Ekonomi

Gelir Belgesi İstemeden Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi çekmek isteyen kişilerden gelir belgesi talebinde bulunurlar. Bu belge sayesinde kredi çekmek isteyen kişilerin krediyi geri ödeyip ödemeyeceğini anlayabilirler. Ancak çalışmayan veya maaş bordrosuna sahip olmayan kişilerde kredi çekmek isterler. Bu durumda da gelir belgesi istemden kredi veren bankalar hangileridir? Konusunda araştırma yaparlar.

Gelir belgesi talep etmeksizin kredi sunan bankaların isimleri şunlardır;

 • TEB
 • Odeabank
 • Ziraat Bankası
 • İNG Bank
 • Fibabanka
 • Garanti Bankası
 • Akbank
 • Vakıfbank
 • Enpara

Bu bankalara gelir belgesiz kredi almak için internet şubeleri aracılığıyla başvuru yapmak mümkündür. Bu sayede banka yapılan başvurulara olumlu ya da olumsuz olacak şekilde cevap verir.

Gelir Belgesi İstemeden Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
Gelir Belgesi İstemeden Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

TEB

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) gelir belgesiz kredi başvurusunu Cepteteb uygulaması aracılığıyla kabul eder. Cepteteb uygulaması aracılığıyla yapılan başvurularda gelir belgesi veya diğer evraklar talep edilmez. Böylelikle kişiler evrak hazırlamaksızın başvurularını yaparak düşük faiz oranlarına sahip krediyi çekebilirler.

Banka aracılığıyla kredinin alınabilmesi içinse belge dışında bazı şartların uygun olması gerekir. Bu şartlar kişinin kredi borcunun bulunmaması, bankaya ait kredi kartının kullanılıyor olması, kredi kartı borçlarının zamanında ödeniyor olması ve bankanın müşterisi olmasıdır.

Cepteteb aracılığıyla kredi çekmek isteyenler şartları taşımaları durumunda 10 bin TL’den 50 bin TL’ye kadar kredi çekebilirler. Banka bu tutardaki kredileri 36 ay vadeli olarak ve %1,45 faiz oranıyla sunar.

Odeabank

Odeabank gelir belgesiz kredi çekilebilecek bankalardan bir tanesidir. Bireysel ihtiyaç kredisi altında kredi sağlayan Odeabank başvuru sahiplerinden kredi puanın yüksek olması ve kara listede yer almaması gibi şartlara uygun olunmasını ister. Bu şartları taşıyan kişiler %2,02 faiz oranıyla 10 bin -50 bin TL oranında kredi çekebilirler. Odeabank’tan kredi çekmeyi düşünen kişiler ise başvurularını online olarak yapabilirler ancak işlemlerin onaylanması ve kredinin verilmesi için banka şubelerine gitmeleri gerekir. Şubeye giden kişilerden sadece TC kimlik belgesi talep edilir.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası aracılığıyla da gelir belgesiz kredi çekmek mümkündür. Ancak kredinin verilmesi için kişilerin aranan kredi şartlarına uygun olmaları gerekir.

Bu şartlar;

 • Kredi çekmek için kişilerin kefillerinin olması gerekir.
 • Kefil bulamayan kişiler taşınmaz mallarını ipotek ettirerek kredi çekebilirler.
 • Kredi sicilinin temiz olması gerekir.
 • Kara listede yer alınmamış olması gerekir.

Bu şartları taşıyan kişiler üst limiti 30 bin TL olan krediyi 36 ay vadeli olarak alabilirler. Ziraat Bankası’na kredi başvuruları ise online bankacılık aracılığıyla yapılabilir.

Gelir Belgesi İstemeden Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
Gelir Belgesi İstemeden Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

İNG Bank

Gelir belgesi sunmadan kredi çekilebilecek bankalar arasında İNG Bank’ta bulunur. Bu banka Cepte Kredi adı altında bu krediyi kişiler sunar. Banka tarafından verilen kredinin üst limiti ise 50 Bin TL’dir. Kredi için verilen vade ise 36 aydır. İNG Bank kredi çeken kişilere çektikleri kredi miktarına bağlı olarak faiz uygular. 5 bin TL’ye kadar olan kredilerde uygulanan faiz %0,99 iken 5 bin TL’den 20 bin TL’ye kadar olan kredilerde faiz %1,39 oranındadır. 20 bin TL üzerindeki krediler içinse faiz oranı %1,54-%1,59 oranındadır.

Fibabanka

Belge talep etmeden ihtiyaç kredisi çekilmesine imkan tanıyan bankalar arasında Fibabanka da yer alır. Banka mobil ve online bankacılık işlemlerinden yararlanılarak kredi başvurularının yapılmasını sağlar. Bankanın kredi için belirlediği limit 3 bin-80 bin TL arasındadır. Bu tutardaki krediyi çeken kişilere ise banka 12-36 ay vade imkanı sunar. 80 bin TL’ye kadar kredi çekmek isteyen kişilerin kredi faizleri ise %1,59’dan başlar. Faiz oranı başvuru sahiplerinin kredi notuna bağlı olarak değişir.

Garanti Bankası

Gelir belgesi beyan edemeyecek durumda olanlar Garanti Bankası’na gelir belgesi beyan etmeden kredi başvurusu yapabilirler. İhtiyaç kredisi olarak adlandırılan bu kredi için bankanın belirlemiş olduğu üst limit 100 bin TL’dir ve şartları taşıyan kişiler 36 ay vadeli olarak krediyi çekebilirler. Garanti Bankası’nın uyguladığı faiz oranı ise %1,69’den başlamaktadır. Bankanın kredi çekmek isteyen kişilerde aradığı şartların taşınması kredinin alınması için önemlidir. Bu şartlar Garanti Bankası’ndan konut, araç veya ihtiyaç kredisi çekilmemiş olması, kredi notunun yüksek olması ve kredi borcunun olmamasıdır.

Akbank

Maaş bordrosu veya gelir belgesi aranmaksızın kredi çekilebilen Akbank 40 bin TL tutarına kadar kredi çekme imkanı verir. Bu kredi Akbank Direkt Kredi ismiyle anılır. Krediye başvurmak için Akbank Direct mobil uygulaması kullanılabilir. Yapılan başvurunun olumlu sonuçlanmasıyla hesaba yatırılan kredi çekilerek kullanılabilir. Gelir belgesi olmadan sigortasız kredi çekebilen kişiler %169 ile %2 oranında değişen faiz oranlarıyla belirledikleri limitte kredi çekebilirler. Ayrıca Akbank aracılığıyla çekilen kredilerde 3 ay erteleme imkanı da bulunur.

Vakıfbank

Gelir belgesi şartına bakmadan kredi veren bankalardan birisi de Vakıfbank’tır. Vakıfbank’ın sağladığı kredi tutarı ise 9 bin TL-75 bin TL aralığındadır. 9 bin TL Vakıfbank’tan maaş almayan kişiler için sunulan krediyken maaş alanlar için limit 75 bin TL’ye kadardır. 3 aydan 36 aya kadar vade imkanı olan kredide faiz oranları ise miktarın 9 bin veya 75 bin TL olmasına göre değişir. 9 bin TL için faiz %1,64 iken 75 bin TL için uygulanan faiz oranı %1,59’dur.

Enpara

Maaş bordrosu veya gelir belgesi olmadan kredi çekmek isteyenlerin kullanabilecekleri adreslerden birisi de Enpara’dır. Enpara.com aracılığıyla 60 bin TL’ye kadar kredi çekmek mümkündür. Enpara kredisinin alt limiti ise bin TL’dir. Enpara aracılığıyla çekilecek krediler için uygulanan faiz oranı ise %1,79’dur. Kredi için uygulanan vade ise 12-36 ay aralığındadır. Enpara’ya başvurulan kredinin onaylanması için Enpara üzerinde birikimin olması gerekir. Kredinin çekilmesi durumunda da ödemeler hesap üzerinden gerçekleştirilir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu