Teknoloji

En Pahalı Saat Markaları

Saat, hem kadınlar hem de erkekler için en sık kullanılan aksesuarlardan birisidir. Bazı kişiler için sadece aksesuar olarak kullanılmaktan ibaret olsa da bazı kişiler için neredeyse bir tutkudur. Saat takmak konusunda özenli olan kişiler seçimlerini yaparken kaliteli ve marka saatler seçmeye özen gösterirler.

Markası ve kalitesi ile neredeyse tüm dünya tarafından tercih edilen kimisi pahalı kimisi daha uygun fiyatlı birçok saat olsa da bazı markalar vardır ki fiyatları ile neredeyse dudak uçuklatır. Tüm dünya tarafından bilinen ve özel üretimlerle dünyanın belirli yerlerinde satışa sunulan bu özel tasarım saatler genel olarak sınırlı sayıda sunulurlar. Peki, en pahalı saat markaları hangileridir?

En Pahalı Saat Markaları
En Pahalı Saat Markaları

Dünyanın En Pahalı Markaları

Ülkemizde kaliteli üretim ve satış yapan birçok marka vardır. Ancak dünya genelinde birçok kişinin bildiği gerek pahalılıkları ile gerekse birbirinden büyüleyici tasarımları ile saat tasarımı yapan bazı markalar vardır ki her şekilde kendilerini belli ederler.

Dünyanın en pahalı saat markaları;

 • Patek Philipphe,
 • Vacheron Constantin,
 • Audemars Piguet,
 • Jaeger-LeCoultre,
 • Hublot,
 • Rolex,
 • Piaget,
 • Breguet,
 • Chopard,
 • Girard-Perregaux,
 • Cartier,
 • IWC,
 • Blancpain,
 • Breitling,
 • Ulysse Nardin,
 • Penerai,
 • Omega,
 • Montblanc,
 • TAG Heuer gibi markalardır.

Bu markalar birçok ülkede satış yaparlar. Özel olarak tasarlanan ve üretilen saatlerin fiyatları ise oldukça pahalıdır. Neredeyse tüm markaların kuruluş tarihleri oldukça eskidir. Yıllardır piyasada kalmayı başaran nadir ürünler olduğundan dolayı varlıklı kişiler tarafından sıklıkla tercih edilirler.

Patek Philippe Markası ve Fiyatları

Patek Philippe, neredeyse dünyadaki en pahalı saatleri üreten marka olarak bilinir. Özel olarak çıkardığı seriler oldukça yüksek miktarlara satılmaktadır. Özel üretilen saatleri kraliyet aileleri tarafından satın alınmaktadır.

Üretilen ürüne göre fiyat aralıkları değişiklik gösterse de en çok satılan ve tercih edilen ürünlerin fiyatları yaklaşık olarak 22.000 Euro, 29.000 Euro gibi rakamlardan başlayarak 76.000 Euro ve 119.000 Euro’nun üzerine çıkabilmektedir. Bu markayı bu kadar pahalı kılan en önemli detaylardan birisi sadece kraliyet aileleri tarafından sıklıkla tercih edilmesi değildir. Marka üretimini yaptığı saat tasarımlarında eşi benzeri olmayan beyaz altınlar kullanır.

Vacheron Constantin Markası ve Fiyatları

Vacheron Constantin, kurulumu en eski tarihlere dayanan saat üreticileri arasında yer almaktadır. Yıllardır devam eden tecrübesi ve kendini her zaman geliştiren kalitesi ile dünya markaları arasında yer almayı başarmıştır.

1755 yılında İsviçre’de kurulan bu saat markası ülkenin en önemli simgelerinden birisi haline de gelmiştir. Özel olarak üretimi yapılan bazı saatleri ise Danold Trump, Rick Ross, Marlon Bradno gibi isimler kullanmaktadır. Üretim tarihinden itibaren satışa sunulan en pahalı saati ise yaklaşık olarak 2.77 milyon dolar değere sahiptir.

Audemars Piguet Markası ve Fiyatları

Dünyanın en pahalı saat markalarından bir diğeridir. Pahalı olmasının en büyük nedeni ise oldukça eski yıllardan günümüze taşınan markalar arasında yer almasıdır. Marka bir aile şirketi olarak kurulmasının ardından günümüzde hala aile üyeleri tarafından yönetilmeye devam edilen nadir saat üreticileri arasındadır.

Tüm yöneticilerinin aile üyesi olduğu bu marka dünyanın en pahalı saatlerini üretmeye ve sunmaya devam etmektedir. Bu markadan saat almak isteyen kişilerin 7000 dolar ve 850.000 dolar arası ödeme yapması gerekir. Üretim tarihinden itibaren en pahalı olan tasarımı ise 545.000 dolara satılmıştır.

Jaeger-LeCoultre Markası ve Fiyatları

Modern saat tasarımları ile dünyanın en pahalı markaları arasında yer almayı başaran bir diğer saat markasıdır. Pahalı olmasının yanı sıra üretimlerinde kullandıkları hassas yöntemlere hayran kalmamak mümkün değildir. Tasarım olarak oldukça karışık görünen desenleri tercih ederler.

Bu durum işçiliklerini sergilemek için tercih ettikleri bir yöntemdir. Karışık ve farklı boyutlardaki saat tasarımlarına saat ayarlarını eklemeyi başaran tek marka olarak bilinmektedir. Markadan saat satın almak isteyen kişiler için ise an düşük fiyat 5000 dolardır. Satılan en pahalı tasarımı ise 45.000 dolar olarak bilinir.

Hublot Markası ve Fiyatları

Hublot, spor tasarımları ön plana çıkan markalardan birisidir. Alışılmışın dışında spor tarz üretimleri ile 1980 yılında kurulmuş ve kurulduğu andan itibaren bu farklı tasarımlar tarihe damgasını vurmayı başarmıştır. Bu döneme daha ağır ve detayları fazla olan saatler üretildiğinden dolayı, Hublot markasının oldukça spor detaylara sahip saatlerini piyasaya sunması farklı tasarım meraklılarının dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Marka aynı zamanda 2010 yılından bu yana Formula 1’in resmi saat markası olarak bilinmektedir. Fiat aralıkları 4200 dolar ve 5 milyon dolar arasında değişiklik gösterir. En pahalı üretimi olan saati ise 191.723 dolara satılmıştır.

En Pahalı Saat Markaları
En Pahalı Saat Markaları

Rolex Markası ve Fiyatları

Diğer pahalı markalara nazaran halk arasında en bilinen saat markalarından birisidir. Hem kadın saatleri hem de erkek saatleri üretimi konusunda oldukça çeşitliliğe sahip bir markadır. Kuruluşu oldukça eski yıllara dayanmasına rağmen üretim esasları arasında zaman ayak uydurmak vardır.

Oldukça yenilikçi modeller üretmesine rağmen piyasada el işçiliği ile saat üreten tek marka olarak bilinir. Rolex marka saatlerin fiyat aralığı ise yaklaşık olarak 5000 dolar ve 650000 dolar arasında değişiklik göstermektedir. Markanın en pahalı olan saat tasarımı ise 15.5 milyon dolara satılmıştır.

Piaget Markası ve Fiyatları

Kuruluşu eski yıllara dayanan markalardan birisidir. Kuruluşunun ilk yıllarında lüks mücevher tasarımları ile adından bahsettirmiş olsa da zaman içerisinde mücevher işçiliği ve saat tasarımlarını birleştirerek dünyanın en pahalı markalarından birisi olmayı başarmıştır.

Özellikle kadınlara özel yapılan tasarımları ile birçok kişiyi kendisine hayran bırakmaktadır. Markanın fiyatları ise yaklaşık olarak 7000 dolar ve 3.3 milyon dolar arasında değişiklik göstermektedir. En pahalı tasarımı ise 500.300 dolara satılmıştır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu