Bilgi Kutusu

Bal Kalsit Taşı Ne İşe Yarar? Anlamı Ve Özellikleri

Karbonatlı kayaçları oluşturan çeşitli minerallere kalsit deniyor. Bal kalsit taşı kristal olan yapılarda yer alıyor. Bal kalsit taşı cama benzeyen bir yapıda ve renksiz şekilde olmasıyla biliniyor. Bazı çeşitli durumlarda ise yarı saydam ya da opak bal kalsit taşı da bulunuyor. Bal kalsit taşı kalsiyum ve aynı zamanda karbonat birleşiminin kristalleşmesi sonucu oluşuyor. Peki, bal kalsit taşı ne işe yarar ve anlamı nedir?

Bal Kalsit Taşı Ne İşe Yarar? Anlamı Ve Özellikleri
Bal Kalsit Taşı Ne İşe Yarar? Anlamı Ve Özellikleri

Bal Kalsit Taşı Ne İşe Yarar?

Bal kalsit taşının farklı pek çok faydası bulunuyor. Özellikle cinsel yaşamı düzenleyen kalsit taşı bedenin bütünleşmesini ve aynı zamanda uyumlu çalışmasını sağlıyor. Enerjiyi oldukça güçlendiren bal kalsit taşı temizliyor ve dengeliyor. Kalsit taşı toprağın da enerjisini kişilerin vücuduna taşıyor.

Bal Kalsit Taşı Nasıl Anlaşılır?

Yeryüzüne yakın olduğundan dolayı kolaylıkla çıkarılan kalsit taşı hem saydam hem de renksizdir. Bazı durumlarda ise mavi, turuncu ya da yeşil renklerde kalsit taşları bulunabiliyor. Bal kalsit taşı yumuşak ve oldukça narin bir yapıdadır. Bal kalsit taşı yapısından, sertliğinden ya da görünümünden rahatça anlaşılıyor.

Bal Kalsit Taşı Nasıl Kullanılır?

En rahat bulunabilen taşlardan birisi olan bal kalsit çeşitli alanlarda kullanılıyor. Doğada yaygın şekilde bulunan bal kalsit taşı süs eşyası yapımında da kullanılıyor. Renkli bal kalsit taşları koleksiyoncuların gözbebeği haline geliyor.

Bal Kalsit Taşı Faydaları Nelerdir?

Bal kalsit taşının çok sayıda faydası bulunuyor. Enerjiyi güçlendiren bal kalsit taşı temizliyor ve dengeleme sağlıyor. Aynı zamanda kalsit taşı toprağın enerjisini kişilerin vücuduna taşıyor. Bütün çakraları harekete geçiren bal kalsit taşı çakraları dengeliyor. Bal kalsit taşı dişlerin ve kemiklerin çok daha fazla güçlenmesini sağlıyor. Bal kalsit taşları bebeklerin diş çıkarma dönemlerini de oldukça rahatlatıyor.

Bal kalsit taşı iskelet sistemi, bel ve sırt bölgesine oldukça fayda sağlıyor. Vücuttaki fazla kalsiyumu eriten bal kalsit taşı kireçlenmenin de büyük oranda azalmasını sağlıyor. Motivasyonu her daim arttıran bal kalsit taşı odaklanmayı büyük oranda kolaylaştırıyor. Bal kalsit taşı bedende olan kalsiyum oranını dengeliyor.

Bal Kalsit Taşı Özellikleri Nelerdir?

Bal kalsit taşı yapı gereği kristal şekillerde bulunuyor. Aynı zamanda kalsit taşına dikkatle bakıldığında çift çizgi görülebiliyor. Bazı bal kalsitler ise deniz kabuklarına benziyor.

Bal Kalsit Taşı Nasıl Kullanılabilir?

Doğada yoğun şekilde bulunan kalsit taşının pek çok yerde kullanıldığı biliniyor. Bal kalsit özellikle koleksiyon yapan kişilerin aradığı bir taştır. Bunun yanında bal kalsit taşı öğütülerek endüstride kullanılıyor. Bal kalsit taşı takı, mücevher ya da süs eşyası yapımında kullanılıyor.

Bal Kalsit Taşı Temizliği ve Bakımı

Kalsit taşının temizlenmesi adına akan suyun altında beş dakika kadar yıkanması gerekiyor. Aynı zamanda kalsit taşı sirkeli su ya da tuzlu suyun içerisinde ortalama on dakika bekletiliyor. Bal kalsit taşı güneş altında bir gün boyunca bekletilmelidir.

Bal Kalsit Taşı Anlamı Nedir?

Bal kalsit, etrafındaki diğer tüm doğal taşların enerjisini yükseltme özelliğine sahip bir taştır. Onu tuttuğunuz zaman, kendi hisleriniz ve duygularınızın oldukça fazla şekilde güçlendiğini rahatlıkla görebilirsiniz. İlk defa elinizde tutuyorsanız, sizi biraz bunaltabiliyor.

Tutku ve yüksek enerjinin taşı olan bal kalsit taşı, tutkularınızı harekete geçirebiliyor. Gücünüzü her daim aydınlatan güçlendirici taştır. Size hafifliğin yanında sezgi ve denge hissi de veriyor. Bu taş, çok güçlü bir kişisel irade ve aynı zamanda yaratım üçlüsü yaratmakta olan Kök, Güneş ve Üçüncü Göz çakralarıyla birlikte rezonansa giriyor.

Altın sıcaklığını esasen ilk dokunuşta hissettiriyor. Bu, aynı vakitte tabiat ananın enerjilerine de bir bağlantı sağlıyor. Bu güçlü bağlantı ile, çok yüksek çaba gerektiren görevleri ve projeleri gerçekleştirmek adına harikadır. Kişisel irademizde kök saldığında, kendimizi elimizde olan işi bitirmeye çok daha motive bir biçimde buluruz. Bir şeyler yapmanın en zor ve önemli kısmı başlamaktır. Bal kalsit taşı, sizi bu iş için ayağa kalkmaya ve devam etmeye her daim teşvik edecektir.

Bal Kalsit Taşı Ne İşe Yarar? Anlamı Ve Özellikleri
Bal Kalsit Taşı Ne İşe Yarar? Anlamı Ve Özellikleri

Bal Kalsit Taşı Özellikleri Nelerdir?

Kök çakra, kalsit taşı enerjisinin birincil olan çekirdeğidir. Sizi kök çakraya bağlıyor ve her daim bağ kurmanıza yardımcı oluyor. Onunla beraber çalışmak, solar pleksus çakrasının açılması için de oldukça faydalıdır. Bu taş; kullanırsanız, esenliği ve içsel zindeliği ivedilikle bulmanıza yardımcı olabiliyor. Ayrıca bütün ruhsal problemleriniz için doğru tedaviyi bulmanıza yardımcı olabiliyor.

Bal kalsit taşının faydaları arasında;

  • İçindeki bal, ruhsal gözü uyandırdığı biliniyor.
  • Geleceği görmenize ya da meleklerle iletişim kurmanıza yardımcı olabiliyor.
  • Taç çakra ismi verilen yüce eterik çakranın soyundan geldiğinden, sezgilerinize adeta bir kanat verebiliyor.
  • Yaşamınıza refahı ve şansı getiriyor. Dokunduğunuz her bir şeyde rahatlıkla şans bulabilirsiniz.
  • İrade gücünüz üzerindeki kontrolleri yeniden kazanmanıza yardımcı oluyor. Sizi, kendinizden çok emin yapıyor.
  • Kendinizi en iyi halde hissetmenizi sağlıyor ve çevrenizdeki diğer insanlarla sorunsuz bir biçimde iletişim kurmak için de mükemmeldir.
  • Çevrenizdekilerle her daim empati kurmayı ve anlamayı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bal kalsit taşının bütün bu faydalarından yararlanmada hayatta beklenmedik kazançlar ve başarı getirebiliyor. Aslında, yaşamınızın hatırladığınız akışını değiştirebiliyor.

Bal Kalsit Taşı Etkileri Nelerdir?

İnsanlar, düşünceleri ve planları olan; bu fikirlerle dolup taşan yaratıcı bir varlıktır. Kalsit taşı, bu enerjileri en mühim olan düşüncelere odaklamanıza yardımcı oluyor. Bu meditasyon vaktini, sorularınızı yanıtlamanın bütün yollarını düşünmek ve her bir meditasyon seansının ardından bunları yazmak adına kullanabilirsiniz.

Bal kalsit, kaplan gözü ya da sitrin taşları, diğer tezahür taşlarıyla inanılmaz derecede iyi çalışıyor. Kendinizi mümkün olduğu şekilde tabiat anaya yaklaştırmayı diliyorsanız, bu taşla mümkün olduğunca fazla çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu