Bilgi Kutusu

Jaas Eğitimleri Nelerdir?

Öncelikli olarak içsel benliğin, huzurun kaynağını bulabilmeyi amaçlayan ve bunu da kişinin kendisi ile iletişimini arttırarak yapabilmeyi hedef alan jaas eğitimleri oldukça tercih edilmesi ile bilinir. Jaas eğitimlerinde esas olanın ne olduğu, kişinin içsel benliği ile iletişimini nasıl kuvvetlendireceği, bu eğitimle kendisine neler katacağı gibi meseleler önemlidir. Gelin hep beraber Jaas eğitimlerini inceleyelim, detaylarını öğrenelim.

Jaas Eğitimleri Nelerdir?
Jaas Eğitimleri Nelerdir?

Jaas Nedir?

Açılımı Jean Adrienne Sistemi / InnerSpeak yani iç benlikle konuşma olarak nitelendirebildiğimiz Jaas, pek çok açıdan kişilere fayda sağlaması ile bilinir. Jaas eğitimlerinde kişilerin yaşamlarını olumsuz etkileyen birtakım düşünceler, kişinin kendisini kötü hissettiğini söylemesi, hastalıklar, tıkanıklıklar giderilmeye çalışılır.

Dolayısıyla bu eğitim yönteminde kişiler kendileri ile barışık olarak, fobilerini gidererek rahat bir nefes alabiliyor. İlerleyen dönemlerinde Jaas eğitimlerinin katkısını bir hayli görecek olan bu kişilerde olumsuzluğa dair herhangi bir şey kalmıyor sonuç olarak. Olumsuz olan bütün yaşadıklarımızı, geçmişe dair sıkıntılarımızı yok etmeyi amaçlayan bir şifa yöntemi olarak kolaylıkla nitelendirebiliriz aslında.

Neden Jaas Eğitimlerini Almalısınız?

Jaas eğitimlerine genel olarak mutlaka başvurulmalıdır çünkü kişiler çevresindeki insanlar ile birlikte bütünlük oluşturabilir, olumsuz olan şeylerden bu yöntemle kolaylıkla kurtulabilir. Jaas eğitimlerinin kişilere olan faydaları göz önünde bulundurulduğunda kişilerce tercih ettikleri biliniyor. Çok fazla insanın da tercih etmesinden dolayı gönül rahatlığıyla denenebilir.

Çünkü işin sonunda mutlaka bir arınma yöntemi, şifalanma görülebiliyor. Jaas eğitimlerinde kişilerin yaşadığı travmalar göz önünde tutuluyor ve bunlarla barışık olunmasına gayret ediliyor. Özellikle karmik dengesizliklerin yerini rahat, uyum ve denge alıyor denilebilir. Herkes kendisine ve başkasına Jaas yöntemini kolaylıkla uygulayabilir tabi bundan önce bir eğitim alınması şarttır.

Jaas İle Kendinize Güvenme Yolları

Jaas ile kişi kendisine yönelik bütün travmatik geçmişine dair olan olguları geride bırakabilir ve kendine güvenmeyi öğrenebilir. Kişinin kendisine güvenmesinin en önemli yolu bu hayatta ondan daha önemli bir şeyin olmadığının farkına varmasıdır. Eğer ki bunun farkına varabilmeyi başarabilmişse sonrasında özgüvenli şekilde hayatına devam edebilir, hayatının merkezine kendisini koyabilir. Kendisine güvenmesinin bir yöntemi olarak uzun bir dönem sakinleşmesi, enerjisini yüksek tutması ve zaman zaman kendisini engelleyen bloklardan arınması gerekir.

Kendinize Güvenmenin Faydaları

Kendimize güvenmenin en önemli faydası başkalarının ne dediğini önemsememektir. Kişi kendine güveniyorsa pek çok açıdan olumsuzluklardan arınabilir. Daha enerjisi yüksek birine dönüşebilir. Jaas yöntemi uygulandığında özellikle ne derece farklılıklar olduğu göz ile görülebilecektir kolaylıkla.

Kendimize güvenmek hayatımızdaki ben merkezcil yapıya sahip insanları tespit ederek onları kolayca hayatımızdan çıkarmaya yarar. Neticede kendimize olan güvenimiz başkalarından daha ağır basar ve hata yapma ve bunu kabul etme imkanımız da artar. Yani kişinin kendine güvenmesi hayatta pozitifleri daha çok çekebilmesine, işlerden iyi sonuç alabilmesine yardımcı olur denebilir.

Eğitimi Kolaylaştıracak Öneriler

Eğitimi kolaylaştırabilecek en önemli öneri kişinin bir şeyleri başarabileceğine inanmasıdır. Bunun dışında eğer kişi sosyal olmayı seviyorsa bu da bir katkı olarak nitelendirilebilir. Jaas eğitimlerinde kişilerin kendi iç benliği ile huzur dolması amaçlandığından eğer ki kişi özgüvensiz, yaşadıkları ile barışık olmayan bir yapıya sahipse bunun engellenmesi için eğitim çok önemlidir. Eğitimin kolaylaşabilmesi tamamıyla kişinin kendisine bağlıdır.

Bu nedenle de frekansın yüksek olması enerjisel bağlamda değerlendirildiğinde önemli bir konu olarak sayılabilir. Yaşadığımız süreç içerisinde hepimiz iyi kötü mutlaka bir şeyler yaşıyoruz ancak önemli olan kötü şeyleri yaşamayı engellemek değil onlarla barışık olmak. Neticede biz istemesek de yaşamamız gereken şeyleri yaşayacağız ancak kendi iç benliğimizi dikkatli dinlemek gerekebilir.

İç Benlikle Konuşma Yöntemleri

Kişinin iç benliği ile konuşabilmesi için gerekli enerjinin sağlanması, sessiz ortamda sadece iç benlik ile konuşabilecek düzeyde olmak önemli bir noktadır. İç benlik, kişinin kalabalık içerisinde dinleyemeyeceği bir şeydir. Bu nedenle kişi için en doğru zaman sessiz sakin bir yerde olarak, stresten arındırılmış bir şekilde bulunmasıdır.

Bununla birlikte iç benlikle konuşma yöntemi olarak hangi olgunun incelenmesi gerektiğinin saptanması, iç benliğin ne konuda dinlenilmesi gerektiği incelenmelidir. İç benliğin dinlenmesi herkesin yapabileceği bir şeydir çünkü sessiz bir yerde mutlaka kişi iç benliği ile baş başadır. İç benliğin dinlenilmesinin kişilere pek çok da faydası vardır.

Jaas Eğitimleri Nelerdir?
Jaas Eğitimleri Nelerdir?

Nerelerde Kullanılabilir?

Jaas eğitimi alındığı takdirde bu yöntemin kullanılması için pek çok yer vardır. Kişi istediği takdirde belirli dönemlerde bunu kullanabilir ve sevdiklerine ya da kendisine bunu uygulayabilir. Peki, tam olarak nerelerde kullanılabilir?

  • Yaşamdaki belirgin tıkanıklıklara yönelik
  • Kişinin olumsuz durumlarda ne yapacağını bilemediği dönemlerde
  • Zihinsel, bedensel, duygusal eksikliklerde
  • Çeşitli fobi, korkularda
  • Yaşam kalitesinin düştüğü dönemlerde
  • Kimlik karmaşası yaşandığında

Gibi dönemlerde rahatlıkla Jaas kullanılabilir. Jaas yönteminde kişi kendisinin olumsuz duygulara sahip olduğunu hissetmekte ise bu yönteme başvurabilir ve olumlu sonuç alabilir. Çünkü bu yöntemin zaten net bir olumsuz sonucu da yoktur kişiler genellikle memnunlar denilebilir. Jaas yöntemi için kişilere katkılarından bahsedebilmek gayet mümkündür. Üstelik bu katkılar da genellikle uzun vadelidir.

Jaas Eğitimi Fiyatları

Jaas eğitimi fiyatlarında genel olarak bir uygunluktan bahsedilebilir. Hemen her yerde değişebilen bu fiyatlar kişilerin bütçesine uygun düzenlenmiştir. Jaas eğitimleri kaliteli olduğundan biçilen fiyat aralığı pahalı olarak sayılmayabilir. Bununla birlikte genel fiyat aralığının da 2000 liradan fazla olmadığını belirtmek gerekir çünkü kullanıcıların sıkıntı çekmemesi amaçlanmıştır.

Jaas eğitimleri herkes için faydalı denilebilir çünkü çoğunluk tarafından tercih edilmesinin en önemli sebebi de budur. Bu eğitimlerde uzun vadeli fayda anlayışı hakimdir, kişilerin uzun süreli rahat etmesi amaçlanır. Sonuç olarak Jaas eğitimleri mutlaka tercih edilmeli demek mümkün.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu