Teknoloji

Instagram Profilime Kim Bakmış Nasıl Görebilirim?

Instagram profilime kim bakmış? Bu sorunun yanıtını şu şekilde verebiliriz. Öncelikle stalker olanların özellikle merak ettiği sorulardan bir tanesi de bu konudur. Peki ya gerçekten instagram profilinize bakanları görmeniz mümkün mü? Bazı uygulamalar sayesinde profilinize gizlice girenleri görebilir misiniz? İşte tüm bu soruların cevabını sizler için araştırdık.

Sosyal medya platformları içerisinde belki de en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesi instagramdır. Instagramın gizlilik politası Facebook şirketi tarafından belirlenmiştir ve gizliliğe büyük önem veriliyor. Instagram üzerinden eğer kullanıcın hesabı gizli değil ise rahatlıkla sayfasına girip iyi bir stalk yapabilirsiniz. Ancak bu işi gizli yapıyorsanız, yakalanmamaya özen göstermelisiniz. Kullanıcının hikayelerine baktığınızı görebilir, ancak instagram profilinize kimin baktığını görmek mümkün değildir.

Bunun sebebi Facebook şirketinin kullanıcı gizliliğine verdiği önemden kaynaklanmasıdır. Ancak ınstagram profilime kim bakmış adı altında birçok uygulama bulunuyor. Bu uygulamaların gerçeği pek yansıttığını söyleyemeyiz. Fakat bu uygulamalara güvenmeden önce alt yapısını incelemenizi öneririz. Bu uygulamalara kayıt olduğunuzda kullanıcı haklarınızı uygulama sahiplerinin kullanmasına izin vermiş olursunuz.

Instagram Profilime Kim Bakmış Nasıl Görebilirim?
Instagram Profilime Kim Bakmış Nasıl Görebilirim?

“Instagram Profilime Kim Bakmış” Uygulamaları Doğru Mu?

Instagram profilime kim bakmış uygulamalarının doğruluğu sosyal medya kullanan kullanıcıların en sık araştırdığı konuların başında yer alıyor. Peki ya bu uygulamaların doğruluk payı var mı? Insagram, Facebook şirketi tarafından sunulan bir sosyal mecradır ve bu nedenle uygulamanın gizlilik ilkesi oldukça sıkı bir şekilde uygulanır. Stalk yapmayı seven kullanıcıların instagram profiline kimin baktığını gösteren uygulamaların olup olmadığı merak konusu oluyor.

Instagramın gizlilik yönetiminin sıkı olması nedeni ile bu tür uygulamaların gerçek ve doğru olduğunu söyleyemeyiz. Instagram profilime kim bakmış adı altında ki uygulamaların bir çoğu insanları yanıltmak amacı ile kullanılan uygulamalardır. Bu uygulamaların bir diğer sakıncası ise, uygulamanın sizin tüm kişisel verilerinize ulaşabilmesidir.

Instagram Profilime Bakanlar Uygulamaları

Instagram da profilinize kimlerin baktığını hepiniz merak ediyorsunuzdur. Bu nedenle de ınstagram profilime kim baktı adlı uygulamaları android ve app store üzerinden araştırmaya başlıyorlar. Bunu arattığınız zaman karşınıza bir sürü uygulama çıkıyor.

Instagram profilime bakanlar uygulamaları şunlardır;

  • XProfile (profilime kim baktı, takipçi analizi)
  • Fallow reports (profilime kim baktı analizi)
  • HeyStalker (profilime kim baktı ınstagram)
  • WProfile (profilime kim baktı ınstagram)
  • InMyStalker (profilime kim baktı ınstagram)
  • InLog (profilime kim baktı ınstagram analiz)

Yukarıda belirtiğimiz instagram profilime kim baktı uygulamaları gibi bir çok uygulama bulunuyor. Bu uygulamalar genellikle belirli listeleri kullanıcıya sunarak, sanki ınstagramınıza bu kişilerin baktığını gösteriyor. Bu gibi uygulamaların profilinize kimin baktığını gösterdiğini söylemesi tamamen asılsızdır.

Instagram Profiline Kim Bakmış

Sosyal medya aracılığı ile fotoğraf paylaşabileceğiniz, sevdiklerinizle mesajlaşabileceğiniz, hatta kimin ne yaptığını görebileceğiz birçok uygulama bulunuyor. Bunlardan en popüler olanlardan bir tanesi de ınstagramdır. Instagram milyonlarda kullanıcının aktif olarak kullandığı sosyal platformdur. Sosyal medya hayatımıza girdiğinden beri artık kimin nerede, ne zaman, kiminle ne yaptığını anında öğrenebiliyoruz.

Herkesin stalk yaptığı birisi vardır. Ancak stalker bunu yaparken acaba onu stalkladığımı anlar mı? Diye düşünce ve korkuya kapılırlar. E tabi bu konuda da haklılar. Kimse gizli gizli yaptığı bir şeyin ortaya çıkmasını istemez. Peki ya ınstagram profilime kim bakmış, ne zaman bakmış, kaç dakika bakmış görebilir miyim? Sorusuna yanıt arıyorsanız, bu tür uygulamaların herhangi bir kesinliği yoktur.

Instagramın Facebook tarafından uygulanan gizlilik ilkesi sayesinde hiçbir kullanıcı, 3. taraftan yapılan uygulamalar ile stalk yapan kişinin kimliğini ifşa edemez. Instagram profiline kim baktı adlı uygulamalar, kendilerine göre belirledikleri isimleri sürekli aynı şekilde listeleyerek kullanıcıya sunar. Yani bu tür uygulamalar kullanıcıyı kandırma amacı ile yapılmış uygulamalardır.

Ayrıca bu tür uygulamalar genellikle 5 ila 10 kişi listesi yaparak profilinize bu kişiler baktı şeklinde sıralama yaparlar. Ekstra kişilere bakmak istediğiniz zamanda sizden belli bir ücret talep ederler. Kısacası ınstagram profilinize kim bakmış, ne zaman bakmış, kaç dakika bakmış olduğunu görmeniz mümkün değildir. Bunun sebebi Facebook şirketinin kişinin gizlilik ilkesini saklı tutmasıdır.

Instagram Profiline Bakanlar Uygulamaları Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Android ve app store üzerinden arama butonuna instagram profiline bakanlar yazıldığı zaman birçok bu türde uygulama sıralanır. Kullanıcılarda profillerine kimin baktığını öğrenmek istemeleri nedeni ile bu tür uygulamalara başvururlar. Peki gerçekten bu tür uygulamalar işe yarıyor mu?

Bu tür uygulamaların altında yer alan kullanıcı yorumlarında profilime bakanları görebiliyorum yazabilir. Bu gibi yorumları yazanlar, uygulama tarafından belirlenen kişilerin görülmesi ile gerçekmiş gibi algılayan insanların yorumlarıdır. Ancak dediğimiz gibi ınstagramın böyle bir bilgiyi ikinci bir kişi ile paylaşması mümkün değildir.

Instagram Profilime Kim Bakmış Nasıl Görebilirim?
Instagram Profilime Kim Bakmış Nasıl Görebilirim?

Instagram Profilime Kim Bakmış Uygulamaları Bulunuyor Mu?

Stalk yapmayı sevenlerin en çok araştırdığı soruların başında gelen soru ınstagram profilime kim bakmış uygulamaları bulunuyor mu? sorusudur. Evet, bu bilgiye verdiğinini söyleyen bir sürü uygulama bulunuyor. Ancak gerçekliği kesin değildir.

Instagram Profilime Kimin Baktığını Görmek Mümkün Mü?

Instagram profilime kimin baktığını görmek mümkün mü? Bu gibi uygulamaları kullanarak bu cevaba ulaşmak tabi ki de mümkün değildir. Sosyal medya uygulamalarının kullanıcı bilgilerini başka bir kullanıcı ile paylaşmaları yasaktır. Instagram, Facebook, Watsapp gibi sosyal medya uygulamaların gizlilik ilkeleri doğrultusunda kimin profilinize baktığını göremezsiniz.

Instagram Profilime Kim Bakmış Uygulamaları Ücretli Mi?

Instagram profilime kim bakmış uygulamaları ücretsiz de var ücretli olanlarda var. Bu tür uygulamalar gerçeği yansıtmadığı için, bu tür uygulamalara ücret vermeniz, doğru olmaz.

Instagram Profilime Kim Bakmış Uygulamalarında Ücretsiz Olanlarda Var Mı?

Evet, bu tip uygulamalarda ücretiz olarak hizmet veren uygulamalarda bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu