Rüya Tabirleri

Rüyada Nasıl İhtilam Olunur?

Rüyalar, uykunun dördüncü evresi olan ve adına REM denen evrede gerçekleşir. Bu evrede vücut tamamen gevşer ve hareketsiz durumdadır. Her rüyanın farklı bir anlamı olabilir. Genel olarak bilinç altımıza yerleşen olayların vücudumuzdaki etkisi olarak karşımıza çıkabilir. Göz ardı ettiğimiz korkular, endişeler veya ruhsal durumlardan meydana gelebilir.

Bazı durumlarda görülen rüyalar, gerçek hayatta meydana gelebilecek olayların habercisi olarak da yorumlanabilir. Rüyalar için, rüya tabirleri yani görülen rüyanın ne anlama gelebileceğini öne süren kitaplar vardır. İnsanlar gördükleri rüyanın ne anlama geldiğini bilmek için bu kitaplardan yardım alabilirler.

Rüyaların anlamları gibi halleri de vardır. Bazı rüyalar vücudumuzda istenmeyen reaksiyonlar görülmesine neden olabilir. Bu hallerden birisi de ihtilam halidir. Peki rüyada nasıl ihtilam olunur?

Rüyada Nasıl İhtilam Olunur?
Rüyada Nasıl İhtilam Olunur?

Rüyalara Vücutlarımızın Tepkileri

Rüyalar, aslında bilincimizin açık olmadığı ve vücutlarımızın hareketsiz olduğu durumlardır. Ancak bazı durumlarda vücudumuz istenmeyen reaksiyonlar gösterebilir. Örneğin korku dolu bir rüya görüyorsak nefesimiz hızlanabilir, ellerimizi sıkabiliriz veya vücut kasılabilir. Güzel ve huzurlu bir an görüyorsak yüzümüzde hafif bir tebessüm olabilir. Vücudumuzun rüyalara gösterebileceği etkiler sadece bunlarla sınırlı değildir. Bu tepkilere ihtilam hali de eklenebilir.

Rüyada İhtilam Hali

İhtilam, genel anlam olarak “rüya görmek, ergenlik çağına ulaşmak” anlamlarında kullanılmaktadır. Rüya sırasında cinsel anlamda zevk veren bir davranışta bulunmayı görmek anlamına gelmektedir. Genellikle ergenlik çağındaki bireylerde meydana gelir. Erkek veya kadınlarda görülebilen bu durum oldukça doğaldır.

İhtilam sonrasında erkeklerde veya kadınlarda orgazm hal meydana gelebilir. İlk zamanlarda bu durum ergenlik çağındaki bireyler için korku verici ve anlaşılmaz bir durum gibi görünebilir. Ancak herkeste meydana gelebileceği, çok doğal bir durum olduğu ve geçici olacağı unutulmamalıdır.

Rüyada İhtilam Görmek Günah Mı?

Rüya görme hali, bilincimizin kapalı olduğu anlarda gerçekleşir. Görülen rüyayı görmek kişilerin tercihi değildir. İstemsiz bir şekilde meydana gelir. Bundan dolayı ihtilam günah değildir. Vücudun tepkimesi ile bilinçsizce meydana geldiği için günah sayılmasa da bu durum sonrasında doğru şekilde temizlik yapmamak günah olabilir. Bu aşamada önemli olan ihtilam hali sonrası ne yapılması gerektiğini bilmektir.

Rüyada İhtilam Olmak Önlenebilir Mi?

Rüya bilinç dışı bir hal olduğu için rüya görmeyi veya ne konuda rüya görüleceğine müdahale edemeyiz. Rüyada ihtilam görmek de önlenebilir bir durum değildir. Ancak rüyaların bilinçaltımızdaki durumların dışa vurumu olabileceği gerçeğini de göz önünde bulundurmak gerekir. Rüyada ihtilam olmayı engellemek için kişi beynindeki cinsel düşüncelerden kendini uzaklaştırmalıdır. Bu şekilde ihtilam görmek bir ihtimal olsa da önlenebilir.

İhtilam Olma İhtimalini Azaltmak İçin Neler Yapılabilir?

İhtilam halinin olmasını tamamen engellemek mümkün olmayabilir ancak önlemek için günlük yaşantınızdaki bazı alışkanlıkları değiştirebilirsiniz. Örneğin cinsel isteği arttıran yiyeceklerden kaçınmalı, spor gibi enerjinizi harcayacak aktivitelere yönelmeli ve aklınızı meşgul edecek farklı ilgi alanları edinebilirsiniz. Yapacağınız bu detaylar ihtilam olma ihtimalini azaltabilir;

  • Kırmızı et, yumurta gibi günlük hayatta tüketilen bazı yağlı gıdalar cinsel güç arttırıcı etkidedir. Bu gıdaların azaltılması olumlu etki sağlayacaktır.
  • Cinsel isteğin azalmasında etkili sebzeler ve meyveler tüketilmelidir.
  • Tamamen tok karnına uyunmalıdır, yemek ve uyku arasında belirli bir zaman dilimi olmalıdır.
  • Vücuttaki enerjiyi harcamak için spor gibi faaliyetlerde bulunabilirsiniz.
  • Haftada iki kez oruç tutabilirsiniz. Bu durum hem beslenme açısından hem de olumsuz düşüncelerden uzaklaşma açısından faydalı sonuç sağlayacaktır.

Bu ve bunun gibi durumlara dikkat ederek ihtilam olma ihtimalini zamanla azaltabilirsiniz ancak tamamen yok etmek pek mümkün değildir. Orgazm belirli durumlarda vücudun ihtiyacı haline gelebilir ve bu durumu tamamen engellemek sağlık açısından da uygun olmayabilir.

Rüyada Nasıl İhtilam Olunur?
Rüyada Nasıl İhtilam Olunur?

İhtilam Olduktan Sonra Ne Yapılmalıdır?

Kişi uyandıktan sonra ihtilam olduğundan eminse hemen gerekli temizlikleri yapmalıdır. İhtilam olmak günah değildir ancak gerekli temizlikleri yapmamak günahtır. Kişiler uyandıktan sonra ihtilam olduğunu fark ettikten sonra kıyafetlerini tamamen değiştirmeli, değiştirdiği kıyafetlerini yıkamalıdır.

Aynı zamanda yatağın çarşaflarını değiştirmek ve yıkamak gerekir. En önemli detaylardan birisi de abdest almaktır. Duş alınmalı ve islami şartlara uygun bir şekilde gusül abdesti alınması gerekmektedir. Kadınlar ve erkeklerde de temizlenme gerekli şartlar uygulanmalıdır.

Tüm Rüya Tabirlerini İncele > https://www.pusholder.com/ruya-tabirleri/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu