Sağlık

Yüz Germe Ameliyatlarının Gençleşme Sağladığı Doğru Mudur?

Özellikle yaşla birlikte yüz şekli doğal olarak değişecektir. Zamanla cilt elastikiyetini kaybeder ve cilt gevşer. Ancak bazı bölgelerde yağ birikintileri azalsa da bazı bölgelerde artış gözlenebiliyor. Bu noktada estetik cerrahi istenilen görünümün elde edilmesine yardımcı olabilir. Yüzü gençleştirmek için yapılan yüz germe (kırışıklıkları giderme) ameliyatları güvenlidir. Bu bakımdan yüz germe ameliyatlarının gençleşme sağladığı doğru mudur? Sorusuna evet cevabını verebiliriz.

Yüz Germe Ameliyatlarının Gençleşme Sağladığı Doğru Mudur?
Yüz Germe Ameliyatlarının Gençleşme Sağladığı Doğru Mudur?

Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Yaşın ilerlemesiyle birlikte yüz şeklinin aynı kalması imkansız. Bazı insanların yüzü daha geç yaşlanmaya başlasa da yaşadığımız çağda bu pek nadir görülen bir durum. Belli bir yaştan sonra sarkan ve kırışan cilt çoğu insanın istemediği bir durum. Bazı insanlar doğallıktan yana olsa da çoğunluk yüz germe ameliyatlarına yöneliyor. Yaşlanmanın olumsuz etkilerine karşı genç gözükmek isteyenler için yüz germe ameliyatı iyi bir tercih. Bu ameliyat sayesinde yüzünüz olduğundan daha genç görünebilir.

Yüz Germe Ameliyatı Gençleştiriyor Mu?

Sarkmalardan ve kırışıklıklardan memnun olmayan insanların en merak ettiği şey ise yüz germe ameliyatlarının gençleşme sağlayıp sağlamadığı oluyor. Bu sorunun cevabı ise evet, yüz germe ameliyatları yüzünüzde yaşlanmaya bağlı kusurları yok ederek sizi eski genç halinize yaklaştırabilir. Bu aşamaya geldiğiniz zaman yapacağınız en iyi şey güvenilir bir estetik merkezi araştırmak.

Yüz Germe Ameliyatı Kimlere Uygun?

Yüz germe ameliyatı Ritidektomi olarak da bilinir. Bu işlemi yaptırmak isteyenler yüz germe ameliyatı hakkında genel bir bilgiye sahiptir. Bu konuyu araştırmaya başladığınıza göre yüz germe ameliyatı yaptırmak istiyor olabilirsiniz. Yüzünüzde sarkmalar meydana geldiyse yüz germe ameliyatı sizin için uygundur.

Çünkü sarkmalarla başa çıkmak zordur ve çoğu zaman Ritidektomi ameliyatından başka çare kalmaz. Göz etrafındaki kırışıklıklar, gülerken mimiklerin kaybolması gibi unsurlar yüz germe ameliyatı ile geçirilebilir. Bu şikayetler sizde varsa yüz germe ameliyatını düşünebilirsiniz. Yüz germe ameliyatı yaptıran birçok kişi uygulamadan ve tedavi sonrası iyileşme sürecinden memnun kalıyor. En kısa sürede olumlu sonuç almak için alternatif bir ameliyat yok.

Yüz Germe Ameliyatı Neleri İçerir?

Yüz germe ameliyatları yüzün farklı bölgelerine sırayla uygulanır. Uygulama yapılacak bölgeler siz ve doktorunuz tarafından ihtiyaçlara göre belirlenir. Göz çevresinden rahatsızsanız o bölgede daha geniş kapsamlı bir işlem isteyebilirsiniz. Doktorunuz sizin isteklerinize göre bir şekillendirme yapacaktır. Burada önemli olan gerçekten hangi bölgelerde yüz germe ameliyatına ihtiyaç duyduğunuzdur. Çünkü ihtiyaç duyulmayan bölgelere işlem yapmak mimiklerinizi yok edebilir ve doğal görünümünüzü bozar.

Yüz germe ameliyatı şunları içerir;

  • Alın germe
  • Orta yüz germe
  • Şakak germe
  • Boyun germe
  • Yanak Germe
  • Çene germe

Hangi bölgeye işlem yaptırmak istediğinizi açıkça söyleyerek o yönde işlem yapılmasını sağlayabilirsiniz. İhtiyaç duyulmayan bölgelere işlem yaptırmanızı önermiyoruz. Bu konuda uzman doktorlar da aynı fikirdeler. Detaylı düşünerek ve doktorunuza danışarak belli bir oranda yüz germe işlemi yaptırmak kusurlarınızı yok edebilir ve gençleşme sağlayabilir.

Yüz Germe Ameliyatından Beklenti Ne Olmalı?

Kişiler ameliyat öncesinde çok tedirgin olabilir veya bu konuda beklentisi çok yüksek olduğundan heyecanlanabilir. Çoğu insan ise büyük bir şey beklemediğini sadece kırışıklıların ve sarkmaların olabildiğince yok olmasını istedi. Ayrıca hastalar için en önemli şeylerden birisinin yüz mimiklerinin bozulmaması olduğun da görüyoruz. Genç hale biraz daha yaklaşmak fakat yüz yapısının değişmemesi önemli bir faktör.

Bu anlamda yüz germe ameliyatı için seçtiğiniz merkez ve doktor da büyük önem taşıyor. Doktorunuzla iyi anlaşmalı ve ona ne istediğinizi tam olarak açıklamalısınız. Yüz germe ameliyatlarında dikkat edilmesi gereken şey aşırıya kaçmamaktır. Çünkü yüzü olması gerekenden fazla germeye çalışmak mimiklerinizin kaybolmasına yol açar. Fakat doğru oranda işlem yapıldığında doğal görünümlü bir gençleşme elbette söz konusu.

Yüz Germe Ameliyatlarının Gençleşme Sağladığı Doğru Mudur?
Yüz Germe Ameliyatlarının Gençleşme Sağladığı Doğru Mudur?

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatı genellikle acısızdır ve kısa süreli bir işlemdir. Anestezi uygulanarak yapılan ve risk taşımayan bir ameliyat türüdür. Ameliyat olan kişinin yüzünü gerdirmek ve daha genç bir görünüm elde etmek amaçlanır. İşlem sırasında anestezi uygulandığı için acı hissedilmez. İşleme başlarken kulak ön kısmından deri altına girilir. Ardından yüz derisi altındaki smas denilen dokuya ulaşılır.

Burada smas şekillendirilerek gençleştirme hedeflenir. Fazla doku alınarak yüzük daha zayıf ve güzel görünmesi sağlanır. Bu ameliyatlarla beraber çoğunlukla şakak ve boyun germe de gerçekleştirilir. Yüz zayıf kaldığında çene ve boyun kısımlarının aynı kalması görüntüyü bozacağından bu bölgelere de işlem uygulanabilir. Bu sayede tüm yüz hatları dengelenmiş olur. Ayrıca bu işlem ile birlikte daha doğal bir görünüm elde edilir.

Yüz Germe Ameliyatları İşe Yarıyor Mu?

Evet, bu işlem her zaman olumlu sonuç veriyor. Çoğu plastik cerrahinin olumlu sonuçları, yedi ila on beş yıl arasında değişen uzun bir süre boyunca sizinle gelecektir. Etki süresi insan deri yapısına, kemik yapısına, kullanılan tekniğe ve tekniği uygulayan cerraha göre değişiklik gösterebilir. Estetik cerrahi bir kez tamamlandıktan sonra geri döndürülemez. Ancak bu ameliyat yüzünüzdeki gözle görülür yaşlanma belirtilerini önemli ölçüde iyileştirebilse de ilerleyen yıllarda yaşlanmaya devam edeceksiniz.

Yüz Germe Ameliyatının Sonuçları Nasıl Olur?

Gerçekçi ve doğal sonuçlar beklemelisiniz. Her estetik cerrahide olduğu gibi estetik cerrahinin sonuçları da kişiden kişiye farklılık göstermektedir. En iyi sonuç alan kişiler, cildi yaşla birlikte sarkmaya yeni başlayan ancak yine de elastikiyeti iyi olan kişilerdir. İyi kemik yapısı da olumlu sonuçlara ulaşmaya yardımcı olur. Ameliyat sonrası iyileşme süresi 2 hafta sürebilir. Bu sürenin sonunda yüzünüz ortaya çıkmaya başlayacak ve yüz germe ameliyatının gençleştirici etkisine şahit olacaksınız.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu