Sağlık

Sigarayı Bırakmak İçin Hangi Doğal Taşlar Kullanılır?

Her yıl yüz binlerce kişinin ölümüne neden olan sigara sağlık açısından verdiği büyük zararların yanında kullanıcıları ekonomik olarak da zora sokuyor. Bazı sigara tiryakilerinin günde iki üç pakete kadar sigara içtiğini düşündüğümüzde ortaya çıkan maddi zararı daha iyi anlayabiliriz. Eğer siz de sigara tiryakisi iseniz ve sigarayı bırakmak istiyorsanız bunun için birçok yönteme başvurabilirsiniz. Başvurabileceğiniz yöntemlerden biri de doğal taşlardır. Peki, sigarayı bırakmak için hangi doğal taşlar kullanılmaktadır?

Sigarayı Bırakmak İçin Hangi Doğal Taşlar Kullanılır?
Sigarayı Bırakmak İçin Hangi Doğal Taşlar Kullanılır?

Nikotin Boşluğunu Taşlarla Doldurun

Sigarayı bırakabilmek sigara paketini buruşturup çöpe atmak ve bir daha kullanmamak gibi basit bir şey değildir. Sigara tiryakileri sigarayı uzun süre kullanmaya başlayınca vücut sürekli nikotin ihtiyacı hisseder ve bu hissiyatı bastırmak için de sigaraya başvururlar. Peki, sigaradan doğal taşlarla kurtulmak gerçekten de mümkün müdür?

Doğal taşlar insanların zihinlerinde değişim yaratabilecek kadar büyük güçlere sahip oldukları için bu mümkündür. Eğer ihtiyacınız olan doğru taşı bulabilirseniz beyninizde uzun zaman sarfında oluşan sigara içme isteğini yani nikotin bağımlılığını bu taşlar sayesinde doldurabileceksiniz.

Sigarayı Bırakmak İçin Alınan Taş Nasıl Kullanılmalı?

Doğal taşlardan yardım alma geleneği aslında bir şaman geleneğinden gelmektedir. Seçtiğiniz taş sayesinde vücudunuzdan bağımlılığı kolayca uzaklaştırabileceksiniz.

Bu taşların kullanımı aslında oldukça basittir:

 • Doğal taşı alın ve bu taşa sigarayı bırakma görevini zihninizle yükleyin,
 • Taşınızı avucunuza alın ve sigara istediğinizde ciğerinize her duman çektiğinizde içeriye dolan dumanı, bunun size verdiği zararı zihninizde canlandırmaya çalışın,
 • Beş ya da on dakika süresince titreşim yaratarak taşı boğazınızdan göğsünüze kadar sürtün.

Bu işlemlerin yanında ayrıca bu taşı bir zincire takarak kolye ucunda taşıyabilirsiniz. Bu etkisini daha da artıracaktır. Yani özetle taşların sigarayı bırakmaya yardımcı olacak olan o büyük özelliklerini ortaya çıkarmak için öncelikle zihninizde bu isteği o taşa iletmeniz gerekmektedir. Taş zihninizdekini gerçeğe dönüştürmek için çalışacaktır.

Doğal Taş Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Sigarayı bırakmaya karar verdiniz ve bunun için taşlardan yardım almaya karar verdiniz. Şimdi yapmanız gereken sizin için en doğru olan taşı seçmek olmalıdır.

Bu taşlar:

 • Akik
 • Obsidyen,
 • Labradorit,
 • Peridot,
 • Kuvars,
 • Ametist,
 • Amazonit,
 • Siyah Oniks,
 • Krizokol,
 • Laguna Akik taşlarıdır.

Tüm bu taşların sigarayı bırakma ve sizi rahat hissettirme görevleri bulunmaktadır. Bu taşların hepsinin de özellikleri aslında benzerdir.

Akik ve Laguna Akik Taşları

Akik taşları yüzyıllardır insanların bağımlılıklarının sona erdirilmesi için başvurulan taşların başında geliyor. Akik ayrıca tüm stresi gidermekte, sigarayı kullanma isteğini sonsuza kadar ortadan kaldırmaktadır. Laguna adlı akik taşının özelliği ise sevgiyi ve şefkati temsil etmesidir. Bu taş size kötü alışkanlığınızın size kaybettirdiklerini ortaya çıkarıp bunu size hissettirecektir. Laguna size hatalarınızı telafi etmek için cesaretlendirir ve güçlendirir.

Sigarayı Bırakmak İçin Hangi Doğal Taşlar Kullanılır?
Sigarayı Bırakmak İçin Hangi Doğal Taşlar Kullanılır?

Obsidyen ve Labradorit Taşları

Obsidyen taşlarının öne çıkan özelliği size koruyucu bir etki sağlamasıdır. Bu taş sizi içten bir şekilde sakinleştirecek ve sigaraya yönelmenizi sağlayan ruhsal nedenlerin önüne geçecektir. Eğer bu taşı kalp çakranızın üzerine takarsanız sigaraya yönelme sebebinizin ardında yatan gerçekleri size gösterir.

Ayrıca bu taşın bir başka özelliği de hücre yenilenmesi sağlaması ve sigaradan kaynaklanan zararları iyileştirmesidir. Labradorit taşı da sigaradan uzak kaldığınızda yaşadığınız yoksunluk krizini önler. Sigaranın yanında alkol krizlerinin de önüne geçen bu taş oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Kuvars ve Ametist Taşları

Kuvars insanlık tarihinde bilge bir şifacı olarak bilinir. Oldukça saygı gören bu taş göz çakralarına taktığınızda bağımlılığınızı sizden uzaklaştırmaktadır. Bu taştan en iyi faydayı yanınızda taşımanın yanında onu banyo yaparken küvetinize bırakmakla da görebilirsiniz. Piyasada en çok bilinen taşlardan olan ametist ise alkolden kurtaran en önemli taşlardandır. Alkolün yanında sigara bağımlılığında da yardımcınız olan bu taşla zihninizi rahatlatabilirsiniz.

Peridot ve Amazonit Taşları

Peridot, bağımlılıktan kurtulmanız için size yeni yollar gösterebilecek bir taştır. Bu taş sizin kötülüklere sürünmenizin önüne geçer ve iştihanızı da azaltır. Amazonit ise can sıkıntısına, sigara isteklerine, hayal kırıklıklarına ve strese iyi gelmektedir. Sigara isteğiniz oluştuğunda gözlerinizi kapatın ve Amazonit taşını elinize alın. Gerisini taşa bırakın.

Siyah Oniks ve Krizokol Taşları

Siyah oniksin en belirgin özelliği özgüven geliştirmesidir. Bu taş sayesinde olumsuz olan tüm düşüncelerinizden kurtulabilir ve alışkanlıklarınızdan kısa sürede uzaklaşabilirsiniz. Bu taşın kullanımı da oldukça basittir. Taşı alın ve yatağınıza yerleştirin.

İradeniz hızlıca güçlenecek ve sigaradan kurtulacaksınız. Krizokol da sizi hızlıca sakinleştiren bir başka taştır. Boğaz çakrasına yerleştirilecek bir Krizokol sayesinde sigaranın zararlarını hatırlayacak ve onu bir daha kullanmak istemeyeceksiniz.

Doğal Taşların Etkili Olması İçin Ne Yapılmalı?

Sigaradan kurtulmak için doğal taşlara başvurduysanız onların etkilerini hissetmek için bazı şeyler yapmanız gerekir.

Bunlar:

 • Taşı cebinizde taşımak,
 • Taşı kolye haline getirerek boğaz çakrasına takmak,
 • Taşların iksirlerini yaparak kullanmak,
 • Meditasyonlar yapmaktır.

Taşları cebinizde, kalbinizde ya da boğazınızın üzerinde taşımak size iyi gelecektir. Ayrıca taşlara yapmak istediğiniz şeyi ısrarla anlatmak da taşın ekstra etkili olmasını sağlar. Taşlar bu sayede sizin sorunlarınıza daha çok yoğunlaşır ve sigara derdinizi daha çabuk çözerler. Bir diğer etki artırma yöntemi olan taş iksirini ise daha önce duymamış olabilirsiniz. Taşın iksirini kullanmak size ekstra fayda sağlayacaktır.

Doğal taşınızdan iksir elde etmek oldukça basittir. Önce bir bardağa içme suyunuzu koyun. Ardından seçtiğiniz taşı alın ve su dolu bardağınızın üzerine bir tabak ya da bardağınızın altlığının içine bırakın. En az dört-sekiz saat arasında taşınıza hiç dokunmadan onu bardağınızın üzerinde dinlenmeye bırakmalısınız. Ardından suyu istediğiniz zaman içebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu