Bilgi Kutusu

Türkiye’deki Şirketlerin %2,91’i eOfis’te Kuruluyor

Türkiye’deki yeni nesil ofis hizmetlerini devreye alan ilk marka olan eOfis, paylaşımlı ofis , sanal ofis, hazır ofis ve toplantı salonu kullanımının Türkiye’nin farklı şehirlerine yayılması ve firmalar tarafından benimsenmesi adına temellendirdiği stratejisini sürdürüyor. İstanbul dışında 13 büyükşehirde hizmet veren markanın bu büyükşehirlerde toplamda 55 lokasyonu yer alıyor.

E-Ofis Avantajları

TOBB tarafından paylaşılan 2020 yılında illere göre kurulan şirket sayısına bakıldığında da sadece İstanbul’da 53.232 şirketin kurulduğunu görüldü. Bu sayı ofis kiralama rakamlarına da olumlu yansıyor.

Özellikle yeni kurulan şirketlerin yasal adres zorunluluğundaki tercihi Sanal Ofis oluyor. Girişimcilere yasal adres sağlamanın yanı sıra çağrı hizmeti ve kargo takibi gibi imkanlar sunan sanal ofisler bu anlamda yeni girişimcilere önemli bir çözüm sağlıyor. Fiziksel ofise göre çok daha az maliyetle çözüm üreten bu model ülkemizde de son yıllarda oldukça fazla kullanılıyor.

Girişimcilerin en büyük gider kalemlerinden biri olan ofis kirasını ortadan kaldıran bu sistem mali anlamda önemli bir katkı sağlıyor. Merkezi lokasyonlardaki bilinen plaza ve çalışma alanlarında yasal adres olarak yer alma imkanı sağlayan Sanal Ofis sistemi bu açıdan girişimlerin marka değerini de yükseltiyor. Beraberinde birçok farklı hizmet sunan sanal ofisler ayrıca fiziksel kullanımlar da sunabiliyor.

Yalnızca tercih edilen yasal adreste değil 55 lokasyonun tamamında müşterilerine çözüm üretiyor. Bu anlamda sanal ofis tercihinde bulunacak girişimlerin bunları göz önünde bulundurması önemli bir alan oluşturuyor.

Son yıllarda önemi artan “Network” kavramını da destekleyen sanal ofisler farklı sektörlerde çalışan girişimleri bir araya getirebiliyor. 55 lokasyonda Sanal Ofis hizmeti sunan eOfis bünyesinde bulunan 10.000 şirket gibi binlerce şirketin yer aldığı ağlar yeni iş imkanları doğuruyor. Bu anlamıyla sanaldan gerçeğe dönüşen bir iş kurgusu da gelişiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu