Sağlık

Ameliyatsız Göz Çevresi Gençleştirme Yöntemleri

Hangi yaşta olunursa olunsun, genç ve bakımlı görünmek herkesin istediği şeylerin başında gelmektedir. Güzel görünmek için kadın erkek ayırt etmeksizin, birçok kişi bıçak altına yatarak estetik ameliyatlar geçirmektedir.

Bu operasyonların belirli bir iyileşme süresi vardır. Bazı operasyonlar, uzun süre kişileri günlük yaşantısının dışına çıkararak uzun bir dinlenme dönemine adım attırır. Ayrıca çoğu operasyondan sonra belirli bir dönem, işlem yapılan bölgede ağrı, sızı, morarma ve buna benzer bulgular görülmektedir.

Yaş ilerledikçe özellikle yüz bölgesinde kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelmektedir. Bu belirtilerin en çok görüldüğü yerlerden birisi, kişilerin göz çevreleridir. Birçok kişinin merakla araştırdığı konulardan birisi, ameliyatsız göz çevresi gençleştirme yöntemleri konusudur. Bu konuda her gün binlerce kişi araştırma yaparak, bıçak altına yatmadan güzelleşmenin sırrını çözmeye çalışmaktadır.

Ameliyatsız Göz Çevresi Gençleştirme Yöntemleri
Ameliyatsız Göz Çevresi Gençleştirme Yöntemleri

Plazma Plexring Nedir?

Ortamda gaz olarak bulunan azot ile su buharına yüksek enerji uygulanarak, plazma haline dönüştürülerek göz çevresine uygulanması işlemine ve bu sayede oluşturduğu iyot bulutu ile göz çevresini yenileyerek gençleştirme sağlamasına plazma plexring işlemi denilmektedir.

Plazma Plexring Uygulaması Ne İçin Yapılır?

Oluşturulan plazma enerjisi sayesinde, cilt temizleme işlemi, cilt tazeleme işlemi ve ameliyatsız göz çevresi estetiği işlemi yapılabilir.

Plexr uygulaması aynı zamanda;

 • Göz kapağı kırışıklıklarının giderilmesini
 • Göz çevresindeki kaz ayaklarının giderilmesini
 • Dudak üzeri çizgi ve kırışıklık giderilmesini
 • Yüzdeki akne ve sivilcelerin giderilmesini
 • Ciltteki lekelerin giderilmesini
 • Yüzde bulunan siğil ve et benlerinin giderilmesini
 • Yara ve ameliyat kesiği izlerinin giderilmesi
 • Karın çatlaklarının giderilmesi işlemlerinde de kullanılmaktadır.

Plexr Nasıl Uygulanır?

Plazma Plexring işlemi herhangi bir ameliyat olmadığından ötürü, öncesinde bir hazırlık evresi bulunmamaktadır. Uygulamayı yapacak olan uzman kişi, uygulamayı yapmadan 15-20 dakika önce hastanın uygulama bölgesini, uyuşturucu krem sürerek uyuşturur. Uygulama sonrasında bölgede, çok küçük kabuk görüntüsü oluşur. Bu görüntü güneşe karşı koruyucu kremlerle kapatılmalıdır. Kabuklanma 4 ile 10 gün arasında ortadan kalkar. Bu süre zarfında yüz bölgesi hassas ve doğal içerikli sabunlarla temizlenmeli duş alırken ise, bebek şampuanları kullanılması tavsiye edilmektedir.

Plexr Etkisinin Süresi

Plexr uygulamasında, uygulama bittikten hemen sonra etkilerini görmeye başlarsınız. Bu işlem ile bölgede toparlayıcı ve sıkılaştırıcı etki hemen sağlanmış olur. Genelde tek seans işlem için yeterlidir. Fakat yeterli olmadığı durumlarda ikinci ya da üçüncü seans da uygulanabilir. İşlem yaklaşık 3 seneye kadar etkisini sürdürür. 3 sene sonunda tekrardan yenilenmesi gerekir.

Plexr İşleminin Yan Etkileri Nelerdir?

Plexr işleminde oluşan yan etkiler, kişilerin hassasiyet durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bazı kişilerin cildi çok hassastır ve yan etki görülme oranı yüksektir. Bazı kişiler de ise herhangi bir yan etki görülmeyebilir. Kişilerin hassasiyetine göre uygulama yapılan bölgede ödem oluşabilir. Bu gibi durumlarda yüksek koruyuculu güneş kremi kullanmanız gerekmektedir. Oluşan ödem 4 gün sonrasında kendiliğinden geçmektedir.

Plexr Uygulaması Kimlere Yapılır?

Plazma pen uygulaması cilt tipinin nasıl olduğu önemli olmaksızın şikayeti olan ve bu şikayetlerinden dolayı ameliyat olmak istemeyen ya da narkoz gibi maddelere alerjisi olan, her yaş grubunda bulunan kişilere yılın her ayında yapılabilmektedir.

Plexr Uygulaması Sonrasında İz Kalır mı?

Plexr pen uygulamasında herhangi bir cerrahi işlem söz konusu değildir. Tedavi süresi boyunca ya da tedavi bittikten sonra herhangi bir ağrı, sızı, yanma ya da acı hissedilmez. Tedavi sonrasında yapılan işlemle ilgili hiçbir şekilde iz kalmamaktadır.

Plexr Uygulaması Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu uygulama ile her ne kadar bıçak altına yatmasak da, uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat etmek, uygulamanın sorunsuz bir şekilde devamlılığı için önemlidir. Dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekildedir;

 • Uygulama yapılan bölge güneş ışınlarından korunmalıdır.
 • Uygulama sonrasında uzmanın söylemiş olduğu süre zarfı içerisinde solaryuma girilmemelidir.
 • Üç gün boyunca duş alınmamalıdır.
 • Sauna ve havuz gibi alanlardan, belirlenen süre boyunca uzak durulmalıdır.
 • Uygulama yapılan bölgede kabuklar oluşabilir. Böyle bir durumda kabuklar koparılmamalıdır. Koparılan kabuklar hijyen açısından zararlı olur ve iyileşmeyi geciktirir.
 • Uygulama yapılan bölgenin sürekli hijyenik tutulması gereklidir.
  Ameliyatsız Göz Çevresi Gençleştirme Yöntemleri
  Ameliyatsız Göz Çevresi Gençleştirme Yöntemleri

Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği ve Kırışıklık Giderme

Birçok kişi göz çevresindeki kırışıklıklardan rahatsız olduğu için, bıçak altına yatmayı göze alırken, birçok kişi ise her ne kadar bu kırışıklıklardan kurtulmak istese de, bunu göze alamaz. Bu gibi durumlarda ameliyatsız göz çevresi gençleştirme yöntemleri arasında olan botulinum uygulaması ile göz çevresi kırışıklıklarından kurtulmanız mümkün. Bu işlem hem göz çevresindeki kaz ayakları için hem de alın kırışıklıklarının giderilmesinde kullanılmaktadır.

Göz çevresi ve derin göz çevresi çizgileri için cilt altına uygulanan dolgular ve buna benzer mezoterapi uygulamaları ile de ameliyatsız bir şekilde estetik yaptırmanız mümkün. Yapılandırıcı, yenileyici, tazeleyici, antioksidan özelliği fazla olan, renk açıcı, kan akışını hızlandırıcı ve vitaminlerin bolca olduğu bir içeriğe sahip olan bu karışımlar cilt altına uygulanır.

Göz çevresinin canlanmasında ve göz altındaki morlukların giderilmesinde PRP yöntemi de aktif bir şekilde uygulanmaktadır. Bu yöntemle kendi kanınızın içerisinde bulunan ve cilt yenileme için gerekli olan maddelerle bir karışım hazırlanır. Bu karışım ihtiyaç duyulan bölgeye enjekte edilir.

Kişinin kendi hücrelerinden oluşturulan bu yöntemde herhangi bir alerjik reaksiyon ya da yan etki bulunmamaktadır. Tüm bu işlemlerin yanı sıra çok daha basit fakat kullanım süresi kısıtlı olan, göz çevresi dolgularını da tercih etmek mümkündür. Bu işlem genellikle 6 ay süreyle yenilenir.

Ameliyatsız göz çevresi estetiği ve kırışıklık giderme işlemi yapılmadan önce mutlaka iyi bir şekilde araştırılma yapılmalıdır. Gerçekten alanında uzman kişiler tarafından yapılan müdahalelerde herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu