Sinema

Netflix’te Kalbinizi Isıtacak 10 Aşk Filmi

Aşk filmleri her insanın yaşadığı ya da yaşayamadığı iç dünyalarındaki duyguları açığa vurarak kendilerini ifade edemediklerinde, çok mutlu olup gülmek ya da ağlamak istediklerinde veyahut geçmişte yaşadıkları o tutkulu aşklarına veya yaşamak istedikleri aşkları ön gösterimini görmek, kendileri ile film karakterlerini bütünleştirmek için izledikleri film türüdür.

Netflix'te Kalbinizi Isıtacak 10 Aşk Filmi
Netflix’te Kalbinizi Isıtacak 10 Aşk Filmi

Netflix’ te bu tür filmleri ile hayallerimiz ve daha ötesindeki aşkı ekranda izlemeyi ya da hayatımızdaki insanla romantik, eğlenceli bir an geçirmemizi sağlar. Netflix Original bünyesinde ki yabancı ya da Türk yapımı aşk filmleri tek izlediğinizde geçmiş-gelecek ilişkileriniz ve hayallerinizi süslerken, sevgiliniz ile güzel vakit geçirmenizi sağlayacak filmler aşağıda listelenmiştir.

Aşk Filmleri

  • Geçen Yaz- Last Summer 96
  • Üç Adım Uzakta – Fıve Feet Apart
  • Aşk ve Gurur- Pride and Prejudice
  • Herşeyin Teorisi- The Theory ff Everything
  • Yarına Tek Bilet-One-Way to Tomorrow
  • Amar
  • Sonsuz Aşk- Endless Love
  • Hayatın Kıyısında- All the Bright Places
  • Bir yıldız Doğuyor- A Star Is Born
  • Mutluluk zamanı- Tıme of Happiness

1-Geçen Yaz- Last Summer 96

Konusu:

1996 yılındaki gençlerin Bodrum da geçirdikleri yazın içinde aşka, romantizme ve belirli entrikalara yer verildiği filmde liseye giden Deniz ve ablası Ebru’nun gittikleri Bodrum tatilinde arkadaşları ile kendi aralarında güzel vakitler geçirirlerken Deniz ablası Ebru’nun arkadaşı olan Aslı’ ya karşı bir takım duygular hissetmeye başlıyor ve bu şekilde büyümeye adım atan Deniz o zamanların toplumunda aşkta yaş farkını sorun etmeleri ile kendini boşlukta hissetmek ile birlikte içinde bastıramadığı aşkı ve bununla birlikte fiziksel olarak da artan duyguları ile yaşamaya çalışan ve 90 yılların aşklarına yer verildiği filmdir.

Yönetmen: Ozan Açıktan

Oyuncular: Ece Çeşmioğlu, Fatih Şahin, Halit Özgün Sarı

Yıl: 2021

Süre: 1 saat 41 dk

IMDb: 6,6

Tür: Duygusal, Romantik, Aşk

2-Üç Adım Uzakta- Fıve Feet Apart

Konusu:

Kistik Fibrozis hastaları kendilerini diğer insanlardan sınırlar aralarına mesafeler koyarak bir ilişki kurar ve rutin bir hayat geçirerek sürekli kendilerini kontrol etmek zorunda kalırlar. 17 yaşındaki Stella Gant bunlardan biridir. Yaşıtları gibi arkadaşları ile vakit geçirmek yerine yaşamının çoğunu tedavisini gördüğü hastane odasında bilgisayar başında sevdikleri ile konuşarak geçirir. Hastaneye gelen Will Newman ile hayatı değişmeye başlar. Will de Stella gibi aynı hastalıkla boğuşmaktadır. Bu hastalıkları ikisi arasında doğacak bir aşka engel değildir ikisi de birbirlerine belirli sınırlamalar koyarak güzel vakit geçirmeye başlarlar ta ki Will’in tedavisini sonlandırmak istediğini öğrenene kadar, Stella bu duruma çok üzülür ve Will’i ikna etmeye çalışır. Stella, Will’i ikna edebilecek midir?

Yönetmen: Justin Baldoni

Oyuncular: Haley Lu Richardson, Cole Sprouse, Moises Arias

Yıl: 2019

Süre: 1 saat 56 dk

IMDb: 7,2

Tür: Romantik, Aşk, Dram

3-Aşk ve Gurur- Pride and Prejudice

Konusu:

Georgia dönemi İngiltere’sin de geçen film, Bayan Bennet kızlarının yaşadığı eve konuk olarak gelen varlıklı beyefendiler ile evlendirmek ister ve bunların içinde Bay Darcy de vardır.

Yönetmen: Joe Wight

Oyuncular: Keira Knightley, Matthew Macfadyen, Branda Blethyn

Yıl: 2005

Süre: 2 saat 6 dk

IMDb: 7,8

Tür: Romantik, Aşk, Dram

4-Herşeyin Teorisi- The Theory ff Everything

Konusu:

Stephen Hawking’in yaşamını konu alan film, genç yaşlarda tanıştığı Jane Wilde ile yaşadığı aşkı ve 21 yaşında ALS hastalığına yakalanarak yaşadığı zorluklara rağmen eşinin aşkı ile hayatta yaşamaya devam ettiği ve bir çocukları olduğu ve onunla mutlu zamanlar geçirdikten sonra ilerleyen zamanlarda Hawking in giderek kötüleştiği ve yaşamanın sınırlarını zorladığını anlatan bir filmdir.

Yönetmen: James Marsh

Oyuncular: Eddie Redmayne, Felicity James, Tom Prior

Yıl: 2014

Süre: 2 saat 3 dk

IMDb: 7,7

Tür: Biyografik, Aşk, Dram, Romantik

5-Yarına Tek Bilet-One-Way to Tomorrow

Konusu:

Ankara- İzmir arası yolculukta başlayan iki gencin tanışma hikayesini anlatan film, iki farklı karakterlerde olan bu gençlerin yolculuk esnasında birbirlerini tanımaları ve eğlenceli vakit geçirmeleri sonucu birbirlerine bir takım duygular besleme başlarlar ve bunun sonucu kendileri ile yüzleşirler. Netflix’te kalbinizi ısıtacak 10 aşk filmi olarak ilk Türk filmi olma özelliğini de taşımaktadır.

Yönetmen: Ozan Açıktan

Oyuncular: Dilan Çiçek Deniz, Metin Akdülger

Yıl: 2020

Süre: 1 saat 30 dk

IMDb: 5,6

Tür: Romantik, Dram

6-Amar

Konusu:

Birbirlerini delicesine seven Laura ve Carlos ilişkilerinde sadece sevginin ve tutkunun yeterli olduğuna inananın iki gençtir. İlişkilerinde zaman geçtikçe sadakat, güven ve kıskançlık gibi duygular da girince zorlanmaya başlayan ilişkilerini nasıl sürdüreceklerdir.

Yönetmen: Esteban Crespo

Oyuncular: Pol Monen, Greta Fernandez

Yıl: 2020

Süre: 1 saat 50 dk

IMDb: 5.2

Tür: Romantik, Aşk, Dram

7-Sonsuz Aşk- Endless Love

Konusu:

Zeynep evinin temizliğini yaptığı Doktor Can’ın evinde uyuya kalması ile başlayan tanışmaları, Can’ın ondan akşama gideceği partide sevgilisi olma oyununa ikna etmesiyle devam eder. İkili uzun süre bu oyuna devam ederler ve birbirlerini tanıdıkça âşık olurlar ama Zeynep beyninde tümör olduğunu ve hiçbir doktorun bu ameliyatı yapmak istemediğini bildiği için yaşamının son zamanlarını güzel geçirmek ister ama Can’ a âşık olması ile o da baş edemeyeceği duygular içine girince uzak durmaya karar verir. Can bu uzaklığı anlayamaz ve araştırmaya karar verir en son tüm gerçekleri Zeynep ten öğrense de bu işin peşini bırakmaz ve ameliyatı yapmak ister. Zeynep bu duruma ne diyecek ve kabul edecek midir?

Yönetmen: Ahmet Katıksız

Oyuncular: Fahriye Evcen, Murat Yıldırım

Yıl: 2017

Süre: 1 saat 54 dakika

IMDb: 6,1

Tür: Romantik, Aşk, Dram

8-Hayatın Kıyısında- All the Bright Places

Konusu:

Akıl sorunları ile baş etmekten yorulan iki genç bir yolculuğa çıkar ve birbirlerini tanımaya başladıkça araların oluşan güçlü bağ ile kendilerini ve çevrelerini keşfetmeye başlarlar.

Yönetmen: Brett Haley

Oyuncu: Elle Fannig, Justice Smith

Yıl: 2020

Süre: 1 saat 47 dk

IMDb: 6,5

Tür: Romantik, Dram, Aşk, Macera

Netflix'te Kalbinizi Isıtacak 10 Aşk Filmi
Netflix’te Kalbinizi Isıtacak 10 Aşk Filmi

9-Bir Yıldız Doğuyor- A Star Is Born

Konusu:

Jackson ünlü ama kariyerinde düşüş yaşayan bir müzisyendir ve henüz keşfedilmemiş All ile yolları kesişir ve onunla çalıştıkça sesinin ve kendi doğal güzelliği dikkatini çekmeye başlar. Hem iş hayatında hem de özel hayatlarında yakınlaşmaya başlayan ikili, tutkulu bir hayatın içinde bulurlar kendilerini All bu mutlulukla iyi bir müzisyen olup herkes tarafından sevilmeye başlar ve zamanla Jackson müzisyen kariyerini gölgede bırakır. Bunun farkına varan Jackson ise kendi içsel sorunları ile yüzleşmeye başlar ve ikilinin ilişkileri bir çıkmaza girer.

Yönetmen: Bradley Cooper

Oyuncular: Lady Gaga, Bradley Cooper

Yıl: 2018

Süre: 2 saat 16 dk

IMDb: 7,3

Tür: Romantik, Aşk, Dram, Müzikal

10- Mutluluk zamanı- Tıme of Happiness

Konusu:

Çapkınlığı ile ünlü ayrıca yaşam koçluğu yaptığı şirketi olan Mert geçmişiyle yüzleşmekten korkar ve hem gelecek indeksli yaşar ama bir gün geçmişine bakarak hayatını yaşamaya çalışan Ada ile yolları kesişir ve birbirlerini tanıdıkça ikisi de değişmeye başlar.

Yönetmen: Şenol Sönmez

Oyuncular: Elçin Sangu, Barış Arduç

Yıl: 2017

Süre: 1 saat 48 dk

IMDb: 6,3

Tür: Romantik, Aşk, Komedi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu