Moda

Erkek Oversize Kombin Önerileri

Günümüzde değişen yaşam stilleriyle beraber bu hızlı hayata ayak uydurmak için moda da oldukça değişiklik göstermiştir. Her an da değişmeye devam eder. Artık 7’den 70’e pek çok insan erkek kadın fark etmeden kendilerini ister istemez modanın içerisinde bulunur. Çünkü değişen yaşam tarzı bizleri bunun içine sürükler.

Sürekli olarak değişiklik gösteren moda en çok genç nesli etkisi altına alır. Erkekler de bu alanda oldukça fazla etkilenmeye başladı diyebiliriz. Günümüzde pek çok erkek pek çok kızdan daha fazla modayı takip ediyor ve giyimine bu şekilde yön veriyor. Zamanın en beğenilen ve en trend haline gelen modalarından bir tanesi olan oversize modası da başta erkekler olmak üzere gençleri oldukça etkilemiştir. Peki, oversize ne demektir ve erkek oversize kombin önerileri nelerdir?

Erkek Oversize Kombin Önerileri
Erkek Oversize Kombin Önerileri

Oversize Nedir?

Oversize olarak adlandırdığımız kelimenin dilimizde karşılığı normal bedeninden büyük anlamına gelir. Örneğin; oversize olan bir giyim ürününün etiketinde m beden yazıyor ise XL kadar kalıbı geniş olabilir.

Oversize Ürünlerde Hangi Beden Tercih Edilmelidir?

Bu nedenle oversize ürünler zaten kendiliğinden bol olduğu için üzerinizde oversize durması için ekstra büyük beden almanıza gerek yoktur. Bu tarz ürün çeşitlerinde kendi bedenlerinizi almanız daha iyi olacaktır. Peki, oversize ürünlerin bedeni büyük alınan diğer ürünlerden farkı nedir? Normal bir kıyafetin bedenini büyük aldığınızda bütün kısımları yani bütün ölçüleri büyüdüğünden size bol olacağı için üzerinizde emanet gibi durabilir. Ancak oversize ürünlerde yalnızca bel ve göğüs gibi belli ölçüler bol olacağından ve diğer ölçüler sizin bedeninize göre olacağından üzerinizde emanet gibi değil oldukça tarz duracaktır.

Oversize Giyimin Püf Noktaları

Her giyim ürünü gibi oversize olan ürünleri de seçerken göz önünde bulundurmanız gereken pek çok önemli nokta vardır. Bu ürünlerin seçimini yaparken kendi vücut ölçünüze en yakın olan bedeni tercih etmeniz gerekir. İdeal bir oversize görünümü elde etmek için kıyafetinizin üzerinizde kendi bedeninizden 2 beden büyük durması yeterli olacaktır. Aksi taktirde emanet kıyafet giymiş gibi bir kumaş yığınının içinde kaybolursunuz ve şık bir görüntü elde edemezsiniz.

Oversize Kıyafetler Nasıl Kombinlenir?

Bütün kıyafet kombinlerinde geçerli olan genel renk uyumu gibi kurallar dışında diğer kurallara bakacak olursak kesim olarak oversize ürünleri daha dar kalıplarda ürünler ile birleştirip şık ve daha klasik kombinler oluştururken aynı şekilde bol kesimde ürünler ile birleştirerek spor şıklığı yakalayabilirsiniz. Gençlerin çoğu da daha çok spor şıklığı yakalamak için oversize-oversize kombinleri tercih ediyor.

Oversize Kimlere Yakışır?

Oversize ürünler üzerinizde bol gözüken salaş ve rahat duran tüm ürünleri içerisine alır. Üzerinizde bol durduğu için zayıf erkeklere, kilolu erkeklerden daha çok yakışır. Çünkü fazla karışık ve renkli ürünler kilolu kişileri daha kilolu göstermekle kalmıyor, buna bir de bol kesim eklenince daha da kilolu gösteriyor. Bu sebeple kilolu insanlar daha düz ve koyu, sade renkleri tercih ederek daha dar kesim ürünler ile kombinleyebilirler. Renkli ve karışık desenli oversize ürünler zayıf erkeklere daha çok yakışır. Ancak elbette ki doğru kombinlemeler ile kilolu erkekler de bu tarzı kendilerinde benimseyebilir ve çok şık görüntüye ulaşabilirler.

Erkekler İçin Oversize Tişörtler ile Kombin Önerileri

Oversize giyim günümüzde özellikle genç erkekler tarafından oldukça ilgi gören bir trenddir. Ve bu nedenle sıkça sorulan sorular arasında oversize giyim önerileri yer alır. Oversize giyim ürünlerinde en çok tercih edilenlerden bir tanesi tişörtlerdir. Özellikle yaz aylarında pek çok erkek tişört giyer ve tişört tercihini oversize ürünlerden yana kullanır. Peki bu tişörtler nasıl kombinlenir?

Renkli ve karmaşık şekilli tercih edilen oversize tişörtlerin altına skinny model olarak adlandırdığımız daha dar kesim pantolonlar giyilerek şık bir görüntü elde edilebilir. Renk tercihini de mavi jeanden ya da siyah jeanden yana kullanabilirsiniz. Daha spor bir şıklık yakalamak isteyenler için oversize tişörtlerin altına yine bol kesim bilekte büzülen eşofmanlardan tercih edebilirsiniz. Altına renkli çoraplarınız ile beraber giydiğiniz sneaker tarzı spor ayakkabılar ile cool bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Oversize Sweatshirtler ile Kombin Önerileri

Erkeklerin giymeyi en çok tercih ettiği bir diğer oversize ürün ise oversize sweatshirtlerdir. Aslında oversize sweatshirt çeşidi için de tişört kombinlerinde olan kurallar geçerli diyebiliriz. Kombinlerinizde dar kalıp jeanler tercih edebileceğiniz gibi bol kesim pantolon ve eşofmanlar da tercih edebilirsiniz. Özellikle jogger pantolonu denilen yürüyüş pantolonları bu sweathlerin altına doğru bir tercih olabilir.

Altına giydiğiniz renkli çoraplar ve ayakkabılar ile kombininizi tamamlayabilirsiniz. Kış aylarında sweathlerinizin üzerine mont ya da ceket de giyebilirsiniz. Ancak bu ürünleri de seçerken oversize tercih etmelisiniz. Çünkü altınızdaki bol sweathlerin üzerine dar bir ürün tercih ettiğinizde rahatsız edici ve pot bir görüntü elde edersiniz.

Erkek Oversize Kombin Önerileri
Erkek Oversize Kombin Önerileri

Oversize Kombinlerinizde Ayakkabı Tercihi Nasıl Olmalı?

Kombininizin en önemli parçalarından biri olan ayakkabılar ile kombininizi tamamlamak için doğru ayakkabı tercihi yapmak oldukça önemlidir.

Bu öneriler şu şekildedir;

  • Eğer t-shirtü dar bir jean ile giymeyi tercih ettiyseniz, postallardan yardım alabilirsiniz,
  • Giydiğiniz t-shirt düz bir renkte ise ayakkabı tercihinizi klasikten yana kullanabilirsiniz,
  • Tişörtünüzün üzerine bir ceket giydiyseniz ayakkabı tercihinizi sneakerdan yana kullanmalısınız.

Bu gibi önerileri dikkate alarak kombinlerinizi daha şık ve cool bir görüntüye ulaştırabilirsiniz.

Erkekler İçin Oversize Kombinler ile Aksesuar Kullanımı

Aksesuar deyince akla yalnızca kadınlar geliyor genel olarak. Çünkü erkekler aksesuar kullanımı konusunda genelde çekinirler. Ancak oversize tişört ya da sweathleriniz ile beraber kombinleyip taktığınız kolyeler sizleri çok cool gösterecektir. Bu kolye tercihini zincirli kolyelerden tercih edebilirsiniz. Bunun dışında artık erkekler içinde de yaygınlaşan yüzük kullanımı da trendlerde. Aynı zamanda bere de kullanarak kombininize cool bir hava katabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu