Bilgi Kutusu

Hurdacı Nedir? Hurdalar Nasıl Satılır?

Hurdacı ve hurda alan kurumlar, kişilerin artık kullanmadığı eşyalarını geri dönüştürmek üzere satın alan kişi ve şirketlerdir.

Hurdalar, genellikle bahsedilen şirketler aracılığı ile alınır. İstanbul ve tüm semtlerinde yetkili bir hurdacı firması olan İstanbul Hurdacı ile iletişime geçerek, artık kullanılmaz halde olan hurdalıklarınızı satabilirsiniz.

İstanbul Hurdacı

Böylece hem gelir elde eder hem de geri dönüşüme bir katkı sağlamış olursunuz. Siz de kendi sürecinizi başlatmak adına İstanbul Hurdacı ekibinden tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Hurda Satım İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Elinizde mevcut olan hurdalıkları satabilmek için İstanbul Hurda ile iletişime geçebilirsiniz. Bu süreçte profesyonel bir hizmet alarak kazanç elde edebilirsiniz. Alanında uzman ekibı, hurda formundaki ürünlerinizin ebat ve ağırlıklarına göre bir fiyat belirlemektedir. Bu fiyatlar ışığında süreci onaylamanız halinde işlem başlatılır.

Tüm bu işlemler kısa süre içinde tamamlanır. Başlangıç olarak dilerseniz malzemelerin fotoğraflarını iletişim numaraları ya da mail üzerinden bize iletebilirsiniz. Sonraki süreçte ise materyaller sizden hurdacı firmaları tarafından teslim alınarak ödeme yapılır.

Hurda Çeşitleri Nelerdir?

Pek çok farklı çeşidi olan ürünler hurdacı şirketleri tarafından kategorilere ayrılmıştır. Bu kategoriler arasında;

 • Paslanmaz ürünler,
 • Kağıtlar,
 • Kurşun,
 • Demir,
 • Krom,
 • Bakır gibi alternatifler yer alır.

Her ürün ayrıştırılmak üzere kendi özelinde sınıflara ayrılır. Geniş bir aralığa sahip olan bu kategori aynı zamanda farklı fiyat aralıklarını da bünyesinde barındırmaktadır. Bu nedenle firmalar ile görüşme sağlarken elinizdeki eşyaların hangi sınıfta yer aldığını da belirterek doğru bilgi alabilirsiniz.

Hurda Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Satacağınız hurdaların fiyatları da ağırlığına ve materyaline göre değişiklik gösterir. Dolayısıyla net bir fiyat bilgisi verilememektedir. Satın alım rakamlarının belirlenmesinde de şirket ya da hurdacı ekipleri değil, genel geçer materyal ücretlendirmeleri hakimdir. Kişilerin en fazla merak ettiği konular arasında yer alan ‘’Hurdacı kilosu ne kadar?’’ sorusu da şöyle cevaplanabilir:

 • Hurda türü
 • Miktarı
 • Geri dönüştürülebilirliği

Tüm bu etkenler fiyatın belirlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Kendi sürecinizi başlatmadan önce malzemelerin ağırlığını, miktarını ve dönüştürülebilir olup olmamasını da firmaya belirtebilirsiniz. Böylece daha kolay ve sağlıklı bir yol izlemiş olursunuz.

Hurda Satımlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hurda satışı yaparken, eşyalarınızı teslim edeceğiniz firma ve hurdacı oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Doğru fiyat veren bir şirket ile çalışırsanız, büyük oranda kazanç elde edebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak dikkat edilmesi gereken diğer noktalar ise şöyle sıralanabilir:

 • Eşyaların hurda kategorisinde olup olmadığı incelenmelidir.
 • Geri dönüşüme destek olacak malzemelerden oluşması önemlidir.
 • Mevcut kriterlere sahip olmayan ürünler birer çöpten ibarettir, dikkat edilmelidir.
 • Ayrıştırma işlemi yapılmalı ya da yaptırılmalıdır.
 • Önceden bir fiyat teklifi istenmelidir. Bu noktada güvenilir şirket ve kişilerle iş birliği içinde olmak önem taşır.
 • Keşif yapılmalıdır.
 • Güncel hurda fiyatları takip edilmeli ve bilgi sahibi olunarak iletişime geçilmelidir.

Yukarıda sıralanan tüm unsurlar karşılandığı takdirde başarılı bir alım-satım süreci yürütebilirsiniz. Böylece çevreye ve kendi cebinize katkı sağlarken aynı zamanda ekonomik açıdan da büyük bir adım atmış olursunuz. Türkiye genelindeki ayrıştırma çalışmalarına da destek sağlayabilirsiniz.

Geri Dönüşüm için En Değerli Hurdalar Nelerdir?

Pek kişinin ne anlama geldiğini bilmediği ve merak ettiği “Sarı hurda nedir?’’ sorusuna yanıt olarak altın cevabı verilebilir. En değerli hurdalar arasında yer alan altın, bazı eşyaların -özellikle teknolojik aletlerde- bağlantı noktalarına yerleştirilir. Doğal olarak hurdacı firmalarına sattığınız ürünlerin içinde de altın yer alır. Bu noktada en değerli hurdalar arasında yer alan altınların satış fiyatları da epey yüksektir.

Bu sayede öngörüleceği üzere; ‘’Hurda altın nedir?’’ ve ‘’Değeri var mıdır?’’ sorularına da verilecek yanıt, evettir. Oldukça değerli bir ürün olarak altın materyaller, büyük oranda gelir elde edebilmenizi sağlar. Fakat unutulmaması gerekir ki ürünlerin miktarları da geri dönüşüm oranları da bu noktada etkili bir unsurdur.

Hurda Fiyatları 2022

Alım-satım yapmak isteyenlerin en sık merak ettiği diğer konu başlıklarından biri de ‘’Hurda fiyatları ne kadar?’’ sorusudur. Bu konu hakkında net bir yanıt verilememekte beraber güncel fiyatlandırmalar daima takip edilmelidir. Hem bireysel hem de şirketler bazında bir fiyat araştırması yapılmalıdır. Sonrasında ise size uygun bir hurdacı firmasını tercih ederek güvenli satış sürecinizi başlatabilirsiniz.

Fiyatlandırmalar her sezonda değişiklik gösterir. Dolayısıyla materyallerin değişmez bir ücreti yoktur. Elinizde olan malzemelerin miktarı ve yapısına göre istanbul-hurdaci.com’a ulaşarak fiyatlandırma detaylarını öğrenebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Bir Kilo Kağıt Ne Kadar?

Kağıt hurdaların ücretleri, yapılarına ve dönemin fiyatlandırılmalarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

1 Kilo Plastik Ne Kadar?

Plastiğin yapısı ve geri dönüştürülebilirlik durumuna göre farklı fiyat aralıklarında satın alınır.

En Pahalı Hurda Nedir?

Hangi hurdanın kaç kilogram geldiğine göre materyallerin pahasında değişiklikler görülmektedir.

Sonuç

Hurda alım satımları son yılların en sık tercih edilen sektörleri arasında yer alır. Bunun nedeni ise doğaya dönüş ve ürünlerin geri dönüştürülebilir olmasıdır. Dolayısıyla hem doğanın dengesini bozmamak hem de kullanılmaz durumdaki materyalleriniz üzerinden kazanç elde etmek için eşyalarınızı hurdaya çıkartabilirsiniz.

Artık kullanmadığınız ürünleri satarak yeni eşyalarınıza da yer açabilirsiniz. Hurdacılık faaliyetlerine dair tüm detayları öğrenmek ve yetkililer ile görüşme sağlamak için istanbul-hurdaci.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Böylece kısa süre içinde profesyonel bir destek alarak satış sürecinizi planlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu