Teknoloji

En İyi Antivirüs Programları

En iyi antivirüs programları nelerdir? Virüsler, günümüz dünyasında bilgisayar kullanıcılarının karşılaştığı en büyük sorunlardan biridir. Bilgisayarınız iyi çalışıyorken, aniden bilmediğiniz bir yerden kötü niyetli bir virüs veya Truva atı bilgisayarınıza bulaşabilir.

En İyi Antivirüs Programları
En İyi Antivirüs Programları

Kaspersky Free Antivirüs Programı

Kaspersky, sizi virüslerden ve kötü amaçlı yazılımlardan koruyan ücretsiz bir virüsten koruma programıdır. Size diğer virüsten koruma programlarının yaptığı ekstra özellikleri sağlamaz, ancak yaptığı işin en iyisini yapar. Ara yüzü biraz karmaşık ve anlaşılması zor olsa da, düşük ve orta seviye sistemlerde oldukça başarılı bir şekilde çalışır.

Bitdefender Antivirüs Programı

Bitfender Antivirüs, ekstra özellikleri ve temel kullanımı olmayan ücretsiz bir antivirüs programıdır. Programın çok kapsamlı tarama yetenekleri yoktur ve diğer antivirüs programları gibi kötü amaçlı yazılımları başarıyla engelleyebilir. En önemli özelliklerinden biri düşük seviyeli sistemlerde çalışmasıdır.

Avast Free Antivirüs Programı

Avast Free Antivirüs, birçok ekstra özelliğe sahip ücretsiz bir antivirüs programıdır. Şifre yöneticisi, internet tarayıcıları için eklentileri olması ve daha zor taramalar yapmasıyla diğer antivirüs programlarından farklıdır. Programı ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz ve ayrıca sınırlı VPN hizmeti sunar, ancak bunun bilgisayar performansını yavaşlattığı söylenir.

Microsoft Windows Defender

Microsoft Windows Defender virüsten koruma programı, Windows içinde ücretsiz bir hizmet olarak çalışır. Bu program, ebeveyn kontrolleri gibi gelişmiş ekstra özellikleri sayesinde diğer antivirüs programlarından farklı olarak düşük seviyeli sistemlerde başarılı performans sunar. Aradığınız temel tarama buysa, bu program tam size göre.

Avast Free, şimdiye kadar geliştirilmiş en iyi ücretsiz antivirüs programı olarak bilinir ve uzun yıllardır güvenlik yazılımlarını başarıyla üretmektedir. Program, düşük kapasiteli bilgisayarlarda bile sorunsuz çalışır.

Avast Free Antivirus programı, MacOS’lar ve Windows platformlarıyla uyumlu olacak şekilde geliştirilmiştir. Bu arada, IOS ve Android kullanıcıları Avast Free antivirüs programını kullanabilir.

AVG Antivirüs

AVG Antivirus Free, düşük kaliteli sistemlerde iyi çalışan ücretsiz bir virüsten koruma programıdır. Diğer programlara göre daha basit bir tarama sunan bir programdır ve ekstra özellikleri göze çarpmaz. Bu programın en belirgin özelliği, bozuk dosyaları size göstermek için bir dosya çıkarma özelliği (dosya parçalayıcı olarak da bilinir) kullanmasıdır.

AVG Antivirus, bilgisayarları otuz yılı aşkın süredir kötü amaçlı yazılımlardan koruyan popüler bir yazılım parçasıdır. Program, altı katmanlı güvenlik korumasıyla ücretsiz güvenlik hizmetleri sağlar. Ayrıca, bilgisayarınızın hızını olumsuz etkilemez, bu da onu antivirüs programı tercihi yapar. AVG Antivirus yazılımı, macOS ve Windows sistemlerinde çalışır ve web kamerası korumasının yanı sıra fidye yazılımlarına karşı güçlü güvenlik hizmetleri sağlar.

Avira Antivirüs Programı

Avira Free Antivirus, piyasadaki deneyimli ve ücretsiz bir antivirüs programıdır. Program, birçok ek özelliği ile orta seviye sistemlerde başarılı bir şekilde çalışmaktadır. Ancak, bu özelliklerin çoğu ücretlidir ve bilgisayar performansını düşürebilir.

Bu programın en göze çarpan özelliği size birçok farklı kişiselleştirme seçeneği sunmasıdır. Avira’nın ilk sürümü 1986’da ücretsiz bir antivirüs programı olarak piyasaya sürüldü. Yakın zamana kadar ücretli bir hizmet sunan markanın ücretsiz versiyonu artık daha popüler.

Güçlü virüs koruması sağlarken, kullanıcıların reklam yazılımlarına karşı savunması için bir güvenlik duvarı da oluşturur. Aynı en önemli özelliği, düşük kapasiteli bilgisayarlarda sorunsuz çalışmasıdır. E-posta eklerini ve USB bağlantılı cihazları tarayamadığı için kullanıcılar tarafından Avira eksi puanlar alabiliyor.

Panda Antivirüs Programı

Panda Free Antivirus, orta sınıf sistemlerde kötü amaçlı yazılımlara karşı başarıyla koruma sağlayan ücretsiz bir hizmet sunar. Program gelişmiş kişiselleştirme sunar ve ilginç bir arayüze sahiptir. Program ayrıca sınırlı VPN hizmeti sunarak internet tarayıcınız için ekstra işlevsellik sağlar.

Malwarebytes Anti Virüs Programı

Malwarebytes Anti-Malware Free tam olarak bir virüsten koruma programı değildir, ancak temel virüsten koruma programınızın bulduğu kötü amaçlı yazılımları yok etme konusunda mükemmel bir iş çıkarır. Daha önce kurduğunuz herhangi bir antivirüs programına müdahale etmeden bir destek gücü görevi görür ve korumanızı artırır.

En İyi Antivirüs Programları
En İyi Antivirüs Programları

Norton Antivirüs Programı

Norton, 30 yıllık tecrübesiyle dünyanın en ünlü antivirüs programı olarak öne çıkıyor. Yıllar içinde geliştirilen teknoloji ve büyük başarıları sayesinde Norton, sektördeki en popüler markalardan biri olmaya devam ediyor. Norton 360, bilgisayarınızın virüslere karşı %100 korunmasını garanti eder.

Buna ek olarak, program parola koruma ve depolama özelliklerine sahiptir ve kullanıcılara üç farklı sürümde sunulmaktadır: Norton 360, Norton Deluxe ve Norton Premium. Norton 360 Edition’da 10 GB veri depolama belleği bulunurken Deluxe Edition’da 50 GB bulunur. Premium sürüm, diğer sürümler gibi bulut verilerini depolayabilir ve 75 GB veri alanını sizlere sağlar.

360 Total Security

360 Security, Çinli bir şirket tarafından piyasaya sürülen yüksek güvenlikli bir antivirüs yazılımıdır. Bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlardan ücretsiz olarak korur. Temel güvenlik hizmetlerine ek olarak, birçok markanın ücretsiz olarak sunduğu güvenlik korumasını sunar. Aynı zamanda fidye yazılımlarına karşı çok güçlü güvenlik koruması sağlar.

McAfee

McAfee’nin dünyadaki hemen hemen her bilgisayar üreticisiyle anlaşması vardır ve en ünlü antivirüs programlarından biridir. ABD merkezli şirket, 1987 yılından bu yana bilgisayar kullanıcılarına başarıyla güvenlik hizmetleri sağlıyor. McAfee Antivirus programı, Windows işletim sistemine sahip hemen hemen tüm bilgisayarlara yüklenir.

McAfee antivirüs programı özellikleri arasında bir parola yöneticisi sistemi bulunur. Bu nedenle bilgisayar kullanıcıları tüm şifrelerini tek bir merkezi yerde saklayabilirler. İçeriğinde üç farklı güvenlik planı sunan program bu konuda da oldukça popülerdir.

Kişisel koruma, ev koruması, çoklu cihaz koruması vb. özellikleri ile kullanıcılar tarafından iyi karşılanmaktadır. Çoklu cihaz planı aynı anda 5 cihazı korurken aile planı 10 cihaza kadar güvenlik sağlar.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu