Moda

Kalıcı Oje Nedir? Jel Tırnak, Protez Tırnak Nedir?

Kalıcı oje nedir? Jel tırnak protez tırnak nedir? Gibi soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Öncelikle kalıcı oje uygulaması; işiyle meşgul olan, oje ve manikür için zamanı olmayan ve genellikle aynı renkteki ojeleri tercih eden kadınlar için oldukça popüler bir uygulamadır. Normal ojeler bir süre orijinal görünümünü korur ancak evin ve işin ritminden dolayı kısa sürede zarar görülebilirler, kalıcılık süreleri kısadır.

Kadınlar soyulan ojenin hoş olmayan görüntüsünden dolayı ojeyi sık sık silip tekrar sürmek zorunda kalıyor. Bu da oldukça uzun zaman alıyor. Kalıcı oje; tırnaklarda herhangi bir deformasyon olmadan ojenin kalıcılığını uzun süre koruyabilen bir uygulamadır. Bu yüzden de özellikle yoğun tempoda çalışan iş kadınları için çok pratik bir uygulamadır.

Kalıcı Oje Nedir? Jel Tırnak, Protez Tırnak Nedir?
Kalıcı Oje Nedir? Jel Tırnak, Protez Tırnak Nedir?

Kalıcı Oje Zararlı Mıdır?

Kalıcı oje nedir? Jel tırnak, Protez tırnak nedir? Kalıcı oje uygulaması sayesinde oje tırnaktan uzun süre çıkmaz ya da bozulmaz. Düzgün, pürüzsüz ve parlak bir görünüm elde edersiniz. Ayrıca tırnak kusurlarını da kapatır. Kalıcı oje, hava ve suyun tırnağınıza girmesini engellemez bu yüzden de tırnaklarınıza zarar vermez ve sararma yapmaz. Kalıcı oje, tırnaklara zarar vermeyen ve kullanımı güvenli olan özel malzemelerden üretilmiştir, tırnağa zarar vermez.

Kalıcı Oje Kullanım Süresi

Ojenizin dayanıklılığını artırmak için UV ışığı kullanılmaktadır. Bu cihaz kalıcı oje uygulaması için özel kullanılmaktadır. Bu cihaz sayesinde oje tırnaklara yapışır ve ardından kurur. Kalıcı oje özel bir makine ile yapıldığından evde bu işlem kesinlikle yapılmamalıdır. Bu yüzden eğer kalıcı oje yaptırmak istiyorsanız güvenilir bir güzellik merkezinden randevu almanız gerekiyor. Kalıcı oje, bakımı doğru yapıldığı takdirde yaklaşık olarak 1 ay kullanım süresi vardır. Kalıcı ojelerinizi daha uzun süre kullanmak için tırnaklarınıza zarar vermeyecek ürünler kullanmaya çaba gösterin.

Kalıcı Oje Nasıl Uygulanır?

İlk önce tırnaklarınızı kesin. Daha sonra tırnaklarınıza yağ uygulayın biraz bekletin ve baz oje uygulayın. Baz, tırnaklardaki kusurları kapatmak için kullanılır ve tırnaklarınızı uygulamaya hazırlar. Ardından ojeyi sürmeye başlayın ve UV ışığına tutun. Her kat için 60 saniye tutulması gerekiyor. Uygulama tamamlandıktan sonra iki elinizi de rahatça kullanabilirsiniz.

Jel Tırnak Nedir?

Jel tırnaklar ellerde manikürlü bir görünüm sağlar ve tırnaklara kolayca yapışan protezlerdir. Jel tırnaklar, kolay sürülen ve kurudukça sertleşen ve tırnağa yapışan jelden yapılan ve günümüzde akrilik tırnaklardan daha popüler olan jel takma tırnaklardır. Jel tırnakların yapımı ortalama 1 saat sürer ve sadece ellerin manikürlü görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda normal ojelere göre daha parlak ve canlı görünürler. Ortalama kullanım süresi 3 ila 4 hafta arasında değişmektedir. Jelin rengi nedeniyle, jelin üzerine herhangi bir oje sürmeden jelin rengi oje olarak da kullanılabiliyor.

Jel Tırnaklar İçin Gerekli Malzemeler

Jel tırnaklar için gerekli malzemeler şunlardır:

  • Primer/Baz, Jel, jel oje lambası (UV ışını) , kütikül (bakım) yağı, kütikül itici.
  • UV lambası olmadan uygulama yapılamaz. Bu tip lambalar tırnağa yoğun ısı uygulayarak ojenin tırnağa yapışmasına yardımcı olur. Bu şekilde tırnak ve protez birbirine uyumlu şekilde yapışır.

Jel Tırnak Nasıl Uygulanır?

Daha önceden oje sürdüyseniz tırnaklarınızdan çıkarınız, Manikür istenilen yönteme göre (tıbbi ya da normal) yapılır, tırnaklar kısaltılır, kütikül yağ yardımı ile itilir, Tırnaklar tamamen yağdan arındırılır. Daha sonra bir kağıt ya da sünger törpü kullanarak tırnağın üstünü düz bir şekilde törpülenir ve tırnak tamamen pürüzsüz olması hedeflenir. Önce tırnaklara baz oje sürülür, Sonra da UV ışığı altında elinizle ojeli olarak 60 saniye beklenir. Sırayla 3 kat jel uygulayın ve her kattan sonra 60 saniye UV ışığı altında tutun, Jeli ciltten temizlemek için bir kütikül itici kullanın ve işlemi tamamlayın.

Tırnaklar istenilen şekilde ise jel uygulandıktan sonra tırnaklar düz bir şekilde törpülenerek istenilen şekil verilebilir. İşlem tamamlandıktan sonra jelin üzerine kalıcı veya normal oje sürülerek istenirse süslenebilir. Kalıcı oje yapmak istiyorsanız her ciladan sonra tırnaklarınızı UV ışığına maruz bırakmanız gerekiyor.

Protez Tırnak Nedir?

Günümüzde estetik uygulamalara ilgi giderek artmaktadır. Çünkü yıllar içinde kullanılan yeni teknolojiler, teknoloji ilerledikçe bizlere yeni uygulamalar getirdi. Bunlardan biri de Kalıcı oje nedir? jel tırnak, protez tırnak nedir? Sorusudur. En basit tabirle protez tırnak, mevcut tırnaklarımıza yapılan kozmetik işlemlerdir. Diğer bir isim ise “yapay tırnaklar”dır. İnsanların takma tırnaklara ilgi duymasının bir numaralı nedeni güzel ve bakımlı ellere sahip olmaktır. Bu durum kadınların uygulamaya olan ilgisini artırmıştır.

Kalıcı Oje Nedir? Jel Tırnak, Protez Tırnak Nedir?
Kalıcı Oje Nedir? Jel Tırnak, Protez Tırnak Nedir?

Kimler İçin Uygundur?

Tırnak yeme alışkanlığı olan, çabuk kırılan, geç uzayan, hassas tırnak yapısına sahip kişiler ve güzel bir manikür yaptırmak isteyen herkes protez tırnak kullanabilir. Kullanımı da oldukça kolay ve konforludur. Aynı şekilde zamanı olmayan iş kadınları da protez tırnak tercih edebilir.

Protez Tırnak Yaptırmak İçin Öneriler Kalıcı Oje Nedir?

Jel tırnak, protez tırnak nedir? Gerekli öneriler protez tırnak yaptırmadan önce tırnak yapıldıktan sonra ortaya çıkacak görüntü ve kullanımla ilgili gerekli bilgiler öğrenilmelidir. Protez tırnak yaptırmadan önce, tırnak yapımı sırasında yaşanabilecek yan etki ve tehlikelerden haberdar olunması tavsiye edilir. Protez tırnak yapımı için kesinlikle uzman bir güzellik merkezine ya da uzman bir tırnak teknisyenine başvurmak gerekmektedir.

İşlem öncesinde kişinin, tırnaklarında herhangi bir problem olup olmadığına dikkat etmesi gerekir. Uygulama yapımı öncesinde kişilerin herhangi hazırlık yapmasına gerek yoktur. Uygulama öncesinde yapılması gerekenler, protez tırnak uzmanı tarafından yapılması gerekmektedir. Eğer bu hususlara dikkat ederseniz protez tırnak yaptırdıktan sonra hiçbir sorun ile karşı karşıya gelmezsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu