Teknoloji

Bilgisayarda Instagram Nasıl Kullanılır?

Günlük hayatımızda sosyal medya kullanımız her geçen gün biraz daha artmaktadır. Bu konuda özellikle bazı sosyal medya araçlarını daha fazla kullandığımızı söyleyebiliriz. Sosyal medya dünyasında en sık kullandığımız uygulamalar içerisinde şüphesiz ki Instagram uygulamasının önemli bir yeri bardır.

Bu uygulamanın gerek bilgisayarlara kurumu gerekse Google üzerinden kullanımı sağlanabilir. Bilgisayar kullanımında Instagram hesabı açılabilir mi ya da bilgisayarda Instagram nasıl kullanılır? Gibi sorular sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Bu makalede sizlere Instagram kullanımı hakkında bazı ipucular verilecektir. Ayrıca Instagram için bilgisayarda açılabilecek alternatif seçenekler hakkında detaylandırmalar yapılacaktır.

Bilgisayarda Instagram Nasıl Kullanılır?
Bilgisayarda Instagram Nasıl Kullanılır?

Instagram Bilgisayarda Kullanılabilir Mi?

Bilgisayar kullanımında dikkatimizi çeken birçok nokta olduğunu unutmamak gerekir. Özellikle de Instagram hesapları çok fazla olan kişiler birçok araç ile uygulamayı kullanmak isteyebilir. Sosyal medya uygulamaları içerisinde Google üzerinden en çok açılan uygulamalardan biri de Instagram hesapları olmaktadır. Bu konuda bireylerin tercihleri önem taşımaktadır. Ancak Instagram hesabı bilgisayar ve telefonlarda ara yüz olarak aynı görünmemektedir. Bu noktada bir değişiklik olduğundan söz edebiliriz.

Instagram kullanımı ile ilgili merak edilen noktalardan biri de bu uygulamanın telefon dışında kullanılabileceği mobil dışı servislerin olup olmadığıdır. Instagram uygulaması bilgisayarlar üzerinde kullanılabilen bir uygulamadır. Bu uygulama dâhilinde geliştirilen web sürümünü kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca fotoğraf ve hikâye paylaşımı aktif olmasa da bu sürümü Google üzerinden giriş yapılabilmektedir. Bir başka önemli nokta ise bilgisayara indirilebilir olmasıdır.

Bilgisayarda İnstagrama Nasıl Girilir?

Bilgisayar üzerinden instagrama giriş yapılabilmesi için uygulamanın ya Google üzerinden kullanılması ya da direkt olarak indirilmesi önem taşır. Bu noktada ise masaüstü bilgisayar üzerinden Instagram girişi yapılmalıdır. instagrama giriş yapabilmek için Instagram sayfasını açıp giriş işlemlerinizi tamamlamanız ya da yeni bir hesap almak isteyenlerin hesap adımlarını tamamlaması gerekir.

Laptopta Instagram’a Nasıl Fotoğraf Atılır?

Laptop bilgisayarlar üzerinden pek çok uygulamaya giriş yapılabildiğini unutmamak gerekir. Bu noktada her bir uygulama kendi sürümü çerçevesinde şekil alır. Laptop üzerinden Instagram hesaplarına fotoğraf atmak isteyen hesaplar mevcuttur.

Bilgisayar üzerinden Instagram için fotoğraf paylaşımı adımları;

  • Google Chrome üzerinden instagrama giriş yapılması
  • Sağ tıklayıp incele seçeneğine girilmesi
  • Mobil cihaz simgesinin seçimi
  • Bu bölümden ise mobil sürüme geçilmesi

Şeklinde sıralanabilir. Bu adımların takip edilmesi ile birlikte giriş ve paylaşma işlemleri tamamlanmış olur.

Windows 7 Instagram Nasıl İndirilir?

Instagram kullanıcılarının uygulama hakkında merak ettiği pek çok nokta vardır. özellikle gerek mobil ekranları üzerinden gerekse laptop üzerinden sıklıkla kullanım sağlayan bireylerin hesaplarını esnek bir şekilde kullanım talebi fazladır. ayrıca youtuber, influeencer gibi işlerle uğrasan kişilerinde Instagram kullanımları yüksek olmaktadır. Bu kullanıcılar hem mobil hem de diğer cihazlardan uygulamaya kolayca giriş yapabilmek isterler.

Kullanıcıların merak ettiği noktalardan biri de Windows 7 sürümü için instagramın nasıl indirileceği konusu olmaktadır. Bu açıdan uygulamanın farklı sitelerde indirme ekranları bulunabilir. Ancak bu konuda yanlış sitelerin kullanılması resmi olarak sorunların yaşanmasına sebep olabilecektir. Instagram indirme işlemlerinizi yasal olanak sağlayan her siteden gerçekleştirebilirsiniz. Google play store hesabınız üzerinden de bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür.

Instagram’a Laptoptan Girilir Mi?

Instagram hesaplarının incelenmesi noktasında birçok detaya dikkat ederiz. Özellikle mobil cihazlar dışında kullanım sağlayan diğer cihazların olması bizler adına önem taşır. İnstagram’a laptop üzerinden girmek isteyen bireylerin merak ettiği noktalardan biri de bu durumun gerçekleşip gerçekleşemeyeceği ile alakalıdır. Ayrıca birçok sürüm eski olduğu için bilgisayarların kaldıramaması durumu gerçekleşebilir.

İnstagaram kullanıcıları bu noktada iyi bir çalışma gütmelidir. Ayrıca bilgisayarınızda herhangi bir virüs sorunu ya da başka problemler varsa uygulama indirme noktasında sorun yaşanabilir. Ancak resmi olarak yasal yollardan uygulamayı laptopunuza indirebilirsiniz. Bu konuda sorun yaşıyor iseniz bilgisayar konusunda daha bilgili olduğunu düşündüğünüz kişilerle görüşme sağlayabilirsiniz. Ayrıca Instagram hesabınızın güvenliği için hesap bilgilerinizi bir başkasıyla paylaşmamanız önem taşımaktadır.

Bilgisayardan Instagram’da Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Kişisel kullanıcıların merak ettiği noktalardan biri de birçok uygulamada sağlanmakla beraber Instagram uygulamasında da yeni gelen görüntülü konuşma hizmetidir. Bu hizmetten mobil cihaz üzerinde faydalanmak mümkündür. Ancak bireylerin merak ettiği bir başka nokta uygulamadan bilgisayar üzerinden giriş yaparak ta kullanım sağlanabilirliği husussunda olmaktadır.

Kullanıcılar bilgisayarlarına indirdikleri uygulamalarda öncelikle hesaplarını açmalıdır. Sonrasında dm kutusu üzerinden mesajlaşma bölümüne gidilmelidir. Ardından ise görüntülü arama butonuna basmanız gerekecektir. Ayrıca bu konuşma işlemlerini birden fazla kişiyle de yapma olanağınız bulunabilir. Bilgisayarınız sürümüne uygun Instagram uygulamasını indirmeniz iyi olacaktır.

Bilgisayarda Instagram Nasıl Kullanılır?
Bilgisayarda Instagram Nasıl Kullanılır?

Google’dan İnstagram’a Nasıl Girilir?

Bilgisayar kullanan bireyler gerek Google üzerinden gerekse uygulamayı indirerek instagrama giriş yapabiliriz. Bu noktada Instagram hesaplarının güvenli ve güncel olması önem taşır. Ayrıca karşılaşmadığınız bazı özellikler güncelleme sonrasında da gelmiş olabilmektedir. Bu yüzden mobil ve bilgisayar üzerinden güncellik durumu kontrol edilmelidir.

Google üzerinden ınstagrama girmek isteyen kullanıcıların bazı adımları takip etmelidir. Bu noktada öncelikli olarak uygulama hizmeti başlatılır. Sonrasında kimlik doğrulama penceresi gelmektedir. Ardından ise harf ve rakamlar üzerinden giriş ve gizli bir şekilde kombinasyon formunda bir reçete elde edilecektir. Ayrıca Instagram hesaplarına facebook üzerinden de giriş yapılabilmektedir. Bu noktada detaylı bir inceleme yapılabilir.

Bilgisayarda İnstagram’da İkinci Hesap Nasıl Açılır?

Bilgisayar kullanıcılarının önemle incelediği bir başka nokta ise ikinci hesaplarına nasıl giriş yapabilecekleri noktasındadır. Birçok hesap kullanan bireyler, birden fazla Instagram hesabı ekleyebilmek için bazı adımları izlemelidir. Bu noktada profil resmine dokunmanız, ayarlara geçiş yapmanız, en alttaki hesap ayarları kısmına girmeniz gerekir. Ardından hesap ekle diyerek yeni bir hesap için bilgileri girmeniz gereklidir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu