Moda

Erkek Kombin Önerileri

Kadın giyimin erkek giyimden daha detaylı olduğunu düşünenler olabilir. Bu düşüncenin yanlış olduğunu belirtmek gerekir. Erkek giyimde, şık ve tarz bir görünüm ortaya koymak için uygulanması gereken pek çok detay bulunuyor. Yanlış parçaların bir arada kullanılması görünümü pürüzlü hale getirebilirken doğru parçalarla yapılmış bir kombin tüm dikkatleri üzerine çekebilecek bir potansiyele sahip olabilir. Erkeklerde şık ve tarz görünümler için erkek kombin önerileri sıralayacağımız bu yazıda hepsini detaylıca inceleyeceğiz.

Erkek Kombin Önerileri
Erkek Kombin Önerileri

Pantolon Seçimini Doğru Yapın

Pantolon seçerken tüm pantolonlarla bir tarz oluşturulabileceği düşünülmemelidir. Vücudunuzu iyi tanımalı ve ona göre seçimler yapmalısınız. Her pantolon üzerinizde istediğiniz gibi durmaz. Mesela bacaklarınız kalın ve kaslı bir görünüme sahipse dar pantolonlardan kaçınmak gerekir.

Bunun yerine jogger pantolonlar tercih etmek iyi görünmenin yanında rahatlık açısından da destekleyici olur. Trendlerin ne olduğu elbette önemlidir ama jean pantolon seçiminde fiziksel özelliklerinizi hesaba katmalı ve en uygun pantolonları buna göre seçmelisiniz. Denim pantolonların çeşitleri arasındaki karmaşadan bu şekilde kolayca kurtulabilirsiniz.

Dolabınızda Mutlaka Olması Gereken Parçalar

Doğru ifade etmek gerekirse zamansız parçalar diyebileceğimiz siyah ve beyaz basic tişörtler hiçbir zaman modası geçmeyecek parçalardandır. Erkekler için kombinlerde genel olarak hakim renkler lacivert, siyah, beyazdır. Gardıroplarda bu renklerin bulunması önemlidir. Basic t-shirtler her mevsim kombin yapılabilen modern parçalardır.

Modern ve şık bir tarz oluşturmak için basic tişörtler mutlaka parçalarınızın arasında olmalıdır. Jean ceketler de özellikle bahar aylarında çok sık kombinlenilen bir parçadır. Dolabınızda mutlaka bir jean ceket olması gerekir. Siyah jean pantolon da pek çok zaman kurtarıcıdır diyebiliriz.

Trendler Her Zaman Size Uygun Olmayabilir

Dönemin trendlerini takip ederek zamanı kaçırmamış bir stil ortaya koyduğunuz hissine daha çok hakim olursunuz. Her parça stilinizi yansıtmayabilir. Trendleri birebir, hiçbir değişiklik yapmadan uygulamak iyi görünmenizin önüne geçebilir.

Bunun yaşanmaması için dönemin trendleri içerisinden oluşturduğunuz tarza en uygun parçaları gardırobunuza eklemelisiniz. Her zaman isabetli parçalar seçmek istiyorsanız bunun için öncelikle stilinizin ne olduğuna karar vermelisiniz. Belirli bir çizgide olmak seçimlerinizi de netleştirir.

Basit Kombinlerle Şık Görünün

Sade giyinmek şık bir görünümün anahtarı olabilir. Trendlerdeki her parçayı kullanarak oluşturulmuş kombinler göz yorucu hale gelebiliyorlar. Zamansız dediğimiz basic t-shirt ve size uygun jean pantolon bile aşırı sade olmasına rağmen çok tarz görünebilir. Gereksiz detaylara boğmadan şıklığı yakalamak mümkün. Sade farklı renk tişört, gömlek veya sweatshirtleri dolabınızda bulundurarak çeşitli kombinleri rahatça uygulayabilirsiniz. Jean ceket ve pantolonlar ile de hem spor hem de şık kombinler yapılabilir.

Kombin Oluştururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadın giyimde olduğu kadar erkek giyimde de çok fazla püf nokta bulunur. Kombinler insanların imzaları haline getirilebilir. Kendinizi nasıl görmek istiyorsanız tercihlerinizi bu yönde yaparsınız. Konu giyime geldiğinde ise durum yine aynıdır fakat güçlü bir tarza sahip olmak için püf noktaları bilmek gerekir.

Şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Dış giyimde kullandığınız ceketler, kabanlar ve montlar bedeninize tam oturmalıdır. Özellikle kış mevsimlerinde kullanılan dış giyim ürünleri bir miktar kaba görünüme sahip oldukları için bedeninize uygun seçmeniz gerekir.
  • Kravat kullanıyorsanız uzunluğunu kemer tokasına kadar gelecek şekilde ayarlamalısınız.
  • Kravat ve cep mendilinin aynı desene sahip olması gerekmez. Farklı olarak uyum yakalayabilirsiniz.
  • İyi görünmek istiyorsanız ayakkabılarınızı her zaman temiz tutmanız gerekir.
  • Deri ayakkabılarınız kemerinizle uyumlu hatta aynı renkte olmalıdır.
  • Saat seçimlerinizde bileğinizin büyüklüğünü hesaba katarak ne çok büyük ne de çok küçük saatler seçmemelisiniz. Yanlış büyüklük kötü görünebilir.
  • Modaya uymak gibi bir zorunluluğunuz olduğunu unutmayın ve kendi tarzınızı uygulayarak geliştirin.
  • Aynı kombini üst üste yapmamaya özen gösterin.
  • Sade kombinlerdeki iddiayı aksesuar kullanarak üst seviyelere çıkarabilirsiniz. Renk uyumuna dikkat edilerek yapılmış saat, kolye, küpe gibi aksesuarlar sade kombinleri taçlandırır.

Kombinler için uygulayacağınız bu yöntemler oldukça önemlidir. İyi görünmek için yapılan kısa bir araştırma gardırobunuzun seyrini değiştirebilir.

Dolabınızda Mutlaka Takım Elbiseniz Olsun

Davetler, kutlamalar, törenler… Takım elbise bir erkeğin olmazsa olmazlarındandır. Özel günler hayatımızda mutlaka denk gelecek anlardır. Bu anlarda her erkeğin şık görünmesine yardımcı olacak takım elbise kombini hazır olmalıdır. Dolabınızda en az bir tane takım elbise bulundurmanızın yanında onunla uyumlu ayakkabılarınız da hazır durumda olmalıdır.

Takım elbise seçerken vücudunuza tam olmasına özen göstermelisiniz. Takım elbiselerde her bedene uygun takım elbise bulmak kimi zaman zor olabilir. Bu gibi durumlarda iyi bir terziden yardım alarak bedeninizle uyumlu takım elbise sahibi olabilirsiniz.

Erkek Kombin Önerileri
Erkek Kombin Önerileri

Saçlarınız Kombinlerinizi Tamamlar

Söz konusu erkekler olunca saç stili çok karmaşık değilmiş gibi görünebiliyor fakat farklı stiller denemek istendiği zaman bazen istenilen sonuçlar alınamıyor. Bu gibi durumların önüne geçmek için bilinmesi gereken saç stilinin yüz hatlarıyla uyumlu şekilde çalışması gerektiğidir. Yüz şekliyle uyumlu saçlar sizi tercih ettiğiniz kombin kadar iyi gösterir. İyi ve devamlı olarak gidebileceğiniz bir kuaförünüz olmalıdır. Yeni bir saç stili denemek istediğinizde kuaförünüzden profesyonel bir şekilde fikir alabilirsiniz.

Ayakkabı Tercihinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Saçlar, doğru kıyafetler, aksesuarlar derken sıra ayakkabı tercihlerine geldi. Ayakkabılar stilinizi tamamlayan unsurlardır. Ayağınızın fiziksel özelliğine uyumlu ayakkabıyı bulmak bazen zaman alabilir. Doğru ayakkabıyı bulmak için kötü ayakkabı tercihleri ile zaman harcansa da iyi bir ayakkabı tercihi için yapılması gerekenler var.

Ayakkabı alırken öncelikle kaliteli markalara ve ayakkabılara yatırım yapmalısınız. Ayakkabıların istenilenleri karşılamaması çoğu zaman kalitesiz olmasından iler gelebiliyor. Bunun için kendinize en uygun markadan tarzınızı tamamlayan ayakkabıyı seçmelisiniz. Birkaç tane kaliteli ayakkabı ile farklı kombinler oluşturabilirsiniz.

Bu içeriğimiz ise kadınlara:

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu