Bilgi Kutusu

En Güzel Günaydın Mesajları

Günaydın mesajları; alacak olan kişinin güne daha mutlu uyanmasına yardımcı olan, iki kişi arasında samimi bir bağ kurulmasına neden olan, duygusal bağları kuvvetlendiren ve her durumda insanları mutlu eden içeriklerdir. Günaydın mesajlarının atılması için, öncelikle atmaya karar verecek olan kişi tarafından hazırlanması gerekir.

Mesaj içeriğinin belirlenmesi ve en güzel sözlerin yazılması için ise; aileye mi, sevgiliye mi, çalışma ortamındaki insanlara mı, yoksa kişinin kendi hayatında yer edinmesini istediği bir insana mı mesaj atacak olduğuna karar vermesi gerekir. Daha sonra, en güzel günaydın mesajları karşı tarafa iletilebilir.

En Güzel Günaydın Mesajları
En Güzel Günaydın Mesajları

En Güzel Günaydın Mesajları Nereden Bulunabilir?

En güzel günaydın mesajları, insanların yoğun bir şekilde araştırıyor olmasından dolayı birçok mecrada paylaşılmaya başlanmıştır. Paylaşımlar içerisinden en orijinal olanları ve mesajı göndermesi gereken ile alıcı olan taraf arasında en fazla bağlantı kurmakta olanın seçilmesi şarttır.

Belirtilen her durum için sayısız örnek bulunurken ve örneklerin çoğaltılma imkanı da varken; internet üzerindeki söz sitelerinden, çeşitli blog yazıları içerisinden ve şiir dizeleri içerisinden seçilecek olan sözler kullanılabilir. Ayrıca, duygusal olarak yoğun olunan bir dönemde mesaj atacak olan kişinin kendi içeriğini oluşturması da mümkündür.

En Güzel Günaydın Mesajları Sevgiliye

Sevgililerin kendi aralarında atabilecek oldukları günaydın mesajları vardır. Bu mesajların içerikleri hazırlanırken; taraflar arasında yaşanan ve özel olan bir anı kullanılabilir, gülümsetecek bir fotoğraf mesaj içeriğine eklenebilir ve en anlamlı bulunan cümleler yazılabilir.

Bu şekilde, sevgiliye gönderilmek istenen en güzel günaydın mesajlarınaysa şu örnekler verilebilir:

 • Uyandın mı? Ona göre günüm aydın olacak. Ben uyandım, günaydınlar sevgilim.
 • Bugün sensiz uyanmak o kadar kötü geldi ki, gün aymadı diyerek gözlerimi açtım. Birlikte uyuyup uyanacağımız nice sabahlar bizim olsun, günaydın aşkım.
 • Sevmek o kadar güzel ki, sabah kalkmak için bir nedeni oluyor insanın. Sen benim en güzel uyanma sebebim, aydınlığım ve yarınlarımsın. Günaydın bir tanem.
 • Benim günüm, sen bana baktığın zaman aymıştı. Şimdi olan her sabah teferruat. Seni seviyorum ömrüm ve günaydın.
 • Sen benim yıldızımsın, güneşim olduğun gibi, sen benim bitmeyen günlerimsin tıpkı bugün olduğu gibi, günaydın sevgilim günaydın benim en güzel günüm.
 • Sensiz doğsada güneş odama, biliyorum kalbimiz bir ayrı olsakta, şimdi yanında olamasamda, güneşe bak sana gülüyorum usulca, seviyorum seni günaydın sevgili.
 • Seni sevmek güneşe dokunmak gibi, sana bakınca eriyor içimdeki buz kütleleri, her günüm seninle başlar, seninle yaşanır ancak bu hayat, günaydın aşkım.
 • Günaydın yüreğime yağmur gibi yağan, gece mi yıldız yıldız bezeyen, karanlığımı dolunay gibi aydınlatan aşkım, günaydın.
 • Günaydın yeni doğan masum tatlı güneşim… Günaydın kır çiçeğim… Günaydın gönlümü fetheden sevgilim. Günaydın..
 • Dur gitme söylenmemiş sözler var suskun dudaklarımda çığlıklarımda hapsettiğim tomurcuk tomurcuk sevgilerim , çatlamaya hazır yeni baştan yaşanacak sevdalar, yüreğimde günaydınım.
 • Her şey seninle başlar. Seninle bir her günüm seninle doğsun. Seninle batsın günaydın günümün en güzel varlığı.
 • Sensiz doğsa da güneş odama, biliyorum kalbimiz bir ayrı olsak da, şimdi yanında olamasam da, güneşe bak sana gülüyorum usulca, seviyorum seni günaydın sevgili.
 • Başımı yastığa koyduğumda tek dileğim oluyor seni görmek rüyamda ve bu gecenin sabahında da seni gördüm rüyamda, günaydınlar olsun sana biricik sevgilim.

Olacak şekilde, bu anlamlı cümlelerin sevgiliye iletilmesi sağlanabilir. Ayrıca, özel zaman anıları da cümlelerin başına eklenerek mesajların daha anlamlı kılınmasına neden olunabilir.

Aileye En Güzel Günaydın Mesajları

Aile, kişinin içerisinde yaşadığı ve hayatının en önemli zaman aralıklarını geçirdiği topluluktur. Ayrıca, hayatın hangi döneminde olunursa olunsun, ailenin hatırı her zaman ayrı olarak yer edinecektir. Bu nedenle, aile bireylerinden her birine veya herhangi birine gönderilmek istenen günaydın mesajları da anlamlı olmalıdır. Aile içerisindeki muhabbet durumuna göre; şakalaşmalar içeren, duygusal anlam yüklemeleri olan, herkesi kapsayan veya özlem içeren günaydın mesajları atılabilir.

Örnek olarak; besleyicim ve koruyucum olan aileme günaydınlar, kalbimin en güzel köşesi olan aileme günaydın, bugün siz olmadan güneş çok boş doğdu canım ailem ve bu şekilde türetilecek olan günaydın mesajları gönderilebilir. Aile bireyleri arasındaki iletişimden dolayı, gönderilen ve anlam yüklemesi olan mesajlar oldukça güzel bulunacaktır.

İş Arkadaşlarına En Güzel Günaydın Mesajları

İş ortamı, insanın huzur yakalaması ve adapte olması gereken ortamların başındadır. İş ortamının sevilmesinde ve konsantre olunmasının artırılmasında ise iş arkadaşlarının önemi yadsınamaz. Doğal olarak; sevilen, iletişim canlılığı korunmak istenen, verilen değerin yansıtılmak istendiği iş arkadaşlarına özel olarak günaydın mesajları oluşturulabilir. Bu içerikteki günaydın mesajlarında, mesajın toplu olarak mı yoksa özel olarak mı atılmak isteneceğine karar verilir.

İş ortamının samimiyetin yanı sıra ciddiyet de gerektiriyor olması, toplu olarak atılacak günaydın mesajlarında üslubun korunması gerektiğini gösterecektir. Doğal olarak; günaydın arkadaşlar, her birimize kolaylıklar dilerim ve günaydınlar, günaydın arkadaşlar gecikmeden işyerimizde olalım, şeklinde öz ifadeler içeren ve insanlara seviyeli bir samimiyet sunan mesajlar gönderilmelidir.

En Güzel Günaydın Mesajları Ne Zaman Atılmalıdır?

En güzel günaydın mesajlarının atılması için, belirli bir zaman diliminin tercih edilmesi daha etkili olacaktır. Çünkü insanlar; uyandıkları zaman kısa sürede olsa telefona bakan ve mesajları okuyan, ilerleyen zaman aralıklarında daha fazla telaşlı olan ve koşturan bir yapıya sahiptirler. Bu nedenle günaydın mesajlarının koşuşturma içerisinde atılmaması, daha fazla hissin oluşması için dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Belirtilenlerden hareketle, karşı tarafın ortalama olarak sabah kaç saatlerinde uyanıyor olduğu bilinmelidir. Bu saatten yaklaşık on beş dakika kadar öncesinde atılacak olan mesaj; uykunun aniden mesaj sesiyle bölünmesini önler, uyanıldığı zaman doğrudan okunabilir ve koşuşturma içerisinde olmayan insanın daha fazla mutlu olmasını sağlar.

En Güzel Günaydın Mesajları
En Güzel Günaydın Mesajları

En Güzel Günaydın Mesajları İçin Genel Örnekler Nelerdir?

En güzel günaydın mesajları için oluşturulan bazı örnekler, karşı tarafa atılırken şablon olarak kullanılabilir. Yani, hazır olarak bulunan mesajların bazı kısımları değiştirilebilir veya eklemeler yapılarak düzenlenebilir.

Doğal olarak, şablon şeklinde veya doğrudan günaydın mesajı olarak gönderilebilecek olan mesajlar şöyledir:

 • Gece bitmeyecek sanıyordum. Benim gündüzüm olacağını bilmiyormuşum. Sen varken her yanım aydınlık, her sabahım güzel ve her anım oldukça anlamlı. İyi ki hayatımda olduğunu söylemiş miydim? Günaydın.
 • Yarınım, her sabahım ve baharım sen olsan çok güzel olmaz mıydı? Sahi, nasıl başardın kendine bu kadar bağlamayı sevgilim? Günün aydın olsun, günlerimiz aydın olsun… Her geçen gün yeni günlere aydın diyelim.
 • Sevginin ve özlemin tanımını bilemem ama seninle gülümsemenin tanımını verebilirim. Kalbime ektiğin her güzel his tohumu beni benden alıyor, daha bir unutkan kılıyor. Ben seninle sevgiye aşinayım artık, sevgiyi bile tanımlayamaz kadar da sarhoş. Sabahın güzel geçsin.

Olacak şekilde, mesajların günaydın içerikli olarak kullanılması mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu