition’ın Ana Oyundan Farkı Nedir?

Başarılı olan ve Yılın Oyunu ödülü alan oyunların çoğunda yer alan Game Of The Year Edition, ana oyunun hikayesinde bir değişime yol açmaz. Genellikle genişletme paketleri olarak piyasaya sürülen bu oyun modu oyundan daha uzun süre keyif alabilmeniz için tasarlanmıştır. Yani oyunun uzatılmış bir versiyonu olduğu rahatlıkla söylenebilir.

The Witcher 3: Game Of The Year Edition Kaç GB Yer Kaplıyor?

Oyunu indirmek için ihtiyacınız olan 40 GB boşluk bu oyunu bilgisayarınızda tutmanız için kullanılacağından 40 GB alana ihtiyacınız olduğu söylenebilir. Ancak bu değerin bir kısmının oyunun rahat bir şekilde dosya genişlemesi yapabilmesi için fazla verilmiş olabileceğini de unutmamanız gerekiyor.

The Witcher 3: Game Of The Year Edition Oynamanız İçin Gereken Minimum Sistem Gereksinimleri

Her oyunu her bilgisayar sistemi kaldıramayacağı için oyun yapımcıları oyunları piyasaya sürmeden önce yayımlayacakları oyunu kaldırabilecek olan sistemleri açıklarlar. The Witcher 3: Wild Hunt Game Of The Year Edition oynamak için ihtiyacınız olan minimum sistem gereksinimleri şu şekilde listelenebilir:

 • İşletim sistemi olarak minimum Windows 7 64 bit işletim sistemine sahip olmalısınız.
 • İşlemciniz en düşük Core i5-2500K 3.3GHz olmalıdır.
 • Ekran kartı olarak GeForce GTX 660 oyunu açmak için yeterli olacaktır.
 • RAM olarak 6 GB belleğe ihtiyacınız var.
 • Sabit disk alanı olarak bilgisayarınızda 40 GB boşluk olmalıdır.

Bu gereksinimleri sağladığınız takdirde bilgisayarınız zorlanmadan oyunu açacaktır ancak keyifli bir oyun deneyimi için önerilen sistem gereksinimlerine sahip olmanız gerekiyor.

Witcher 3 Game Of The Year Edition Kaç Gb?
Witcher 3 Game Of The Year Edition Kaç Gb?

The Witcher 3: Game Of The Year Edition Oynamanız İçin Önerilen Sistem Gereksinimleri

İstediğiniz herhangi bir oyunu açmak için gerekli olan sistem gereksinimlerine sahip olsanız da bu sistem gereksinimleri oyundan zevk almanız için yeterli olmayacaktır. The Witcher 3: Game Of The Year Edition’dan zevk alabilmeniz için karşılamanız gereken önerilen sistem gereksinimleri şu şekilde sıralanabilir:

 • İşletim sistemi olarak Windows 7 64 bite sahip olmalısınız.
 • İşlemciniz Core i7-3770 4-Core 3.4GHz veya üstü olmalıdır.
 • Ekran kartı olarak GeForce GTX 770, önerilen ayarlarda oynamak için ihtiyacınız olan minimum ekran kartıdır.
 • RAM olarak 8 GB bellek bu oyunu oynamak için yeterli olacaktır.
 • Sabit disk alanı olarak 40 GB boşluğunuz olmalıdır.

Yukarıda listelenen sistem gereksinimlerine veya bu sistem gereksinimlerinden daha iyi bir sisteme sahipseniz oyundan zevk almanız kaçınılmaz olacaktır. Sistem gereksinimlerini karşıladığınız müddetçe bir oyunu oynarken herhangi bir sıkıntı yaşamanız mümkün değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu