Bilgi Kutusu

Tarot Falı Nedir? Nasıl Bakılır?

Tarot dünyasına yeni giriş yapan kişiler tarot falı nedir? Nasıl bakılır? Sorusunu çok sık sorarlar. Tarot falı toplam 78 karttan oluşur. Büyük arkana ve küçük arkana dediğimiz kartlar vardır. Büyük arkanada 22, küçük arkanada ise toplam 56 kart bulunur.

Tarot ilk olarak Mısır rahipleri tarafından kullanılmaya başlamıştır. Daha sonra Avrupa’ya yayılmış ve günümüzde de tercih edilen fal çeşididir. Tarot kartları kupa, tılsım, değnek ve kılıç olmak üzere dörde ayrılır. Kartların ters ve düz anlamları birbirinden farklıdır. Kartlar ters açıldığı zaman genellikle negatif yorumları beraberinde getirir.

Tarot Falı Nedir? Nasıl Bakılır?
Tarot Falı Nedir? Nasıl Bakılır?

Tarot Falına Nasıl Bakılır?

Tarot falına bakmak için ilk baş tarot destenizin olması gerekir. Çok çeşitli tarot desteleri vardır. İlk öğrenmeye başladığınız zaman klasik tarot destesinden başlamanız önerilir. Kartların anlamlarını öğrendiğiniz zaman yorumlamaya başlayabilirsiniz. Kartların anlamlarını ise internetten veya tarot destesinin yanındaki kitapçıktan öğrenebilirsiniz. Tarotu öğrenmeniz zaman alır ve üzerine düşmeniz gerekir.

Tarot destesini ilk aldığınız zaman açılımları anında uygulayabilir ve ilk olarak çevrenizdeki kişilerin falına bakabilirsiniz. İlk zamanlar zorlayıcı olabilir. Bunun için ise tek kart seçerek sorular sorabilir, ardından genel açılım yapabilirsiniz. Keltik çaprazda ise kartların konumsal değeri farklıdır. Kartların ters anlamlarını ilk zamanlar kullanmayabilirsiniz. Ters çıkan kartları düzelterek düz bir şekilde yorumlayabilirsiniz. Bu durum ilk zamanlar kafanızın karışmasını önler. Tarot iç dünyanıza rehberlik eder ve deneyimli bir yolculuk sunar.

Tarot Falı Bakarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tarot falı bakarken bir takım hususlara dikkat etmelisiniz.

Bu hususlar aşağıda yer almaktadır:

  • Destenizdeki kartları sol el ile çekmelisiniz.
  • Tarot kartlarınızı sadece siz karıştırıp, bakmalısınız.
  • Tarot kartlarını her zaman kutusunda bulundurmalısınız.
  • Tarot bakarken baktığınız yer temiz olmalıdır. İsteğe bağlı olarak örtü de kullanabilirsiniz.
  • Tarota her zaman bakmamalısınız, gerektiği zamanlarda başvurmalısınız.
  • Tarot kartlarına dikey bir şekilde karıştırmanız önerilir.
  • Kartları düzgün bir şekilde yayıp sonrasında açılım yapmalısınız.

Bu hususlara dikkat ederek güzel bir açılım yapabilirsiniz. Tarot bilinçaltı okumasıdır. Eğlence niyetine tarot falına bakılması önerilmez. Tarot doğru bir şekilde rehberlik yapar ve sizin enerjinize bağlanır. Enerjinizi kartlara yansıtmanız önemlidir.

Tek Kart Tarot Falına Nasıl Bakılır?

Tek kart tarot falı en basit açılımdır. Kartların tek soruya vereceği basit cevap için kullanılır. Daha derin cevap arayanlar için bu açılım uygun değildir. Tek kartın sunacağı yorum sınırlıdır. Tek kart kullanıldığı için geçmiş ve gelecek analizi yapılamaz. Bu sebeple elde edeceğiniz yorum sizi tatmin etmeyebilir. Basit görünse de yorumu en zor açılım olarak geçer. Sorunuza ayrıntılı yanıt vermez. Tek kart açılımını yaptıktan sonra kartın verdiği yorum yetersiz kalırsa yeni bir kart seçmeniz önerilir.

Üç Kart Tarot Falı

Üç kart tarot açılımı eski yöntemlerden birisidir. Günümüzde de sıklıkla tercih edilir. Üç kart tarot falı, kişinin desteden üç kart seçmesi ile bakılır. Geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek hakkında detaylı bilgilere bu açılım ile ulaşabilirsiniz. Üçlü kart açılımıyla merak ettiğiniz konular hakkında kartlar size yol gösterici olur.

Geçmiş kartı, adından da anlaşıldığı gibi geçmişi temsil eder. Sorunuzun kaynağını bu kartta gözlemleyebilirsiniz. Şimdiki zaman kartı ise önemlidir. Gözden kaçırdınız bazı detayları fark etmenize yardımcı olur. Gelecek kartı ise rehber niteliğindedir. Gelecek hakkında bir takım olasılıkları size sunar.

Tarot Falı Nedir? Nasıl Bakılır?
Tarot Falı Nedir? Nasıl Bakılır?

Tarot Keltik Açılımı

Tarot keltik açılımı en çok tercih edilen açılımdır. Bu açılım sorularınıza detaylı yorumlar sunar. Toplam 10 kart ile bakılır. Her bir kartın farklı anlamları ve farklı özellikleri vardır. İlk seçtiğiniz kart ana kartınız olarak geçer. Şimdiki zamanınızdan bahseder. İçinde bulunduğunuz koşulları, duygularınızı, düşüncelerinizi ve asıl meseleleri anlatır. İkinci seçiniz kart ise engellerden bahseder.

Hangi konuyu merak ediyorsanız, önünüzdeki engelleri anlatır. Üçüncü kart şu anda yaşamış olduğunuz duruma, nelerin sebep olduğunu söyler. Bu kart ile geçmişte yapılan hataların altı çizilir. Dördüncü kart geçmiş kartıdır. Geçmiş olayların sizi hâlâ etkileyip etkilemediği konusunda detaylı bilgiler sunar. Beşinci kart ise kişilerin inançları, arzuları ve fikirleri hakkında bilgi verir. Kişinin daha çok maneviyatı, yaratıcılığı ve şansı ile ilgilidir. Bu kart iç dünyanın hissettikleri ile ilgili bilgiler sunar.

İskambil Falı Nasıl Bakılır? İskambil Falı Kartlarının Anlamı > https://www.pusholder.com/iskambil-fali-nedir-nasil-bakilir/

Altıncı kart kişiyi yakın gelecekte neler beklediği ile ilgili yorumları verir. Nereye gidiyorsunuz, hangi yolu seçiyorsunuz, doğru yol mu bu soruların cevabını verir. Yolunuzu değiştirmek için neler yapmanız gerektiği hakkında da fikirler sunar. Yedinci kart kişinin kendisi hakkında fikirlerini ve görüşlerini aktarır. Danışan kişinin, kişiliği ve tavrı hakkında bilgi verir. Kısaca davranış ve düşünceleri temsil eder.

Sekizinci kart ise kişinin dış etkenleri hakkında bilgi verir. Çevresindekilerin ona karşı düşüncelerini ve bakış açısını sunar. Ayrıca enerji kartıdır. Dokuzuncu kart karşılaşılacak etkenlere karşı bir uyarı olarak karşınıza çıkar. Farkında olmadığınız durumlar hakkında sizlere ilham verir. Fırsatları fark etmeniz açısından da uyarı verir. Onuncu kart sonuç kartıdır.

Tarot Kartlarına Ne Sorulmaz?

Tarot açılımı yaparken soracağınız sorular önemlidir. Doğru soruları sorduğunuz zaman doğru cevapları alabilirsiniz. Evet veya hayır gibi kesin cevaplara odaklanılan soruların sorulması önerilmez. Sorularınız bu şekilde olsa da cevap daha fazlası olur. Tarot kartlarına sağlık konularıyla ilgili sorular yöneltilmemelidir. Bu hassas konulara direkt cevap alamazsınız. Böylelikle kendi ruhsal dünyanıza negatif enerjiyi çekersiniz.

Tarot Kartlarına Neler Sorulur?

Ucu açık sorular tarot için idealdir. Kartta her sorunun cevabı daha çok belirginleşir ve spesifik sorular detaylandırılır. Tarot kartlarına sorabileceğiniz konular ise kariyer, iş, aşk, ikili ilişkiler ve arkadaşlık şeklindedir. Doğru soru kalıbını kullandığınız zaman ise merak ettiğiniz tüm konular hakkında doğru ve detaylı yanıtlar alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu