Teknoloji

İphone 13’ün Tasarımı Nasıl Olacak?

Bilindiği üzere son dönemin açık ara en iyi telefonlarından biri olan iPhone 13 çok yakında piyasaya sürülecek. Bununla beraber çeşitli özellikleri ve tasarımıyla gözde olmaya devam edecek gibi gözüküyor. Peki, iphone 13’ün tasarımı nasıl olacak? Makalenin devamını okuyarak bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İphone 13'ün Tasarımı Nasıl Olacak?
İphone 13’ün Tasarımı Nasıl Olacak?

İphone 13’ün Özellikleri

Apple’ın bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonu iphone 13 hakkında şimdiden birçok iddia konuşuluyor. Elbette bunlardan en önemlisi nasıl şarj olacağı, tasarımının nasıl olacağı ve hafızasının ne kadar olacağı.

İşte iphone 13’ün en dikkat çeken özellikleri:

  • Diğer telefon modellerinde gördüğümüz şarj girişi artık olmayacak.
  • Keskin ve köşeli hatlar korunacak ve dış yapısı daha kalın haline gelecek.
  • Ekrana gömülü parmak izi okuyucusunun gelme ihtimali var.
  • Güç tuşu, ses açma ve kapama tuşu gibi tuşların yerleri değiştirilebilir.
  • Çok büyük olasılıkla düşük ışık performansı gibi stabilizasyonda geliştirme söz konusu olacak.

Elbette bu bilgilerin çoğu henüz şirketin açıklamasıyla ortaya çıkmış değil. Dolayısıyla en büyük bilgiyi elbette henüz öğrenemediğimiz için yorum yapamıyoruz.

İphone 13’ün Performansı Nasıl Olacak?

Diğer telefonlarda gördüğümüz derecede iyi bir performansa sahip olup olamayacağı merak konusuydu. Fakat bilgiye göre diğer telefonlardan eksik olmayacak. A15 Bionic yonga seti, mmWave ve 6 GHz altı 5G ağlarını destekleyen 5nm Snapdragon X60 modem ve kablosuz bağlantıların hızlanmasını sağlayacak Wi-Fi 6E bağlantısı bulunacak. Performans konusunda diğer markalardan ve kendi telefonlarından daha üstün olacağı kesin elbette.

Hangi Renklere Sahip Olacak?

Elde edilen verilere göre diğer telefonlarından farklı olarak mat siyah renginin geleceği söyleniyor fakat henüz bu konuyla ilgili kesin bir bilgi elimizde yok. Elbette modelinde değişiklik olduğu gibi renginde de birtakım değişiklikler söz konusu olacaktır. Daha çabuk temizlenme fırsatı olması ve leke yapmaması gibi özellikler eklendiğinde gerek ekranın ve gerekse arka yüzünün rengi daha güzel hale gelecektir. Diğer markalarda pek alışık olmadığımız mat siyahın kullanımı özellikle de iphone’un en gelişmiş telefonu için oldukça güzel bir yenilik olabilir.

Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Oyun Telefonu > pusholder.com/gelmis-gecmis-en-iyi-10-oyun-telefonu/

İphone 13’ün Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Her yerde görmeye alışık olduğumuz 999 dolar yerine 1.099 dolardan başlayan fiyatları görme olasılığımız yüksek. Ülkemizde ise iphone 13 Pro Max’in fiyatının 20 bin TL’yi aşacağı söyleniyor. Kesin bir bilginin elimizde olmaması bu konu hakkında daha fazla konuşmamızı engelliyor elbette fakat diğer telefonları da bu fiyatlara benzer satılıyor.

Ne Zaman Tanıtılacak?

İphone 12’nin lansmanı bilindiği üzere pandemi dolayısıyla 13 Ekim tarihinde yapılmıştı. İphone 13’ün tanıtımının ise bir aksilik çıkmadığı takdirde 24 Eylül 2021 tarihinde yapılması bekleniyor. Bu tarihten sonra hakkında daha kesin bilgilere sahip olabileceğimiz iphone 13 ile ilgili yorumlar gelmeye devam edecek ve ara yüzünü daha rahat konuşabileceğiz.

İphone 13’e Genel Bakış

Kamerası, depolama ve pili, performansı ve boyutu oldukça merak edilen iphone 13’ü bu makale sayesinde daha rahat tanıyabileceksiniz. Öncelikle depolama ve pili ele alalım: Bu yeni serinin 128 GB, 256 GB ve 512 GB aralığında olacağı söyleniyor. Ayrıca büyük olasılıkla yumuşak pil teknolojisiyle pil kapasitesini arttırmayı planlıyor. Kamerası için ise şunu söyleyebiliriz: Daha büyük kamera sensörleri ve daha fazla güneş ışığı alarak daha kaliteli fotoğraflar çekebilme olanağı tanıyacağı konuşuluyor. son olarak boyutları hakkında elimizde kesin bir bilgi yok fakat tanıtım gerçekleştiğinde bu bilgilere sahip olabileceğiz. Bu sayede boyutları konusunda hiç zorluk çıkmadan diğer modellerinde olduğu gibi rahatlıkla cepte taşınabilecek.

İphone 13'ün Tasarımı Nasıl Olacak?
İphone 13’ün Tasarımı Nasıl Olacak?

İphone 13 Hakkında Neler Bilinmiyor?

İphone 13 hakkında bilinen olduğu kadar bilinmeyen şeyler de meşhur. Örneğin çoğu kişi ekran ve ekran panelinin yeni modelde değişiklik göstereceğini bilmez. Bu sayede daha ince bir model ile karşımıza çıkacak İphone 13. Tıpkı birçok Android cihazda olduğu gibi gömülü parmak izi okuyucu yer alacak yeni telefon modelinde. Bu pek de şaşırtıcı bir özellik değil elbette fakat birçok kullanıcının var olmasını beklediği bir şey diyebiliriz.

Pro Max modelinde diğer depolama alanlarının çok üstünde bir hafızaya sahip olacağı belirtilmişti. Bu modelde 1 TB depolama seçeneği kullanıcılara sunulacak. İphone modellerinde var olan depolama özelliğinin fazla olması birçok kullanıcı tarafından beğenilen bir durum. Kişilerin çekildiği fotoğrafları, dosyaları, videoları ve şarkıları telefon hafızasında silmeden uzun süre tutmak istemesi son derece normal.

Bununla beraber birçok telefon modeli bunu başaramıyor ve kullanıcılarının gözünden düşüyor. Fakat iphone 6 ve 7. modellerinden itibaren depolama alanı konusunda büyük bir başarıya imzasını atmış bulunuyor. Belki de bu sayede bugün adından en çok söz ettiğimiz telefon modelleri arasında yer alıyor. Hakkında toplanan bilgiler henüz kesinleşmese de buna benzer başarıları tanıtımda daha fazla göreceğimizi düşünüyoruz. Ayrıca gelecek modellerin yazılımcılar tarafından daha fazla geliştirileceği kesin.

Neden İphone Modellerini Satın Almalısınız?

Elbette diğer telefon modellerinde olan birçok özelliği iphone’da da görmek mümkün. Bunun yanı sıra kamera açısının iyi olması, parlak ve canlı renklerle üretilmesi, depolama alanı ve pil ömrünün fazla olması gibi özellikler bakımından kullanıcıların gözdesi halinde. Fakat birtakım olumsuz özelliği de bulunuyor. Örneğin fiyatların ellerinde olmayan şekilde pahalı olması.

Elbette üretildiği ülkede bu kadar pahalı olmamasına rağmen ülkemizde adeta cep yakıyor. Ama buna rağmen verdiğiniz paraya değen performansının bulunması, uzun ömürlü olması ve boyutunun son derece uygun olması diğer modellere kıyasla iyi ki almışım dedirten cinsten. Yeni iphone 13 modelinin de tanıtımı yapıldığında daha kaliteli bir model göreceğimizi düşünüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu