Moda

Retro Montlarla Hayat Kurtarıcı Kombinler

Retro montlar çok uzun zaman önce hayatımıza girdi. Modaya uyan birçok insan bu akıma kapılarak retro kıyafetlerin değerini anlamış oldu. Günümüzde retro mont ve ceketlere olan ilgi halen büyük. Birçok retro sever moda takipçisi, retro montları tutku haline getiriyor. Moda dergilerinde ve en ünlü vintage mağazalarında retro montlara çok fazla rastlıyoruz.

Her renk ve modelde bulunabilen retro montlar, kafa karıştırıcı renklere sahip olabilirler. Bu durum birçok kişinin kombin esnasında kararsızlık ve özgüvensizlik yaşamasına yol açıyor. Bu yazımızda retro montlarla hayat kurtarıcı kombinler hakkında öneride bulunacağız. Bu önerilere dikkat ettiğiniz sürece retro montlarınızı korkusuzca birleştirebilirsiniz.

Retro Montlarla Hayat Kurtarıcı Kombinler
Retro Montlarla Hayat Kurtarıcı Kombinler

Retro Montlar Nasıl Kombinlenmeli?

Retro parçalar genel olarak özgür bir ruhu yansıtır. Retro montların nasıl kombinlenmesi gerektiğiyle alakalı herhangi bir şey söylemek doğru olmaz. Çünkü retro kıyafetler günümüzde pek çok şekilde kullanılıyor. Retro montları boy, spor ayakkabı, kaza, tişört, jean veya eteklerle dilediğiniz gibi kombinleyebilirsiniz. Bazı küçük noktalara dikkat etmek ve retro parçalar hakkında daha fazla fikir sahibi olmak, kombin yaparken zorlanmanızı engelleyecektir.

Retro Montları Kominlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Retro montları birleştirirken bahsettiğimiz bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Bazı sınırları aşmadığınız sürece, retro montları kombinlemek oldukça zevkli bir iştir. Üzerinde çok fazla düşünmeniz gerekmez. Birçok insan kombin yaparken retro montları kullanmaya cesaret edemiyor. Aşağıdakileri dikkate almak, Sonbahar ve Kış aylarında hayat kurtarıcı kombinler yapmanızı sağlayacak. Dikkat etmeniz gereken birkaç nokta;

  • Renk skalasını çeşitlendirin.
  • Renkleri serbest bırakın.
  • Kombini biraz özgürleştirin.
  • Ayakkabı seçiminde mevsime uyun.
  • Kombini aksesuar ile zenginleştirin.

Retro montlar birçok şekilde kullanılabilir. Çeşitli aksesuar ve ayakkabılarla kolaylıkla uyum yakalayabilirsiniz. Bu sebeple retro montları birleştirirken kendinizi herhangi bir kalıba sokmamaya çalışın. Çünkü retro montlar yeri geldiğinde botlarla ya da spor ayakkabılarla bile birleştirilebilir. Bu sebeple retro montları kombinlerken kendinizi herhangi bir kalıba sokmanıza gerek yoktur.

Retro Montlarda Renk Skalasına Dikkat Edin

Retro montlarda renk skalası önemlidir. Birden fazla renge sahip retro montlarını tercih etmenizi öneririz. Bu yıl sonbahar ile birlikte renkli ve desenli retro parçalarla karşılaşıyoruz. Modaya ayak uydurmak isteyenler renkli retro montları kombinleyerek daha marjinal ve havalı bir görünüm kazanabilirler. Retro montlarda renkleri canlı tutabilir ve eğlenceli kombinler oluşturabilirsiniz.

Retro Montlarda Ayakkabı Seçimi

Retro montunuzu seçtiğinizi varsayalım. Birçok kişi ayakkabı seçiminde zorlanacak. Havanın durumunda göre spor ayakkabı veya bot tercih etmekten çekinmeyin. Retro montlar çeşitlilik ve renk açısından çeşitliliğe sahiptir. Bu sebeple çoğu zaman her şeye uyum sağlayabilirler. Vintage ve retro tarzında kıyafetlere ilginiz varsa, bu sonbaharda eşsiz kombinler oluşturabilirsiniz. retro montların Bottie ile çok iyi uyum sağladığını aklınızın bir köşesinde tutabilirsiniz.

Retro Montlarla Kurtarıcı Kombin Önerileri 2021

Retro montları kombinlerken zorlananlar için hayat kurtarıcı önerilerimiz bulunuyor. Bu kombinleri deneyerek kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Deneme yanılma sayesinde artık retro montları kusursuzca birleştirebileceksiniz. Özgür ve bağımsız bir ruhu temsil eden retro montları dilediğinizde kombinlerken kendinize kalıplaşmış sınırlar koymayın. Kombinlerin üzerine bir şeyler katabilir ve kendi tarzınızı korkusuzca oluşturabilirsiniz.

Retro Montlar ve Tişörtler

Retro montlarla tişört kombinleri listenin ilk başında olmaya hak kazandı. Bu kombin çok basittir ve gününüzü rahatlıkla kurtarabilir. Hatta basit düz bir tişört üzerinde retro montunuzu giyerek dışarı çıkabilirsiniz. Sonbahar günlerinde dolaşırken, akşam gezintiye çıkarken veya bir kahve içmeye giderken en basit haliyle bu kombini deneyebilirsiniz. Altınız giyeceğiniz bir jean tüm gününüze kurtarmaya yetecektir.

Retro Montlar ve Kazaklar

Retro montlarla kazakları birleştirmenin vakti çoktan geldi. Renkli örme kazaklarınızı mutlaka retro montlarla kombinlemelisiniz. Sarı, kırmızı veya turuncu kazaklar retro montlarla harika bir görünüm yaratabilir. Çok basittir gününüzü rahatlıkla kurtaracaktır. Bu sayede montunuzu çıkardığınızda altındaki kazakla rahat edebilirsiniz. Retro montlarla yapacağınız en basit ve sonbahar konseptli kombindir.

Retro Montlar ve Jeanler

Retro montlarınızı kombinleyebileceğiniz en iyi parçalar jeanler olacaktır. Dar veya geniş kesin jean modelleri, retro montlarla uyum sağlayabilir. Kesik model jean modelleriyle farklı bir hava katabilirsiniz. Jean modellerini mutlaka retro montlarla kombinlemeyi deneyin. Baskılı bir tişört, retro mont, altına bir jean ve Converse model ayakkabı tüm gününüzü kurtarabilir. Retro montlarla jean pantolonlar çok iyi bir şekilde uyumlanabilir. Bir kombininizi mutlaka bu şekilde oluşturmanızı tavsiye ediyoruz.

Retro Montlarla Hayat Kurtarıcı Kombinler
Retro Montlarla Hayat Kurtarıcı Kombinler

Retro Montlar ve Etekler

Retro montlarla etek kombinlemesi bazı kişilerin cesaret edemediği bir kombindir. Mont ve etek bir arada olur mu demeyin. Mevsim sonbahar ise bundan daha iyi bir kombin yok. Bu kombin için siyah tonlarını kullanabilirsiniz. Siyah deri bir diz üstü etekle beraber altınıza siyah bir bot iyi uyumlanacaktır. Arından üzerinize bir retro mont atarak dışarıya çıkabilirsiniz. Eğer mümkünse retro mont boyunu etekten uzun tutarak daha havalı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Retro Montlar ve Spor Ayakkabılar

Retro montlarınızı kombinlerken ayakkabı konusunda endişe etmenize gerek yok. Retro montlar havanın durumunda göre her ayakkabıyla uyumlanabilir. Bu tarzdaki kombinleri sokak modasında sıklıkla görmekteyiz. Hava yağmurlu değilse, retro montunuz için bir spor ayakkabı seçebilirsiniz. Retro model montlar ve spor ayakkabılar kolaylıkla birleştirilebilir.

Retro Mont ve Aksesuarlar

Bu sonbahar aylarında retro parçalara yer vermek istiyorsanız, aksesuarlarınız eksik olmamalıdır. Retro gözlükler veya renk skalasına uygun fularları rahatlıkla kombininizde kullanabilirsiniz. Bu sayede daha hareketli ve sade olmayan kombinleri en kısa sürede oluşturmuş olursunuz. Retro montlar, birçok havaya ve ortama kolaylıkla uyum sağlayabilirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu