Oppo Kendi Elektrikli Otomobilini Üretmeye Hazırlanıyor

Geçtiğimiz günlerde birçok markanın olduğu gibi Oppo’nun da elektrik motorlu ve otonom araçlar üzerinde çalıştığı duyuruldu. Alınan bilgiye göre fiyatlarının ortalamasının ne kadar olduğu, özellikleri ve daha birçok şey biliniyor. Kısacası Oppo kendi elektrikli otomobilini üretmeye hazırlanıyor. Peki, bu aracın detayları neler? Makalenin devamını okuyarak bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Oppo Kendi Elektrikli Otomobilini Üretmeye Hazırlanıyor
Oppo Kendi Elektrikli Otomobilini Üretmeye Hazırlanıyor

Oppo Nedir?

Oppo, merkezi Dongguan’da bulunan Çinli bir elektronik ve akıllı telefon üreticisidir. Oldukça fazla kullanıcısının hem merkezde hem de ülkemizde bulunması adını gün geçtikçe duyacağımız anlamına geliyor. Akıllı telefonları, ses cihazları, Blu-ray oynatıcıları ve diğer elektronik cihazları ile bilinir. Geçtiğimiz günlerde ise elektrikli otomobil konusuyla gündeme geldi. Detaylarını konuşacağız elbette fakat şimdilik üretilecek bu aracın da diğer ürünler kadar ses getireceğini bilmeniz yeterli.

Elektrikli Otomobilin Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Kaynaklara göre OPPO kurucusu ve CEO Tony Chen tarafından üretilen bu otomobilin fiyatı henüz kesinleşmiş değil. Fakat herhangi bir yetkili kişinin fiyatını açıklaması çok uzun sürmeyecektir sanıyoruz. Diğer markaların elektrikli araçlarını tanıtması çok uzun bir zaman almadığından büyük olasılıkla Oppo da bilgi vermek için uzun zaman beklemeyecektir. Bu sayede gelişmelerden daha çabuk haberdar olup yorum yapabileceğiz.

Elektrikli Aracın Özellikleri

Oppo’nun kurucusu Chen tarafından bu konuyla ilgili kesin bir açıklama gelmedi, üstelik yapılacağı da yalnızca söylentiler arasında. Chen yalnızca otomobil araçlarının işlerini yeteri kadar iyi yapmadıkları takdirde Oppo olarak yeni bir elektrikli aracı üretebileceklerini belirtti. Oppo’nun son dönemlerde markayı geliştirmek adına mesafe ölçüm cihazları, kameralar ve araç konumlandırma gibi patentleri aldığı biliniyor.

Geliştirilen teknolojiler sayesinde günlük hayatımızın kolaylaştığı, uygun fiyatlı oluşları sayesinde de cep yakmadan satın alabildiğimiz bilinen bir gerçek. Bu özelliklerinin yanı sıra benzin ve petrol gibi yakıtları geride bırakarak daha doğal ve doğaya zararlı olmayan enerjilerin kullanılması güzel bir gelişme tabii ki. Bu sayede gerek ekonomik ve gerek enerji anlamında son derece yararlı ürünler olduğu söylenebilir. Kendi adımıza diğer markalarla rekabet halinde olmayan üretimini gerçekleştireceğine inanıyoruz.

Diğer Elektrikli Araçlar Nasıl?

Apple, Huawei ve Xiaomi gibi şirketler son zamanlarda elektrikli araçlar üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırmış durumda. Bununla beraber araçların fiyatları, özellikleri, kaliteleri ve daha nicesi hakkında kesin bilgi olmamasına rağmen konuşmalar sürdürülüyor. Örneğin Xiaomi’nin kurucusu Lei Jun, şirketin yıl dönümü etkinlikleri sırasındaki canlı yayınında Xiaomi elektrikli araçlarının fiyatını açıkladı. Bu aracın fiyatının 15 bin dolar ile 45 bin dolar arasında olacağı söyleniyor. Otomobilin üretimi Çin’deki Great Wall Motor fabrikasında gerçekleştirilecek.

Oppo’nun Elektrikli Aracı Kaliteli Olacak Mı?

Ürettiği diğer ürünlerin kaliteli olduğu sonucundan, elektrikli aracın da kaliteli olabileceğini söyleyebiliriz. Elimizde teknik bir veri olmamasından kaynaklı bu bilginin kesin ve doğrulanabilir olduğu şüpheli. Herhangi yetkili birinin konuyla ilgili açıklamasından sonra bilgiler yenilenecektir.

Oppo’nun Ürettiği Yeni Nesil Teknolojiler

Son zamanlarda gündeme gelmesiyle bilinen Oppo’nun teknolojileri elbette bunlarla sınırlı değil.

Hatta teknolojilerini şu şekilde açıklamak mümkün:

  • Ekran Altı Kamera teknolojisi,
  • 10X zoom teknolojisi ile geniş açılı üç lens sistemi,
  • 5G teknolojisini geçen ilk 5G telefon,
  • Akıllı telefonlarda 5x Çift Kamera Zoom Teknolojisi,
  • İlk motorlu döner kamerasına sahip N3,
  • 5MP ve 16MP ön kameralı akıllı telefonlar.

Bu gibi daha birçok yeni teknolojiyi ön planda tutan Oppo, gün geçtikçe adından söz ettirmeye devam edecek zannediyoruz ki. Elektrikli aracı hakkında pek fazla bir bilgiye sahip olamasak da bu konuda adım atmayı başarırsa gündemde kalmaya devam edeceği söylenebilir.

Oppo Kendi Elektrikli Otomobilini Üretmeye Hazırlanıyor
Oppo Kendi Elektrikli Otomobilini Üretmeye Hazırlanıyor

Neden Oppo’yu Tercih Etmelisiniz?

Ön ve arka kamerasının gelişmişliği, ses sisteminin kendini yenilemesi, şarjının diğer telefonlarla eş değer olması gibi özellikler oldukça yeni olan Oppo için güzel gelişmeler sayılabilir. Bununla beraber kullanıcılarının memnun kalması için çeşitli garanti fırsatları sunması, modellerin uygun fiyatlı olması ve verilen paraya değmesi bu gelişmeler arasında değerlendirilebilir.

Oppo’yu tercih etmeniz gereken başka bir avantajlı nokta ise Türkiye pazarına yeni girmesi. Buradaki kullanıcıların memnun kalması adına tüm gelişmeleri takip edip yeni ürünleri değerlendirecek olmaları güzel bir adım olabilir. Beğenilen ürünlerin daha da geliştilerek orta fiyatta sunulması son dönemde Oppo adına görebileceğimiz olumlu gelişmelerden biri.

Eğer fırsatı elinde barındırıp kaliteli bir elektrikli otomobil üretirse kaliteli markalar listesine adını yazdırabilir. Diğer markalardan kendini öne çıkaracak gelişmelerin olması Oppo’yu bir sonraki ürettiği üründe gözde haline getirebilir. Fakat bunun için sıkı çalışıp yenilikçi ve özgün bir marka anlayışını edinmeye devam etmesi gerekiyor. Apple, Xiaomi ve Huawei gibi markaların yanında daha kaliteli işler başararak bu markaları geride bırakabilir.

Oppo’nun Özellikleri

Bilindiği üzere Oppo yalnızca elektrikli araçlarıyla gündemde değil. Çeşitli ürünleriyle de dikkat çekiyor ve bunun birkaç sebebi var. İlkinin son derece yenilikçi özellikleri kapsayan ürünleri satışa sunması olduğu söylenebilir.

Devamını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kullanıcı memnuniyetini önemser.
  • Ürünü aldığınız fiyatla aynı kalitede ürünü sunar.
  • Kendini tekrar etmez ve ürünlerinde son derece özgündür.
  • Ürünleri kalitelidir, kolaylıkla bozulmaz.

Bu gibi özellikler sayesinde günümüzde Oppo daha da tercih edilebilir hale gelmiştir. Elbette olumsuz özelliklerini de saymak mümkün. Örneğin, kendini çok gösterememiş olması. Markaların bu popülerlik çırpınışları karşısında pazarda pek ön planda değildir maalesef. Fiyatlarının uygun olması da böylelikle pek bir yarar sağlayamayabilir.

Örneğin Apple üzerinden değerlendirecek olursak son derece yüksek fiyatlı üretilmesine karşılık elektrikli araçları ve ses cihazlarıyla oldukça ön planda. Bunun sebebini ise sıkı çalışmasına bağlıyor elbette markanın kurucuları.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu