Teknoloji

Youtuberlar Hangi Video Programını Kullanıyor?

Teknolojik gelişmeler ile birlikte sosyal alanlarla olan merakımız gittikçe artmıştır. Özellikle de yeni bir atılım gerçekleştirmek isteyen gençler daha çok youtube alanında kendini göstererek videolar hazırlamaktadır.

İçerisinde birçok farklı konu dalını barındıran youtube hizmeti ile taşınan yeni bireylerin en çok sorduğu sorulardan biri de youtube için kullanılması gereken programlar olmaktadır.

Bu konuda sizlere daha detaylı açıklama yapabilmek amacıyla youtuberlar hangi video programını kullanıyor? Sorusunu sorduk ve en sık kullandıkları programların özelliklerini açıklamaya çalıştık. Gelin yazımızı ve tüm detaylarını birlikte inceleyelim.

Youtuberlar Hangi Video Programını Kullanıyor?
Youtuberlar Hangi Video Programını Kullanıyor?

Her Youtuberın Kullandığı Programlar

Youtube hizmetleri kapsamında birçok youtuber para kazanma fırsatına sahip olabilmektedir. Özellikle gençlerin yer aldığı bu platform için pek çok açıdan profesyonel videolar hazırlanması gerekebilir. Youtube hizmeti için hazırlanacak videolar içinde çeşitli uygulamaların mevcut olduğunu söyleyebiliriz.

Profesyonel youtuberların sıklıkla kullandığı birçok program vardır. Bu programlar gerek editleme gerekse video iç tasarımları hakkında sizleri yönlendirir. Ayrıca farklı konu başlıkları için çeşitli illüstrasyonlar sunarak daha başarılı ürünler ortaya koymanızı desteklerler. İçeriğinde sağladığı araçlar ile video programları sizlere yeni bir dünya sunar. Pek çok youtuber kullandığı popüler video uygulamaları bulunmaktadır.

Profesyonel youtuberların sıklıkla kullandığı programlar olarak;

 • Bandicam
 • Camtasia Studio
 • Sony Vegas Pro
 • Audacity
 • Adobe Photoshop
 • Adobe Photoshop
 • Adobe Audition
 • Obs Studio

Şeklinde belirtebiliriz. Bu programların yüklenmesi ve kurulumu için çeşitli videolar izlemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca uygulama iç tasarımlarına ve ara yüzlerinin incelenmesine dikkat etmeniz, dil seçeneklerini araştırmanız iyi olacaktır. Youtuberlar için olmazsa olmaz bu programlar ile üst düzey sonuçlar elde edilebilmekte ve abonelik sayıları artabilmektedir. Gelişmek istediğiniz alanda belirttiğimiz programları inceleyerek hareket etmeniz doğru olacaktır.

Bandicam Programı Ve Özellikleri Nelerdir?

Yotuuberların sıklıkla kullandığı uygulamalardan biri olarak kabul edilen Bandicam, bilgisayarınız için hazırladığınız verilerin kaydedilmesini sağlar. Yani masaüstü görüntünüzün sesli bir şekilde video kaydı olarak kaydedilmesini sağlamaktadır. Ayrıca kayıt sırasında fotoğraf çekebilme imkânları da sunmaktadır.

Bir diğer özelliği ise basit bir ara yüze sahip olmasıdır. Türkçe kullanım kolaylığı sunarak farklı dil seçenekleri içerisinden faydalanmanızı sağlar. Lisans gerektiren bir program olduğu için önce tanıtım videosunu izlemeniz sonrasında ise deneme sürümünü kullanmanız tavsiyedir.

Camtasia Studio Ve Özellikleri Nelerdir?

Youtuberların hizmet alanı dâhilinde sıklıkla kullandığı bir başka uygulama ise Camtasia Stuıo olmaktadır. Bu programla ile birlikte Bandicam ile benzer özelliklere sahip bir ara yüz elde edersiniz. Araç komutları benzer olsa da bazı açılardan değişkenlik gösterebilmektedir.

Ayrıca bu program dünyada en çok kullanım sağlayan ekran görüntüsü kaydetme programları arasında yer almaktadır. Bir başka önemli nokta ise Ultra HD video kaydetme olanakları sunmasıdır. Ayrıca Türkçe dil seçeneği ile birlikte rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Candicam studio uygulaması özelliklerini;

 • Video kesimleri
 • Ses ekleme
 • Ses kesimi
 • Resim ekleme
 • Fotoğraf ekleme
 • Video ekleme

Şeklinde sıralandırabiliriz. Temel özellikleri ile birlikte aslında ihtiyacınız olan pek çok niteliği kendi sisteminde barındırdığını dikkat çekmek isteriz. Ayrıca bu program ile thug life yapılabilmekte olup lisans sürümlü programlardan biridir.

Youtuberlar Hangi Video Programını Kullanıyor?
Youtuberlar Hangi Video Programını Kullanıyor?

Sony Vegas Pro Ve Özellikleri Nelerdir?

Youtuberların sık sık kullandığı programlardan biri de sony vegas pro olmaktadır. Bu program ile edit işlemleri yapılabilirken aynı zamanda efekt ekleyebilir, kesme ve birleştirme yapabilirsiniz. Bir başka dikkat çekici noktası ise youtuberların profesyonel anlamda uygulama üretirken bu uygulamanın kalitesi yüksek içerikler sunmasıdır.

Youtuberların profil videolarının oluşturulmasında da sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca lisanslı bir ürün olduğunu unutmamak gerekir. Bu uygulama için önde deneme sürümünün denemeniz tavsiye edilir.

Audacity Ve Özellikleri Nelerdir?

Sıklıkla kullanılan video programları genellikle çözünürlüğü yüksek videolar üretmenin peşindedir. Özellikle fotoğrafların kesim işlemlerinde de özelliklere dikkat ederler. Ancak bir yandan da video özellikleri ile ön plana çıkmayan ama videonun kalitesini yüksek derecede etkileyen ses programları mevcuttur. Audacity ise en kapsamlı uygulamalardan arasında kendi yerini almıştır.

Bu uygulamanın ses programlaması yapabilme özellikleri vardır. Ses kayıtlarının yapılabilmesi, montaj ekleme özellikleri, ses tonu değiştiriverebilme özellikleri gibi farklılıkları ardır. Ayrıca dikkat çeken özelliklerinden biri de Amerikan dublaj yapabilme olanağının da bulunmasıdır. Ses mükemmelleştirme ve gürültü kirliliklerinin videodan arındırılması gibi teknik açıdan profesyonellik sağlayan özellikleri bulunmaktadır.

Adobe Photoshop Ve Özellikleri Nelerdir?

Merak edilen ve olmazsa olmaz uygulamalardan bir de adobe photoshop olmaktadır. Bu uygulama ile resim montajlama işlemleri gerçekleştirilebilirken sıfırdan resim montajlıma da yapılabilir. Ayrıca resim oluşturma işlemleri de yapabilirsiniz.

Gerek afiş tarımlarında gerekse youtube vidolarında sıklıkla kullanılan bu uygulama ile video tasarımlarınızı eşsiz kılabilirsiniz. Reklamcılık ve tasarımın en önemli yapıtaşlarından biri olarak kabul edilen bu uygulama ile birçok içerik üretebilmeniz mümkündür. Ayrıca lisanslı bir uygulama olduğunu unutmamak gerekir.

Adobe After Effects Ve Özellikleri Nelerdir?

Adobe uygulamaları içerisinde yer alan adobe after effects programı, video düzenleme programları arasında yer almaktadır. Bu program ile birçok farklı efekt seçeneğine ulaşabilmektesiniz. Uygulamayı diğer programlardan ayıran en belirgin özellik efektleri olmaktadır. Ayrıca premiere pro sistemini edinerek daha üst düzey video efektlerini edinmeniz mümkündür.

Obs Studio Ve Özellikleri Nelerdir?

Son olarak bahsetmek istediğimiz uygulama ise içeriğinde birçok özellik taşıyan yayın açmak için kullanılan uygulamalardan biridir. Bu uygulama ile birçok işi yaparken video çekebilir ve yayın açma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Çift özellik sistemi ile kolaylıklar sunan bu uygulama genellikle youtube, twitch gibi programlarda aktif olarak kullanılır. Ayrıca birçok youtuber için önemli yere sahiptir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu