Sağlık

Ödem Atıcı Çay Tarifleri

Birçok kadın ve erkeğin fazla kiloların dışında ödemden dolayı sürekli huzursuzluk yaşadığı bilinen bir gerçektir. İnsanlar yeme içmelerine dikkat etmeleri hatta spor yaptıkları halde şişkinlik yaşadıklarından dolayı zaman zaman şikayet edebilir. Bu gibi durumlarda akıllara hemen acaba vücudumda ödem mi var, sorusu geliyor. Ödem atmak için birden fazla yönteme başvurabilirsiniz.

Bu yöntemler arasında ise en çok tercih edilen yöntem ise; ödem çaylarıdır. Ödem atıcı çay tarifleri büyük oranda sonuç almanızı sağlar. Bu çay karışımları tüm bünyelerde farklı sonuçlar doğurabilir. Kimi insanda hızlı bir ödem atma reaksiyonu görülürken, kimi bireylerde de uzun vadede istedikleri sonuca ulaşmalarını sağlar.

Ödem Atıcı Çay Tarifleri
Ödem Atıcı Çay Tarifleri

Hızlı Ödem Söktürücü Çay

Ödem sorunu ile baş etmek zorunda kalan kadınlar genellikle bu tarifleri kendi bünyelerine göre yorumlayabilirler. Tarifler içerisinde yer alan malzemelerden herhangi birisine karşı alerjiniz varsa, tarif içeriğini bilirkişilere de danışarak değiştirebilirsiniz. Metabolizmanızı en hızlı şekilde harekete geçirecek olan hızlı ödem sökücü çay içerisinde size destek sağlayacak olan malzemeler yer alacaktır.

Vücuttan Kilolarca Ödem Atar

Vücudunuzda meydana gelen şişlikleri zaman zaman gözle de görebilirsiniz. El ve ayaklarınızda ki şişliğin genel sebebi olarak ödem görülür. Vücudunuzda bulunan ödemi atmaya yardımcı olan doğal ürünler, bağırsaklarınızın ve metabolizmanızın hızla görevini yerine getirmesine yardımcı olacaktır. Tuzu tutan ancak suyu da vücuttan atamayan her birey dönem dönem şişkinlikle alakalı ödem atıcı tariflere rahatlıkla başvurabilir. Ödem atmaya yarayan belirgin bitki çeşitleri vardır.

Hızlı Ödem Söktürücü Tarif

Doğal yollarla vücudundaki şişkinlikten kurtulmak isteyen kişiler hızlı ödem söktürücü tarifi deneyebilirler. tarifteki malzemelerin gramları tüketeceğiniz çayın miktarına göre değişiklik gösterebilir. Aktarlardan ve doğal ürün satışı yapan yerlerden tüm ürünlerin teminini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu tarif içerisinde ihtiyacınız olacak malzemeler aşağıdaki gibidir;

  • Yeşil çay
  • Kiraz sapı
  • Mısır Püskülü
  • Maydanoz
  • Zencefil
  • Karabiber

Yukarıda yer alan malzemeler belirli ölçülerde kaynatıldıktan sonra, soğuması beklenerek tüketilebilir. Günde 1 veya 2 bardak içilmesi gereken bu karışım sayesinde ödeminizden hızla kurtulmanız mümkündür. Ancak bu malzemeler içerisinde ki herhangi bir ürüne karşı vücudunuz reaksiyon gösterirse, tüketmeyi bırakarak doktorunuza başvurmalısınız.

Yeşil Çay Ödem Atar Mı?

Yeşil çay diyet yapan ya da şişkinlik sorunu ile karşı karşıya olan kişilerin rahatlıkla kullanabileceği bir üründür. Yeşil çayı günde bir bardak tüketerek midenizin çok daha rahat sindirim yapmasını sağlayabilirsiniz. Ancak; alerjik bir yapısı olanlar ve hamileler bitki çaylarını kullanmadan önce mutlaka doktora başvurmalıdır.

Maydanozlu Ödem Çayı

Kadınların regl döneminde, idrar yolu enfeksiyonu rahatsızlığı yaşadığı dönemlerde kaynatarak kullandığı maydanozu, ödem atma çayları içerisinde de kullanmanızda hiç bir sakınca bulunmamaktadır. Maydanozun rahatlatan etkisi ödem çaylarının beklentilerini karşılama noktasında büyük önem taşır. Temizce yıkanmış olan bir demet maydanozu kaynatarak, limon ve tarçın eşliğinde içebilirsiniz.

Ödem Attıran Çay

Meyve, sebze, baharat ve bitkiler metabolizma hızını etkileyebilir. Doğru karışımlar ile ödem atam işlemini hızla gerçekleştirebilirsiniz. Ödem attıran çay, özellikle sabah kahvaltıdan ya da

En Hızlı Ödem Attırıcı. Ana öğünden sonra tüketilmelidir. Yediklerinizin hazmedilmesi açısından ödem attıran çay içmeye özen göstermelisiniz. Küçük egzersiz ya da yürüyüşler ile destekleyeceğiniz ödem atma işlemleriniz son derece başarılı bir şekilde sonuçlanacaktır.

Siyah Çay Ödem Attırır Mı?

Yeşil çayın yanı sıra bir döneme damga vuran siyah çay kürleri, birçok şişkinlik ve ödem mağdurunun yüzünü güldürmüştür. Ödem ile birlikte kendilerini hem psikolojik hem de fiziksel olarak huzursuz hisseden erkek ve kadınlar siyah çay ile ödem atabilirler. Ödem atmanızı sağlayacak olan siyah çayın tüketimine de dikkat edilmelidir. Kullanım ölçüleri kendi metabolizmanıza ve bünyenize göre ayarlanmalıdır. Vücuttaki tuzu atmanıza yardımcı olarak şişkinliğinizi azaltmaya yarayan bu çayı gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Ödem Atıcı Çay Ne Zaman İçilmeli

Ödem atmak için hazırladığınız çay karışımını; özellikle ana öğünlerden sonra tüketmeye dikkat etmelisiniz. Bir diğer dikkat etmeniz gereken konu ise tüm günü sadece bu çaylar ile geçirmemenizdir. Günlük besin ihtiyacınızı karşıladıktan sonra, şişkinliğinizin önüne geçmek için bu çaylara başvurmalısınız. Sabah kahvaltısı ve öğle ana öğününün hemen ardından ödem attırıcı çayları tüketebilirsiniz. Hazmınızı kolaylaştıracak olan bu karışımları gece yatmadan bir kaç saat önce de tüketebilirsiniz.

Ödem Atıcı Çay Mısır Püsküllü Kiraz Sapı

Ödem atma tariflerinin en popüler olanı kesinlikle mısır püskülü ve kiraz sapı karışımıdır. Ödem atma konusunda oldukça başarılı olan kiraz sapı özellikle mısır püskülü ile bir araya geldiğinde inanılmaz bir etki yaratmayı başarıyor. Kiraz sapının ve mısır püskülünün kaynatılarak tüketildiği karışıma limon ya da tarçın ekleyerek tatlandırabilirsiniz. Aktarlarda hazır bir şekilde satıldığı gibi istediğiniz gramajlarda da satın alabilirsiniz. Cilde de çok iyi gelen mısır püskülü vücudunuzun da rahatlamasına yardımcı olur.

Ödem Atıcı Çay Tarifleri
Ödem Atıcı Çay Tarifleri

Ödem Atıcı Çay Kiraz Sapı

Kiraz sapının saç tellerini güçlendirdiği uzun zamandan beri bilinen ve uygulanan kürler sayesinde ortaya konulur. Yakın zamanda yapılan çalışmalar sonucunda vücutta biriken ödemin de atılmasına yardımcı olduğu gerçeği ortaya çıkmıştır. Günden güne artan şişkinliğin önüne geçmek için kiraz sapını tüketmekten çekinmeyiniz.

Ödem Atıcı Çay Kaç Gün İçilmeli

Ödem çaylarından bir kere olumlu sonuç alınca, bu çayların tüketimine ara vermeniz gereklidir. Her şeyin fazlasının vücutta kötü ektiler bırakabileceğini unutmayınız. Genellikle çay kullanımından sonra günlük bir ara sonrası devam etmeniz tercih edilir. Vücudun doğal akışını gerçekleştirmesine izin verilmelidir. Dolayısı ile haftalık bir ödem çayı kullanımı ardından iki hafta kullanımı ertelerseniz sonuçlarınızı çok daha iyi gözlemleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu