Teknoloji

Google Adsense Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?

Google Adsense nedir? Nasıl kayıt olunur? Bu birçok girişimci kişi tarafından merak ediliyor. İnternet üzerinden birtakım iş birliklerinin yapılması neticesinde daima para kazanma konusunda gerekli şanslara sahip olunabiliyor.

Google bu gibi bir olanağa öncülük eden en iyi firmalar arasında yer alıyor. Google Adsense adı altında oluşturulan sistem üzerinden kişiler Google aracılığıyla elde ettikleri kazançlarını çekme fırsatına erişiyorlar.

Google Adsense genel tanımıyla çeşitli türden reklamlar üzerinden birtakım gelirlerin sağlanması durumunu ifade eder. Birçok farklı platformda yapılan işler, kazançların Adsense hesabına aktarılmasına imkân verir.

İnternette bir blog sayfası oluşturarak çeşitli paylaşımların yapılması veya Youtube videolarının kanala yerleştirilmesi ile bazı gelirler elde edilir. Çünkü reklam verenler ilgili reklamlarının blog sayfasında veya Youtube videolarında yayınlanması için Google firmasına belirli miktarlarda ödemeler yaparlar.

Google firması da bu gelirleri blog içerikleri veya video sahiplerine bazı oranlar dahilinde aktarırlar. Bu sayede girişimci kişiler Google Adsense sisteminden birtakım kazançlar sağlamış olurlar. Genel itibariyle hemen herkesin Adsense üzerinde bir hesap oluşturması ve onun kullanabilme olanakları vardır. Sadece bu noktada ihtiyaç olan şey, kayıt işlemi sürecinin sorunsuz tamamlanmasıdır.

Google Adsense Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?
Google Adsense Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?

Google Adsense Kayıt İşlemleri

Reklamlar üzerinden hedeflendiği gibi iyi kazançlara ulaşılması için öncelikle Google Adsense platformunda bir hesap açılması gereklidir. Bu yöndeki işlemler çok pratik birtakım adımlarla sorunsuz yerine getirilebilir.

 • Google Adsense sitesine gidilmesi,
 • Google hesabında oturumun açılması,
 • Ardından sahip olunan özel URL linkinin ilgili alana girilmesi,
 • Ödemeler için bir ülke ve bölge seçilmesi,
 • Adsense sözleşmesinin kabul edilmesi,
 • Adsense’in kullanılmaya başlanması,

Genel itibariyle bu yerine getirilmesi kolay işlemler ile Google Adsense üzerinde bir hesaba sahip olunabiliyor. Kısa sürelerde açılan hesap uygun şekilde kullanılabilir hale geliyor.

Adsense Hesabı Etkinleştirme

Adsense sistemine kayıt olduktan sonra ondan faydalanmak için bir hesap etkinleştirme işleminin de yerine getirilmesi gereklidir. Bu işlemlerin yapılması doğrultusunda da Adsense, kullanıcılardan birtakım verilerin sisteme girilmesini ister.

 • Kişisel ödeme bilgilerinin ilgili yere yazılması,
 • Tam isim ve banka bilgilerinin tam görünür olmasına dikkat edilmesi,
 • Posta adresi ve posta kodu bilgilerinin eklenmesi,
 • Aktif kullanılan bir telefon numarası bilgisinin verilmesi,

Adsense hesabının etkinleştirilmesi noktasında genel olarak bu adımların yerine getirilmesi gerekiyor. Sonrasında aktif edilen bu hesaptan ilgili amaç doğrultusunda gerekli şekilde faydalanılabiliyor.

Google Adsense Hesabı Ne Kadar Sürede Onaylanır?

Google Adsense sistemine kayıt olmaya yönelik tüm işlemlerin eksiksiz yerine getirilmesini takiben bir de onay için belirli bir zamana ihtiyaç olur. Çünkü tüm bilgilerin yetkililerce kapsamlı bir şekilde incelenmesi ve değerlendirilmesine gereksinim vardır.

Bu aşama çok uzun sürmemekle birlikte ortalama olarak 2 ila 4 haftalık bir sürede tamamlanabiliyor. Daha sonrasında hesap sahipleri çeşitli reklamlar almaya başlayarak kazançlar elde etmeye başlıyorlar.

Google Adsense Hesap Açma Parayla mı Oluyor?

Bir Adsense hesabının açılması noktasında en çok merak edilenlerden bir başkası da bu yöndeki işlemler için bir ödeme gerekli mi konusu oluyor. Bilinmelidir ki Adsense bu kapsamda tüm girişimci kişilere tamamen ücretsiz bir şekilde hizmetler veriyor.

İsteyen herkes Adsense sisteminde kendisine ücretsiz şekilde kolayca bir hesap oluşturabiliyor. Bunun için asla bir ödemede bulunmuyor. Reklamlara tıklamalar gelmeye başladıkça Adsense kullanıcıları bundan kazançlar sağlıyorlar.

Google Adsense Gelirleri Ne Kadardır?

Çoğu Adsense kullanıcısının üzerinde durduğu konulardan biri, bu sistemle ne kadar gelir elde edileceği oluyor. Adsense genel itibariyle kazançlar temin etme noktasında oldukça iyi şansları kullanıcılarına sunuyor.

Gelirler her bir kişinin hesapları bünyesinde birtakım farklılıklar gösterebiliyor. Çünkü kaç tane reklama tıklandığı ve ilgili reklamların ne kadar süreyle izlendikleri gibi bazı önemli unsurlar bu noktada kazanç miktarlarını belirliyor.

Google Adsense Gelirleri Nasıl Artırılır?

İnternet girişimcilerinin daima sorguladıkları en önemli şey, Google Adsense gelirlerinin nasıl artırılacağıdır. Bu sistem sayesinde daima oldukça memnun edici ve harika kazançların sağlanması için birtakım yollar vardır.

Ancak bu süreçte her zaman birtakım planlamalar ve stratejiler dahilinde hareket edilmesinin gerektiği bilinmelidir. Güzel, hoş ve dikkat çekici içeriklerin paylaşılması yeterince iyi kazanç potansiyellerini ortaya çıkarır.

İnsanların ilgileri bu içeriklere yöneldikçe daha fazla reklamlar gösterilir ve haliyle de bu durum girişimcilerin memnun edici gelirlere ulaşabilmesine bir şans tanır.

Google Adsense Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?
Google Adsense Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?

Youtube Adsense Hesabı Oluşturma

Youtube genel itibariyle reklamların en bol olduğu ve oldukça da güzel gelirlerin sağlanabildiği kaliteli video paylaşım sitelerinden biridir. Adsense üzerinden kazançlarını direkt bu platformdan elde etmek isteyen kişileri birkaç basit işlemi yerine getirmeleri gereklidir.

 • Youtube Studio bölümüne girilmesi,
 • Ardından para kazanma butonunun aktif hale getirilmesi,
 • Ekrana gelen bölümden Google Adsense kayıt ol kısmına tıklanması,
 • Başlat tuşuna basılmasıyla birlikte Youtube şifre bilgilerinin girilmesi,
 • Sonrasında kimlik doğrulamasıyla işlemlerin tamamlanması,

Youtube kanalıyla Google Adsense sisteminin ilişkilendirilmesi işlemi bu adımlar yoluyla yerine getirilebiliyor. Youtube üzerinden elde edilen reklam gelirleri doğrudan Adsense hesabına her ay yansıyor. Videolardaki reklamların ne derece izlendiğine göre yüksek veya düşük gelirlere erişim sağlanabiliyor.

Google Adsense Ödeme Alma İşlemleri

Google Adsense, her ayın belirli dönemlerinde, dünyadaki tüm kullanıcılarına uygun şekilde ödemelerini yapıyor. Bu tarihler birtakım istisnai durumlar haricinde her ayın 20 veya 21’ine denk geliyor.

Bu tarihlerde kişilere kazançlarını Google Adsense en sorunsuz şekilde yapıyor. Ödeme alma işlemlerinin yerine getirilebilmesi için her bir kullanıcının, kendi Adsense hesabına bir banka hesabı tanımlaması gerekiyor.

Bu hesap bilgisi kapsamında ilgili IBAN numarasının sisteme eksiksiz ve doğru olarak girilmesi gerekiyor. Ödemeler doğrudan banka yolu aracılığıyla kolay şekilde elde edilebiliyor.

İnternet Üzerinden Nasıl Para Kazanılır? > https://www.pusholder.com/internet-uzerinden-para-kazandiran-meslekler/

Google Adsense Kriterlerine Uyumluluk

Hesap oluşturulan Google Adsense üzerinden süreli sorunsuz ödemeler alınmaya devam edilebilmesi için birtakım resmi kriterlere uyum sağlanmalıdır. Topluluk ilkeleri kurallarına riayet edilmesi, 18 yaşından büyük olunması ve reklam verenlere uygun tamamen özgün içeriklerin paylaşılması isteniyor.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu