Çakra Dengesi İçin Kullanılacak Taşlar Hangileridir? Anlamları Nelerdir?

Çakralarımızı dengede tutmak çok önemlidir. Denge için uğraş gösteren çakralarımızda az veya çok enerji bulunması dengesizlik oluşturmaktadır.

Çakralarımızda dengesizlik olduğunu anlayacağımız işaretler neler bunları sıralayalım;

  • Hastalanmak veya iyileştikten sonra tekrar hastalanmak.
  • Aslında her şey yolunda gidiyordur ancak sizin içinizde bir şüphe vardır. Hiç bir şeyin yolunda gitmediği konusunda bir hisse kapılmak.
  • Olmayacak zamanda olmayacak yerlerde olmayacak basit hatalar yapmak.
  • Her şeyin alt üstü olacağını düşünmek ve bu hisse kapılmak.

Eğer sizde de bu belirttiklerimizden en az 1 tanesi kendi kendini tekrarlıyorsa çakralarınızda bir dengesizlik olduğunun göstergesidir. Bu durumda telaş yapmayın. Vücudumuzda bulunan 7 çakra için ayrı ayrı taşlar sayesinde bu durumlardan rahatlıkla baş edebilirsiniz. Çakra dengesi için kullanılacak taşlar geçelim.

Çakra Dengesi İçin Kullanılacak Taşlar Hangileridir? Anlamları Nelerdir?
Çakra Dengesi İçin Kullanılacak Taşlar Hangileridir? Anlamları Nelerdir?

Üçüncü Göz Çakra İçin Sodalit Taşı

Sodalit taşı 3.göz çakramız için en ideal taştır. Temel duygusu bilgeliktir. Kendimize karşı dürüst olmamızı sağlayacaktır. İnandıklarımızın peşinden gitmeye , kendi düşüncelerimizi ifade edebilmeye hatta kendinizi ifade etmeye çok yarar sağlar. Eğer ki sezgi ve hislerinize güvenmeniz konusunda bir destekçi arıyorsanız bu taşı yanınızdan ayırmayınız.

Sodalit taşını kullanmak için alnımızın ortasına yerleştiriyoruz ve konsantre olmaya başlıyoruz. Tek odak noktamız sezgilerimiz olmalıdır. Sezgilerimizi güçlendirmeye başlıyoruz. Odağımızın açıldığını hayal ediyoruz ve bunu yaparken sadece mavi renge odaklanıyoruz. Bu sayede üçüncü göz çakramızı dengede tutuyoruz.

Solar Plexus Çakra Taşı Sitrin

Solar Plexus çakramızı dengede tutmak için Sitrin taşını kullanıyoruz. Bu çakra için taşımızın rengi sarı ve tonlarında olması gerekir. Sitrin taşı da tam bu renkleri kapsamaktadır. Sitrin taşını göbek deliğimizin 4-5 cm üst kısmına yerleştiriyoruz. Güneşli bir günü hayal edin. Parlak ve sıcak. Hayatımıza yön vermek için aldığınız kararları düşünün. Sitrin taşının temel duygusu kararlılıktır.

Enerjisini renginin de belli ettiği gibi güneşten almaktadır. Kişinin kendisini ifade edebilmeyi arttırır. Aynı zamanda güven ve üreticilik üzerinde büyük bir etkisi vardır. Sitrin taşının negatif enerji emmesinden dolayı bedenimizi, zihnimizi ve ruhsal temizliğimize yardımcı olmaktadır.

Boğaz Çakra Taşı Krizokol

Krizokol taşı sayesinde merhamet duygumuz artacaktır. Temel duygumuz ise dürüstlüktür. İletişim gücümüzü arttırır. Kendi zihin sağlımızı koruyarak, motivasyon konusunda çok büyük bir yardımcıdır. Duygularımızı ve düşüncelerimizi rahat ifade edebilmemizi sağladığı gibi toplum karşısında yapacağımız konuşmalarda duygu ve düşüncelerimizi dengeler ve sakin kalmamızı sağlar.

Krizokol taşımızı gırtlağımızın tam üzerine yerleştiriyoruz. Mavi renge odaklanarak vücudumuza mavi enerji dolduğunuz hayal ediyoruz. Bu sırada aklımızdaki düşünceleri silerek sadece olumlu konuşmayı, açık iletişimi ve güçlü sözleri düşünüyoruz. Bu düşüncelerin ardından kendinizi ve nasıl bir hayat yaşamak istediğinizi düşünmeye başlayın. Bu sayede çakramız dengeye girecektir.

Kalp Çakra Taşı Pembe Kuvars

Pembe kuvars taşının temel duygusu sevgidir. Aşk ve barışı size getirme konusunda yardımcı olur. Kalp çakramızla iletişim halinde olan bu taş, kalbimizden kötülükleri arındırarak istediğimiz bütün sevgilere açacaktır.

Tüm ilişkilerimizde sevgi bağlarını kuvvetlendirmeye yardımcı olacaktır. Kalbimizde bulunan aşkı, sevgiyi ve tutkularımızı yükselterek empati gücümüzü arttıracaktır. Pembe kuvars taşımızı göğüs kafemizin ortasına yerleştirerek tüm ilişkilerimizi gözden geçirmeye başlıyoruz.

Bu ilişkiler aile ilişkileri olsun, iş ilişkileri olsun, arkadaşlık ilişkileri olsun ve hatta kendi ile ilişkileri olsun hiç fark etmez. Hepsini sırasıyla gözden geçirmeye başlıyoruz ve sadece pembe renge odaklanıyoruz. Öfkemizin bedenimizden ayrıldığınız hayal ediyoruz. Yaşamımızı her ne olursa olsun her haliyle kabul ettiğimizi hayal ediyoruz. Kendimizi büyük ölçüde rahatlamış hissedene kadar bu adımları tekrar ediyoruz.

Sakral Çakra Taşı Akik

Temel duygusu değişim olan bu çakra taşımız turuncu ve tonlarına en hakim taşlardan biridir. Sakral çakramızı dengede tutmak için en çok kullanacağımız taştır. Akik taşı bizde neşe ve coşku getirir. Bu sayede güçlü ve keyifli bir his sağlar. Cinsel güç için oldukça etkili bir taştır. İş görüşmelerimizde ya da yeni bir iş kuracağımız zaman enerjisi ile şans ve yepyeni fırsatlar sunacaktır.

Akik taşını pelvik kemiğimizin tam orta kısmına yerleştiriyoruz. Akik taşında bulunan şifalı enerji ile tüm vücudumuzu kaplıyoruz. Vücudumuzun tamamıyla turuncu renge büründüğünü hayal edin. Resmen etrafınıza enerji saçıyorsunuz. Cinsel güç ve iş konusunda yaratıcılıklar düşünmeye başlayın. Konuları düşünürken ışığınızın daha da yaygınlaştığını hissettiğiniz an ki konuya yoğunlaşarak devam edebilirsiniz.

Çakra Dengesi İçin Kullanılacak Taşlar Hangileridir? Anlamları Nelerdir?
Çakra Dengesi İçin Kullanılacak Taşlar Hangileridir? Anlamları Nelerdir?

Kök Çakra Taşı Hematit

Hematit taşı insana kabullenme hissini verir. Koruyucu özelliği olan nadir taşlardan biridir. Köklenme konusunda büyük fayda sağlar. Saçların daha gür çıkmasından tutunda kan dolaşımını hızlandırmaya kadar büyük etkileri vardır. Hafızamızı güçlendirmeye çok büyük yarar sağlar.

Çok stresli olan ve karar vermede güçlük çeken kişiler için özellikle tavsiye edilir. Hematit taşını uyluklarımızın arasına yerleştiriyoruz ve daha mutlu bir hayat sürdüğümüzü hayal etmeye başlıyoruz. Bunun yanında yaşam temelimizin kuvvetlendiğini düşünüyoruz. Düşündüğümüz her şeyin siyah ve kırmızı renklere büründüğünü hayal edin.

Taç Çakra Taşı Ametist

Ametist taşının temel duygusu empatidir. Uyum ve denge konusunda büyük fayda sağlar. En şifalı taşlar arasında yer alır. Hissetmiş olduğumuz negatif enerjiyi kendi bünyesinde toplayarak rahatlamamızı sağlar. Zihinsel yorgunluğu giderme konusunda bir numaradır. Stres seviyesini en az indirger. Kendimize huzur vererek karar verebilmek gücümüzü ön plana çıkarır.

Uyku problemi çeken insanlar yastığının altına koyarak bu durumu ortadan kaldırabilir. Ametist taşını başımızın üzerine koyarak mor bir ışık düşünüyoruz. Vücudumuza pozitif bir enerji dolduğunu hayal edin. Yaşantımızda ki problemleri düşünmeye başlayın. Ve bu problemlerin yavaş yavaş yok olduğunu hayal edin. Tamamen rahatlayana kadar tekrarlayın.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu