Teknoloji

Arkadaşlarla Oynanabilecek Oyunlar

Oyun oynamayı seven kişiler arkadaşlarıyla birlikte vakit geçirmek, çok daha fazla eğlenmek, yeni maceralara atılmak ve yeni oyunlar keşfetmek için arkadaşlarla oynanabilecek oyunlar aramaktalar.

Oyunlar günümüzde milyonlarca kişi tarafından oynanıyor ve çok farklı bir kültürün gelişmesini sağlıyorlar. Yeni bir dünya, yeni bir dil ve yeni bir kültür yaratan oyunlar çok fazla olması sebebiyle de oyuncuların akıllarını karıştırıyorlar.

Arkadaşlarıyla birbirinden güzel onlarca oyunda buluşmak isteyen kişilerin tercih edebileceği oyunlar mobil, pc ve PlayStation olarak 3 farklı şekilde ele alınır.

Arkadaşlarla Oynanabilecek Oyunlar
Arkadaşlarla Oynanabilecek Oyunlar

PlayerUnknown’s BattleGrounds (PUBG)

Bilgisayar ve mobil telefonlar üzerinden arkadaşlarıyla oyun oynamak isteyen birçok kişinin ilk tercihi PUBG oyunudur. Bu oyunu neredeyse bilmeyen yoktur. 30 Temmuz 2016 tarihinde piyasaya sürülen bu oyun, tüm oyun sektörünün baştan şekillenmesine neden oldu ve milyonlarca kişinin oynaması nedeniyle birçok rekora imza attı.

Oyuncular 100 kişilik ekiplerle belirli bir rotada ilerleyen uçağın içinde oyuna başlar ve istedikleri zaman uçaktan atlayabilirler. Uçaktan atladıktan sonra belirli bölgelere paraşüt yardımıyla iniş yaparak silah ve teçhizat arayışında bulunurlar.

Oyunun en temel amacı kişilerin teçhizatlanıp birbirleriyle savaşmasıdır. Oyun sitesi boyunca mavi bir alan sürekli küçülür ve oyuncuların haritada gidebilecekleri yerler kısıtlanarak birbirlerine yaklaşması sağlanır. Harita küçüldükçe oyuncular birbirlerini daha kolay bularak savaşabilirler.

Oyuncular isterlerse tek başlarına isterlerse 4 kişilik ekipler olarak savaşabilirler. Oyunun sonunda kazanan tek bir takım ya da, takım arkadaşları ölmüş tek bir kişi olabilir.

Counter Strike: Global Offensive

Cs: Go olarak bilinen oyun tüm dünyada en çok oynanılan oyunlar arasında girmiştir. Pek çok kişi çocukluğundan beri counter strike oyunları oynayarak büyümüştür. Hemen, hemen her yaş grubunun hakim olduğu bu oyun 2 farklı takımdan oluşur.

Oyunda bulunan 2 farklı takım bir haritanın belirli noktalarında oyuna başlar. Her iki takımın da amacı birbirlerine karşı üstünlük kurmak için savaşmaktır. Birbirinden farklı onlarca silah ve teçhizat bulunan oyunda savaşmak harici yapılması gereken görevlerde mevcuttur.

Terörist grubunun amacı elde ettikleri rehineleri savunmak ve bombayı kurarak oyunu kazanmaktır. Anti terörist grubu ise bombanın patlamasını engellemeli veya rehineleri kurtararak oyunu tamamlamalıdır.

Ayrıca CS:GO oyununda birden fazla oynanış modu bulunur. Bu modlardan bazıları ise şunlardır,

  • Rekabetçi
  • Eğlence
  • Yoldaş
  • Ölüm Maçı
  • Silah Yarışı
  • Yıkım
  • Uçan Gözcü
  • Tehlikeli Bölge
  • Geri Alma

Olarak birden fazla, birbirinden farklı oyun modları bulunur.

Fortnite

4 kişilik ekipler kurarak arkadaşlarınızla oynayabileceği görev yapma ve nişan oyunu olan Fortnite ilk çıktığı yıllarda büyük bir ilgi gördü. Milyonlarca insan Fortnite satın alarak oyunu indirdi ve saatlerce oynamaya devam etti.

Oyun PUBG benzeri bir yapıya sahiptir ancak Fortnite’ı ayıran en önemli fark yapı yapma özelliği ve çizgi film karakterlerine benzer oyuncular kullanılmasıdır.

Oyuna başlarken silah ve yapı malzemeleri bulmaya çalışıyorsunuz karşı takımın oyuncularıyla savaşarak üstünlük kurmak ve güvenilir bölgenizi büyütmeniz gerekiyor. Oyun bilgisayarlardan ve mobil cihazlardan oynanabiliyor.

Call of Duty

​​​​​​Call of Duty serisini bilmeyen neredeyse yoktur. Oyun sektörünün en köklü yapımlarından birisi olan bu seri en çok beğenilen oyunlar arasında her zaman listenin başında olmuştur.

Bir çok farklı serisi ve birçok cihazda oynanabilmesi özelliği sayesinde Call Of Duty serisi günümüze denk varlığını sürdürmeye devam etmiştir. Call of Duty bilgisayar, PlayStation ve mobil cihazlar üzerinden oynanabilen bir FPS oyunudur.

Arkadaşlarınızla beraber dilerseniz bilgisayardan, dilerseniz PlayStation’dan dilerseniz mobil telefonlarınızdan bu oyuna erişebilirsiniz.

Call Of Duty oyunları rol yapma oyunları olarak karşımıza çıkar, oyuna başladığınızda Amerikan Silahlı Kuvvetlerine bağlı bir asker olarak savaş bölgelerine gidersiniz. Ortadoğu, Afrika, Avrupa gibi birçok bölgede çıkan savaşlarda bir asker olarak görev alır ve takımınızla beraber verilen görevleri yerine getirirsiniz. Oyunda birbirinden farklı yüzlerce teçhizat, araç, helikopter ve görev vardır. Birbirinden zorlu bu görevleri bitirmek için ekip arkadaşlarınızla oynamanız oyunu hem daha zevkli hemde daha kolay bir hale getirecektir.

Call of Duty mobile, Pc ve PlayStation oyunlarından daha farklı bir oynanış tarzına sahiptir. Bu seride online olarak arkadaşlarınız ya da farklı kişilerle takımlaşırsınız. Oyun başladığımda kişiler seçtikleri teçhizatlarla savaşa başlar ve karşı takıma karşı üstünlük kurmaya çalışır. Call Of Duty mobile oyunu birbirinden farklı pek çok haritaya ve moda sahiptir.

Arkadaşlarla Oynanabilecek Oyunlar
Arkadaşlarla Oynanabilecek Oyunlar

Left 4 Dead 2

Ödül almış oyunlardan birisi olan Left 4 Dead 2 de zombi salgını konu alınır. İnsanları zombiye çeviren bir salgının ortaya çıkması neticesinde tüm insanlar zombi olur ve 4 arkadaş zombilerle dolu bu dünyada hayatta kalma mücadelesi verir. Oyunu yönetmen adlı bir yapay zeka yönetir, oyuncuların performansına göre mücadele zorluğunu ayarlayarak oyunun sürükleyici ve dinamik bir yapıda olmasını sağlar.

(PES) Pro Evolution Soccer

PlayStation cafelerin vazgeçilmez oyunlarından birisi olan PES bir çeşit futbol oyunudur. Bu oyunda gerçek hayattan esinlenen takım ve oyuncular vardır. Karşılıklı olarak 2 farklı takımı seçen oyuncular gerçek hayattakine benzer bir futbol deneyimi edinirler.

Oyunun amacı her iki takımında birbirlerine karşı üstünlük sağlaması için gol atması ve 90 dakikalık süre sonunda kazanan takım olmasıdır. Oyuncular isterlerse dünyanın en iyi takımlarını, isterlerse tuttuğu takımları alabilirler.

Oyuncu transferi yaparak çok güçlü takımlar yaratabilir, futbol oyuncusu olmak istemeyenler ise antrenör modu sayesinde antrenörlük yapabilirler. Ayrıca bu oyun mobil cihazlar, playstation ve bilgisayarlar üzerinden oynanabilir. Oyunun en çok tercih edilen serileri ise 2013 ve 2022’dir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu